Eşlerimizin Meslekleri ve Biz

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Eşlerimizin Meslekleri ve Biz
Melekler, bazılarımız çalışıyor bazılarımız ev hanımı ama hepimizi ilgilendiren ortak bir konu var ki o da eşlerimizin meslekleri, hayatımızı en çok etkileyen, çocuklarımızın geleceğini belirleyen, muhabbetlerimizin baş konularından biri eşlerimizin yaptığı işler... Kimlerin eşleri neler yapıyor hadi konuşalım... Zorlukları neler, neler yaşatıyor insana, çocukları etkiliyor mu, devamlı taşınmayı mı gerektiriyor, ne özellikleri var, sizin düşünceleriniz neler bunları paylaşalım...

Ce: Eşlerimizin Meslekleri ve Biz

evet bilgecim öncelikle böyle bir bölüm açtığın için seni ayrıca kutlarım canım...çok iyi yapmışsın..ben çalışmıyorum ev hanımıyım.eşim serbest muhasebeci .muhasebeyle ilgilenen arkadaşlar iyi bilir bu mesleğin çok yoğun ve stresli olduğu bazı zamanları vardır..haliyle bu stres eşimede yansıyor tabi ama zamanla biz alıştık buna o zamanlar daha idareci olmaya çalışıyorum ve üstüne gitmiyorum zaten yeterince beyninin içi doluyor:Dbide ben doldurmim diyorum;)

Rica ederim Ecelin, eşine de sana da kolaylıklar diliyorum bu arada.

Benim eşim asker. Jandarma. Neresinden başlasam bilmiyorum. Ne tatilimiz var, ne bayramımız var ne de cumartesi pazarımız var mı desem... Askerlik zor meslek. Jandarma olmak daha da katmerliyor işi.

Sıkıntısı, stresi, uykusuzluğu, yorgunluğu da cabası. Zorlukları çok ama gururu da büyük. Allah yardımcımız olsun ne diyeyim.

Sürekli de taşınıyoruz. 2 yıllığına, 3 yıllığına, en fazla 4 yıllığına... Melekler mekanına girdiğimden beri 2 yer değiştirdik arada :) Taşınma işi de kötü yani. Devamlı olunca yeter dedirtiyor insana :)

Neyse, Allah can sağlığı versin, her mesleğin zorluğu da var güzelliği de elbette. Ben biraz sıkıntılarından dem vurmak istedim. Sevgiler herkese...

yaaw ben evli diilim ama inş oda olucak:D
EceLiN eşini iyi anlayabiliyorum çünkü bende muhasebeciyim gercekten zor bi meslek ve dahada zorlaşıcak allah sizede banada sabır
versin:)

benim eşim muhasebeci ecelini çok iyi anlıyorum bazen çok sıkılıyo bunalıyo ve çok yoğun oluyo herşeyi ona göre ayarlıyorum hafta sonları bile çalışıyo olsun bunada şükür

benimde canim esim
bilmiyorum türkcesi ne ama,yani bir buyuk marketimiz var bir yildir almisiz ve sabah aksam her hafta sonu her tatil calisiyorr,cünkü bu actigimiz market her gun sabah 6dan gece 11 kadar acikk ve tatillerdede,,yani bir pazarimiz bir bayramimiz yokk,amá olacak ins yakinda her basarinin bir zorlugu mutlaka vardirr,yakinda bitecekk ins diyorumm,saglikli olsunlarda

ama beni en cok uzen esimin cok calismasi ve kizimla birlikte yeteri zaman harcamamsii oda cok üzülüyr bndee,,firsat buldukca mesai saattinde allahtan hep evde,,istyiorumki birlikte en azindan yyemegimizi yiyelimm,

yada kizimla yarim saatde olsa oynasa ilgilense oda oluyor cok yorulsada asla kizimizi ihmal etmiyorr buda beni cok mutlu ediyorr,,

zaten kisa zamn sonra rahatlyior ve ozamn daha cok evde olur inss,,sevgiler canimm,

Son düzenleme:

benim eşim tekstille uğraşıyor kayınbabamların tekstil üzerine şirketleri eşimde bu işle uğraşıyor makinelerden çok iyi anlar evde sökmediği cihaz kalmamıştır işte böyle geçinip gidiyoruz.

Cevap: Eşlerimizin Meslekleri ve Biz

Benim eşimde otomobil sektöründe kendine ait bakım onarım servisimiz var kendi işi olduğu içinde zorlukları var tabi
pazar harici tatil imkanımız hiç yok işte böğle napalım geçinip gidiyoruz:)

Cevap: Eşlerimizin Meslekleri ve Biz

benim eşim polis aynı zamandada meslektaşım..eşi jandarma olan arkadaş gibi bayram seyranın resmi dini tatillerin yok.sürekli ev taşımakta cabası,malum stres yoğunluk bitmek bilmiyor ama yinede çokkkk güzel polis eşi olmak...

Geri