eşlerin birbiri için çekebilecekleri aralarının huzurunu artıracak bir zikir

yakışıklım

Daimi Üye
Üye
eşlerin birbiri için çekebilecekleri aralarının huzurunu artıracak bir zikir
ya halim&ya vedud zikrini günde 108 kere çekmek aramızda sorun olan eşimiz, arkadaşlarımız ,yakınlarımız veya sevdiklerimiz ile olan sıkıntılarımızı azaltır.
ya halim ismi karşımızdakine(eşimize arkadaşımıza bakar) ve allah bu esmasını kime niyetle okursak onun kalbini yumuşatıp merhametini artırır.sakin ve hilm sahibi olur.
ya vedud ismi ise kendimize bakar ve karşı taraf için olan sevgimiz artırır onlarla bağımızı kuvvetlendirir okuyanın yuvasına huzur verir.

EL VEDUD: (bu esma tek çekilmek istendiğinde 270 kere okunması ebced hasabına göre hatim sayılır)

Ya Vedud ismini zikreden kişiyi bütün insanlar sever, sayar, hürmet görür. Okumaya devam eden kişi başkalarına tesir eder ve karşısındakini hükmü altına alır. Kalbi nurlanır, huzura kavuşur
EL HALİM: (bu esma tek çekilmek istendiğinde 88 kere okunması ebced hasabına göre hatim sayılır)
Ya Halim ismini zikreden arifler zümresinden olur. Merhametli ve sözü geçen bir kişi haline gelir. Dünyayı bırakıp, taata yönelir. Sinirli ve asabi olan kişiler okursa durumları düzelir.

ALLAH BİZLERİ BİLDİĞİMİZ VE BİLMEDİĞİMİZ TÜM ESMALARI HÜRMETİNE "O"NA(C.C) LAYIK BİR KUL EYLESİN. YUVALARIMIZI CENNET BAHÇELERİNE ÇEVİRSİN İNŞALLAH. amin amin amin

bilmeyen var mıdır bilmiyorum ama açıklamayı unutmuşum. Hatim ,sözlük anlamı, mühürlemek, sona erdirmek ve bitirmek demektir. bir şeyi baştan sona okumak anlamı taşır.
bilen ve bilmeyen tüm arkadaşların affına sığınıyorum genelde kur anı kerimi baştan sona okumak anlamında kullandığımız için ben başka şeylerde hatim kelimesi kullanılınca anlamamıştım yanılgıya fırsat vermemek adına açıkladım...

Allahın 99 ismi ile dua etmek en güzeli. Benim eşimle aramda bir problem olduğu zaman ya vedud zikrini çekiyorum. Gerçekten eşim karşımda sus pus oluyor . Aile geçimsizliğine karşı her gün düzenli olarak okunması gerekiyor.

Geri