Ev Yapımı Cips Ve Dip Sos Tarifi

Gül Hanım

Yeni Üye
Üye
Ev Yapımı Cips Ve Dip Sos Tarifi
cips sosu nasıl yapılır cips sosu tarifi nasıl yapılır evde
phot0312-4309.jpg

Cipsler:

* Yufka
  • 2 çorba kaşığı zeytinyağı
  • Neredeyse toz halinde kaşar rendesi
  • 1 diş sarımsak, ama çok iyi dövülecek
  • Nane, pul biber, tuz

Yapılışı:

İlk önce yufkaları üst üste koydum.3 parmak genişliğinde şeritler kestim.Sonra bu şeritleri yukarıda gördüğünüz üçgenleri elde etmek için çapraz kestim.Bir kabın içinde zeytinyağı, baharat, sarımsak ve kaşar rendesini karıştırdım.Bu kaba yufkaları da ilave edip bir kaşık yardımıyla karıştırarak tüm malzemelerin yufkalara yapışmasını sağladım.
Tepsiyi yağlı kağıtla kapladım.Fırını 200 C'de ısıttım.Tepsiye dizdiğim cipsleri fırına verdim.Zaten 2-3 dakikada kızarıyorlar.Fırındakileri alıp, yerine hemen yenilerini koydum.Bu şekilde bu leziz ve dışarıdakilere göre daha sağlıklı cipsleri elde ettim.

Dipsosa gelince:

* 5-6 parça pancar turşusu
  • 3 kaşık yoğurt
  • 1 kaşık mayonez
  • 1 kaşık krema (yoksa 1 kaşık daha mayonez koyabilirsiniz)
  • 4-5 dal (bizde sap derler) maydonoz
  • 2-3 dal dereotu
  • 1 diş sarımsak
  • İsteğe göre çok az tuz

Malzemelerin hepsini parçalayıcıda karıştırın.Pembe dip sosunuz hazır.

phot0312-4309.jpg

Cipsler:

* Yufka
* 2 çorba kaşığı zeytinyağı
* Neredeyse toz halinde kaşar rendesi
* 1 diş sarımsak, ama çok iyi dövülecek
* Nane, pul biber, tuz

Yapılışı:

İlk önce yufkaları üst üste koydum.3 parmak genişliğinde şeritler kestim.Sonra bu şeritleri yukarıda gördüğünüz üçgenleri elde etmek için çapraz kestim.Bir kabın içinde zeytinyağı, baharat, sarımsak ve kaşar rendesini karıştırdım.Bu kaba yufkaları da ilave edip bir kaşık yardımıyla karıştırarak tüm malzemelerin yufkalara yapışmasını sağladım.
Tepsiyi yağlı kağıtla kapladım.Fırını 200 C'de ısıttım.Tepsiye dizdiğim cipsleri fırına verdim.Zaten 2-3 dakikada kızarıyorlar.Fırındakileri alıp, yerine hemen yenilerini koydum.Bu şekilde bu leziz ve dışarıdakilere göre daha sağlıklı cipsleri elde ettim.

Dipsosa gelince:

* 5-6 parça pancar turşusu
* 3 kaşık yoğurt
* 1 kaşık mayonez
* 1 kaşık krema (yoksa 1 kaşık daha mayonez koyabilirsiniz)
* 4-5 dal (bizde sap derler) maydonoz
* 2-3 dal dereotu
* 1 diş sarımsak
* İsteğe göre çok az tuz

Malzemelerin hepsini parçalayıcıda karıştırın.Pembe dip sosunuz hazır.

aaa ilginçç bende denimm bariii pratik ve güzelmişş

patates cipsi nasıl yapılır

merhaba ben hilal aşçıyım 28 yaşındayım önce kızartmalık patetesleri alıyorsunuz onları en çok 3 gün kurutuyorsunuz sonra onları alıp soyuyorsunuz sonra onları 1 gün suda bekletiyorsunuz sonra ise onları vermek istediğiniz biçimde doğruyorsunuz sonra 200 derecelik ısınmış fırına koyuyorsunuz ama tepsiyi kızartmalık yağ ile sıvıyosunuz sonra patetesleri tepsiye koyup fırına veriyorsunuz onları 30 dk veya 1saaat kadar fırında tutuyorsunuz pişince 1.30 saat kadar cam onune koyuyorsunuz ve işte size ev işi cips hemde lays (firitözde yapılır,ayrıca yazmayı unutmuşum patatesleri firina koymadan tuz koyun onlu arkalı)

merhaba ben hilal aşçıyım 28 yaşındayım önce kızartmalık patetesleri alıyorsunuz onları en çok 3 gün kurutuyorsunuz sonra onları alıp soyuyorsunuz sonra onları 1 gün suda bekletiyorsunuz sonra ise onları vermek istediğiniz biçimde doğruyorsunuz sonra 200 derecelik ısınmış fırına koyuyorsunuz ama tepsiyi kızartmalık yağ ile sıvıyosunuz sonra patetesleri tepsiye koyup fırına veriyorsunuz onları 30 dk veya 1saaat kadar fırında tutuyorsunuz pişince 1.30 saat kadar cam onune koyuyorsunuz ve işte size ev işi cips hemde lays (firitözde yapılır,ayrıca yazmayı unutmuşum patatesleri firina koymadan tuz koyun onlu arkalı)
benim anlamadığım patatesleri nerde kurutuyoz... ?

Yufkadan cips ilk kez duydum. Ay ben bunu mutlaka denicem. :)

- - - Updated - - -

Yufkadan cips ilk kez duydum. Ay ben bunu mutlaka denicem. :)

Geri