Evde Diş Taşı Temizliği Olur mu Nasıl Olur ?

T

TİTAN

Forum Okuru
Evde Diş Taşı Temizliği Olur mu Nasıl Olur ?
evde diş taşı temizliği
evde diş taşı nasıl temizlenir

Sağlıklı bir vücut için beslenmemizin ilk durağı olan ağız ve diş sağlığı çok önemlidir melekler :) Diş sağlığımızı korumak için elbette ki onları temiz tutmamız gerekir. Ancak zaman zaman oluşan diş taşları için de bazı işlemler yaptırmamız gerekebilir. Diş hekimleri tarafından yapılan diş taşı temizleme işlemini acaba evimizde yapabilir miyiz ? Bu yazımızda evde diş taşı temizliği konusunda sizleri bilgilendiriyoruz :)

disler-1da.jpg

Diş taşlarının genel temizliği olarak çeşitli uygulamalar karşımıza çıkmaktadır. Bu uygulamar karşısında en bilindik yöntem kazıma yöntemidir. Kazıma yöntemi gratuar ve küret aletleri ile yapılmaktadır. Hasta açısından zahmetli bir operasyon olarak kendini gösteren kazıma işlemi, diş etlerinin kanamasına yol açmaktadır. Ayrıca diş taşlarının kireçli ve sert bir yapı bulundurması kazım işleminin yapılmasında oldukça etkin bir roldedir.

Genel olarak bakıldığında diş taşlarının evlerde kişilerin kendi imkanları ile temizlenmesi imkansız bir haldedir. Ancak dişlerin diş taşları için korunması bu anlamda etkili olmaktadır. Yani bu oluşumlar meydana gelmeden önce kişinin kendi imkanları ile yapacağı birtakım önlemler bulunmaktadır, ama diş taşının oluşumunun ardından temizlenme aşamasında pek de yapılacak bir şey yoktur.

adam sormus oluştuktan sonra nasıl temızlerim diye yok fırcala bilmem ne

eee fırçalamayı bizde biliyozda ???nasıl bi açıklama

Sevgili misafir arkadaş soruya gereken cevabı vermiş..Sizede önlemek için fırçalamanızı tavsiye etmiş.Varsa bildiğiniz bir yol bizimle paylaşında bizde diş hekimine boşuna gitmeyelim.Allah aşkına akıl var mantık var diş taşıevde haledilecek bir şeymi?Diş taşlarına ;temizlendikten sonra,düzenli fırçalamayla engel olabilirsiniz

Diş taşini propolis döküyor baska bir neden den kullandim. Lakin diş taslarim döküldü.. Sonra propolis in baska yararlarini okudum meger diş tasini da döküyor muş

Benımde dısımde boyle beyaz sert bısey var kesıcı bıseyle kazınca kırec gıbı o mu dıs tası dr gıtmedıgım ıcın bılmıyorum cvp alabılır mıyım

Diş taşları maalesef evde yapılan hiç bir uygulama ile ortadan kalkmaz. Temzliği ancak bir diş hekimi gerçekleştirebilir. Ben günde 4 defa dişlerimi fırçalarım . Çok sigara ve çay tükettiğimden diş taşı oluşumu oluyor. Ve yılda iki defa mutlaka diş taşlarımı dişçide temizletirim. Diş taşları ancak kazınarak temizlenebiliyor. Evde herhangi bir yöntemle bu problemi gideremezsiniz. Ancak düzenli fırçalama ile oluşumu yavaşlatabilirsiniz.

Geri