Evde hayvan beslemenin alarjiye etkisi

_BaLıM_

Yeni Üye
Üye
Evde hayvan beslemenin alarjiye etkisi
Evde hayvan besleyenlerdenseniz mutlaka okuyun:)

Bugüne kadar evde kedi ve köpeklerin beslenmesinin alerjik hastalıklara ve astım riskini arttırdığı düşünülmekteydi.
Ancak yapılan araştırmalar yaşamın ilk yıllarında evcil hayvan besleyen çocuklarda alerjik nezle ve astımın daha az görüldüğünü ortaya çıkardı.Nedeni ise evcil hayvanlarda bulunan bakteriyelerdeki endotosin.
Bağışıklık sistemini uyararak daha çok infeksiyonla savaşacak hale getiren biyolojik madde kişiyi alerjiyenlere karşı daha duyarsız hale getiriyor.
Bu sayede evde hayvan beslemekte yaygın düşüncenin aksine zarar verici olmaktan çıkıyor.
Tek hassas olunması gereken nokta evcil hayvanların aşı ve bakımlarının ihmal edilmemesi.

Hayvanları çok seviyorum ama yinede evde hayvan beslenmesine karşıyım diyebilirim.
Onlarıda doğasından kopartmamak gerekir. Bahçeli evimiz varsa çekinmeden besleyebiliriz

Ben ki kedi köpek aşığıyım,kendimi bildim bileli onlarla yaşarım..Ama son zamanlarda kedi alerjisi başladı sanki bende..Kapıda beslediğim kedilerden biri insanlara çok yakın,onu severken hafif kaşıntılar başlamıştı lakin konduramamıştım..Takiii dün annemin kedisini boynuma atıp sevene kadar..Miniği bir güzel mıncıkladım sevdim,kısa bir süre sonra kedinin değdiği yerler kaşınmaya ve kabarmaya başladı...

Çok üzüldüm bu duruma tam da eve kedi almaya karar verdiğim bir dönem..Bakalım ne yapacağım?

Geri