Evde sinüzit tedavisi nasıl yapılır?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Evde sinüzit tedavisi nasıl yapılır?
Sinüzit, birçok kişinin başına gelen sağlık problemlerinden biridir. Özellikle kış ayların da gribal hastalıklarla daha çok ortaya çıkan sinüzit, her yaştan kişiyi olduğu kadar çocukların da başına gelen bir rahatsızlıktır.

Çocuklar da sinüzit belirtileri ve tedavisi

Sinüzit ağrısını çeken bilir... Benim de sıklıkla başıma gelen bu olay neticesin de bazen sinüslerimin dolmasından dolayı günlerce baş ağrısını yaşarım. Her baş ağrısını migren yada sinüzitle karıştırmak gerek.

Sinüzitmisiniz nasıl anlarsınız? konumuza göz atarak sinüzit belirtileri hakkın da bilgi edinebilirsiniz.

Sinüzit, burun çevresinde ki sinüslerin enfekte olması ve iltihaplanması nedeni olarak ortaya çıkar. Sinüzite yakalanma ihtimali yüksek olan kişiler, astım hastaları, mevsimsel alerji yaşayan kişiler, burun da kemik eğriliği olan kişilerdir.

Evde sinüzit ağrısına karşı neler yapılabilir?
Burun içinin kurumasına engel olmalısınız. Bulunduğunuz ortamın havasının çok kuru olması burun içinin tahriş olmasına neden olabilir buda ağrıların artmasına sebeb olur.

*Havayı nemlendirmek için buhar makinesi kullanabilirsiniz. Fakat buhar makinesinin de fazlasının zarar olduğunu unutmayalım. Buhar makinesi yoksa bunun yerine evde bulunan bir ısı kaynağının yanına havayı nemlendirmek için bir kase su koyabilirsiniz.

evde-sinuzit-tedavisi-nasil-yapilir.JPG

*Sıcak su ile alınan duş, burun yollarını açmaya yardımcı olacaktır.

*Bol bol su için, Su içmek mukosu inceltir ve sinüslerin açılmasına yardımcı olur.

*Burun yolların da tıkanıklığı açmak için tuzlu sudan faydalanabilirsiniz. Suyu burnunuza çekmek için bir damlalıktan yararlanabilirsiniz.

*Bir havluyu sıcak su ile ıslatıp yüzünüze koyun mukus yumuşayıncaya kadar bu işlemi tekrarlayın.

*Başınızı yukarda tutmaya çalışın bunun için birkaç yastık desteğinden yardım alabilirsiniz. Bu sayede nefes almanız daha kolay olacaktır.

*Sinüsler tıkalı bir haldeyken klorlu havuza girmekten uzak durun.

*Eğer alerjiniz varsa bunun için doktorunuzdan en uygun alerjinize iyi gelecek ilacı isteyin.

sinuzitin-tedavisi-nedir-h1485038729-853ab1.JPG

Sinüzit ağrısın da doktora ne zaman gitmeli?
Eğer ağrılarınız bir haftadan fazla sürdüyse mutlaka bir uzman hekime görünmeniz de fayda olacaktır. Bir haftadan daha uzun süren ağrıların evde tedavisi zordur ve uzman hekim gözetiminde bir tedavi gerektirir.

Eğer ağrılarınız dayanamıyacağınız kadar şiddetli ise hiç vakit kaybetmeden doktora gitmenizi öneririz. Yukar da belirttiğimiz evde sinüzit tedavisi ile ilgili bilgiler sadece geçici bir tedavi yöntemidir. Daha kalıcı bir tedavi için ve teşhis için sorun ve yanıtlar ile birlikte tedavi yolları uzman hekimden geçecektir;)

Bende de kronik sinüzit vardı. Öyleki burun kemiğimi yamulttu ve bu yüzden ameliyat oldum. Sinüzit için yazın bol bol denize giriyorum ve deniz suyunu burnuma çekiyorum. İnanın o kadar çok rahatlıyorumki.Rahat nefes alıyorum, baş ağrısı gibi sorunlardan da kurtuldum. Kışın nadiren de olsa sinüzitim azıyor bu yüzden başımı soğuktan koruyorum.Burnum tıkanırsa tuzlu su yapıp burnuma çekiyorum çok iyi geliyor.Eczanelerde deniz suyu satılıyor aşırı rahatsızlık duyanlar deniz suyu kullanabilir.

Geri