Evet Panik Atak Kendiliğinden Geçer Mi buyrun öğrenelim

Arkadasim ben de 4 yildir panik atak hastasiyim. Cipralexi kendim biraktim. Ilk yil xanax icmedim sonra bir yil ictim biraktim 7 aydir yine iciyorum bu illetten nasil kurtulurum bilmkyorum. Ataklarim bitmisti 10 gundur basladi 5 kez acile gittim. Cimbalta yan etkisi agir oldu. Simdi paxil verildi ben de onu icmeye bile korkuyorum sadece xanax iciyorum. Allah hepimize acil sifa versin

Merhaba, panik atakata öncelikle altta yatan durum belirlenmeli, Korkunuzu besleyen nedir bunun üzerine gitmeli ve çözmelisiniz. İlaçlar tek başına fayda sağlamaz. Kendi kendinizin kontrolünüde sağlamalısınız. Panik atakla ilgili detaylı bilgiler için aşağıda yer alan linkimizi ziyaret ediniz.

Panik atak nedenleri belirtileri tedavisi

Arkadaşlar 4 yıldır panik ataktan muzdariptim. Hayat kalitemi iyice etkilemişti bu illet. İlk zamanlar gece dışarı çıkamıyordum, zamanla hiç çıkamamaya başladım. İş hayatı ve sosyal hayatı geçtim nefes aldırmayacak duruma gelmişti. Bu süreçte ayrı ayrı antidepresanlar kullandım. Antidepresanlar etkilidir ancak sorunlarınızı erteler ve geçiştirmenizi sağlar. Ta ki nereye kadar ilaçlarla geçecek diye isyan ettiğiniz ana kadar. Ben 4 yılın sonunda nihayet isyan edip psikiyatri desteği dışında alternatif bir yol arayışına girdim. İlk tavsiyem panik atağınız özellikle belli bir travmadan sonra oluştuysa EMDR kesin çözüm. 2 seansta bile geçirebiliyor. Ancak nedeni belli olmayan ruhsal sıkıntılara girdiyseniz ve psikoterapilerde sonuç vermiyorsa mucize enerji reiki ile tanışmanızın vakti geldi demektir. İnanmayarak girdiğim bu yolda sadece 1 hafta içinde başı dimdik ve sağlıklı olarak çıkmış bulunmaktayım. Ruhsal sıkıntılar çakra dengesizliğinden kaynaklanmaktadır. Özellikle karın ve alın çakrası dengesizliği anksiyete bozukluğuna neden olmaktadır. Birkaç reiki enerji çalışmasıyla bu çakralar kısa sürede dengelenebiliyor. Bu işi hakkıyla yapan insanlar var. Daha ayrıntılı bilgi isteyen olursa verebilirim. Eğer panik atak gibi bir illete tutulduysanız daha önce aklınızın ucuna gelmeyecek şeyler denemek zorunda kalıyorsunuz. Ve nihayet denediğiniz yol sonuç verince şükürler içerisinde herkesle paylaşmak istiyorsunuz. Bütün samimi hislerimle paylaşıyorum bunu 1 hafta içerisinde geçebilir. Herkese şifa olsun.
Benimle EMDR için iletişime geçer misiniz?

Meraba ya nasıl anlatsam benim her günüm ızdırap gibi.. Etrafimdaki herşeyden şüphe eder oldum gece cikmaya korkuyorum yürürken sanki biri bana gelip bisi yapcak gibi ölüm her an gelecek gibi .. Ve en kötüsü ailemden uzaklaştım.. Sevdiğimden etrafa çok yabancı oldum kimseye anlatamıyorum deliriyorum sanırım sanki her an bisi olacak gibi geliyor olumlu düşünemiyorum istemeden oluyor ama engel olamıyorum bileniniz varmı yasayaniniz var mi ? Su an bile yazarken elim ayağım titriyor .. Korkularim beni deli mi ediyor ? Bana ne oluyor?? Doktor xriplex die bi ilaç verdi onu kullanmaya bile korktum
Ama 4 gündür kullanıyorum ALLAH rızası için bana cevap versin bilen yaşayan duyan ??
Bende çok benzer şeyler yaşıyorum çok korkuyorum ve çok acı çekiyorum sanki her şey hayal ben gerçek değilim gibi geliyor ve hiç geçmeyecekmiş gibi geliyor sen nasılsın bilmiyorum ama geçecek mi acaba

Geri