Evet Panik Atak Kendiliğinden Geçer Mi buyrun öğrenelim

panikatak bendede var yaklaşık 6 aydır. ilaç kullanıyorum. ara ara sıkıntım oluyo çok korkuyorum. ama ilaçtan korkma cunku ciprelex pek etki etmiyo. doktor senin durumuna göre ilaç ve dozunu ayarlıyo rahatlatıyo gerçekten psikiyatriye git onun söylediği ilaçları kullan ama iyi bi psikiyatriye git.. ilaç yardımıyla kurtulabılırız. 2 3 gün sersemletiyo sonra alışıyo vucut. işe girdm çalışıyorum ilk zamanlar tek basşıma sokağa çıkmaya korkuyodum. nefess alamıcak gibi oluyodum ağlıyodum. hergece hastaneye gidiyodum serum takıyolardı diazem. kendimi bilmiyodum Allahım hepimizin yardımcısı olsun acil şifalar versin ayrıca dua etmeyıde unutma bu sureyi hergün okumaya çalış :(

Merhaba ben 28 yasindayim universtede basladi benimki bende psikiyatriye gitmeyi kabullenemedm delimiyim ben die gittim tabiki ilac verdi bir haftada gecti tabi yine korkularim vardi ama olac 1 hafta uyuttu beni gozumu bir actim annem basimda aglio nasil uzuldum bunu onlara yapmamaliyim dedim gecti 6 sene sonra yani bugun yine basladi simdide ben degil annem babam olcek die korkuorum dr gitmiorum yenmeye calisiorum ben nie bole oldum ki diorum psikolojim bozuk diyene yerim sizin psikolojinizi derdim C.ALLAHim yardimcimiz olsun

Doktor kontrolünde ilaç kullanmak çok önemli. Vücudun dengesini bozmaktan başka bir şeye yaramıyor özellikle bu tarz ilaçlar. Faydalı bir paylaşım olmuş. Umarım herkes bu can sıkıcı durumu kolaylıkla atlatır.

Arkadaşlar öncelikle ben panik bozukluğu hastasiyim ve sizede acil şifalar dilerim buraya bende yazma gereksinimi duydum çünkü bu illetin nasil olduğunu çok iyi biliyorum. Bende ilk yazin ortasinda sicakda bayilma hissiyatiyla geldi ve sicaktandir diyip geçtim ama neredeyse hergun o iğrenç duygular ve bayilma hissiyatiyla yasayinca bi ruhsal sorunum olduğunu anladim ve doktora gitmektense internette arastirmayi tercih ettim ve üzerine gittim hastaligin her atakta kendime has yöntemler buldum ve sizin içinde tavsiye vermem gerekirse kesinlikle nefes kontrolunuzu her akliniza geldiğinde yapin(YouTube de bulabilirsiniz) ve panik atak sirasinda kesinlikle etraftaki şeylere bakin akrabanin isini düşünün bu binayi kaç ayda yapmislardir diyin icinizden vs bunlari yapin göreceksiniz ise yaricak burada önemli olan bu hastaligi onemsememek onu düşünmeyiniz ben yaklaşık 2 ay kadar çektim ve çok şükür şuan kurtulma dönemin deyim az kaldi. Ve sunu unutmayin hayatta hiçbirşey sizin saglinizdan önemli değil çoğunuz belki bilmiyor ama bu hastalik kafaya çok takmaktan oluyor bende Sinavi nazil kazanacam diye çok taktim hiçbirşeyi kafaniza takmayin. Emin olun ilacsiz falan geçer siz yeterki kafada bitirin inşallah hepimiz saglimiza kavusuruz. Allah hepinize yardim etsin.

ben ergenlikte geçirdim ilaç filan vermediler. sadece sizi anlayan biri olmalı. yanınızda size göre daha gamsız sakin.telkin veren ve kişinin karakterine göre kendinizi bu durumun geçici olduğuna ikna edeceksiniz öyle de böyle de.sonra yavaş yavaş kayboluyor.yalnız kalmayın kafanızı meşgul edin ayrıca.

Arkadaşlar bende panık atak hastasıyım üstelik 5 senedir ve 19 yaşındayım 5 sene öncesinde eniştemin ani ölümü beni panik atak yaptı kendimi ölecek gibi flan hissediyordum acillere gidiyordum falan neyse o gecti sonra tekrar başladı başka şeyleri kafama takmaya başladım sıkıntılar geliodu içime sanki delirecekmişim gibi hissediyordum oda gecti yine geldi hastalık kendimi sıkıntıya sokmaya yer arıyorum resmen aha sıkılmadım ne zaman sıkılacam diye diye aklıma füşürüyorum sıkılıyorum hastaneye gidicem psikoloğa göndermişti doktor ilaçda vermişti gitmemiştim ama bu kez gidicem inşallah kullanıcam ilacları Allah hepimize şifa versin. Kim ne derse desin ilaçları bırakmayalımki iyileşelim ☺️☺️☺️

Herkese merhaba
Arkadaşlar bende panik atak hastasıydım. Bu illeti sadece 2 defa yaşadım 19 yaşındayım. Bir arkadaşımın bana izlettiği paranormal filmler beni çok korkuttu. Dediğim gibi sadece iki defa yaşadım diğer yorumları okurken aslında ne kadar şanslı ve akıllı olduğumu anladım. Nice insanlar yîllarca yaşamış bunu. İlk atak yaşadığımda ani tansiyon düşüklügü olduğunu sanmıştım ama ikincisinde bir psikoloğa gitmem gerektiğini anladım. İlaç verdi bana ama hiç kullanmadım. Şu anda iyiyim son atağımın üstünden 3 ay geçti ama bu hastalık bir anda bîrakmıyor insanı. Herkes aynı değildir ama ben 2 gerćek atakdan sonra 4 defada kücük ataklar gecirdim yani tam panik atak olmuyorsun sadece 1-2 belirtisi oluyor 5 dk sonra geçiyor ve her gelişinde dozu azalıyor en son bitiyor. Son kücük atağımın üstünden 20 gün geçti. Peki ben nasıl paçayı çabuk kurtardım? çok basit kendi beynime telkinde bulunarak. Mesele algıda ! Panik atak, olmayan bir durumu varmış gibi algılamaktır ben beynime olmadıgînı inandırdım. Birde bilinçaltîma inandırsam tamamdır. Beyin alsa bile bilinçaltının alaması daha çok zaman istiyor. Bu yüzden halen sıkıntılarım var panik atak yok ama içimde huzursuzluk var durduk yere sıkıntı giriyor içime panik atak geçirmekten bin kat daha iyidir ama yinede etkileniyorsun. Uyanıyorum bugün kafama neyi taksam acaba diyorum içimden akıl gidiveriyor. Herkes atak anında öleceğini sanır ama aslında ölmek ani bir şeydir atak geldiği anda ölsek idik aslında kurtulurduk ama panik atak ölmekle ölmemek arasında igrenç bir hisdir. Çok kişinin sahip olduğu bu hastalıkta hiç kimse atak esnasında ölmemiştir. Velhasıl kelam iş kişinin kendisinde bitiyor, korkunuz ne olursa olsun ölümde olsa korkmamak gerek unutmayalım ölüm bir yok oluş değil.yeni bir hayata başlamanın ilk evresidir. Allah hepimizin yardımcısî olsun.

Merhaba arkadaşlar ben 27 yaşındayım 10 yıldır panik atak ile mücadele ediyorum. Hayat kalitemı çok düşürüyor fakat artık bunla yaşamayı öğrendim . Ama yaptığım hicbirşey mutlu etmiyor boş yaşıyorum. İlaçlar bile artık bir süre sonra bağışıklık kazanıyor hiç bir faydası kalmıyor. Yapabilinsanız ilacı çok fazla kullanmayın . Bu aralar meditasyon yapıyorum çok iyi geliyor kullandığım ilaç efexor

Merhaba,
Günümüz de en sık görülen psikolojik rahatsızlıklardan biridir ,panik atak.Tedavisi ilaçlarla sağlanmaya çalışılsada ,birazda kişinin olumlu yönde, telkinlerle ,kendini motive etmesi gerekiyor.İlaç her zaman tek başına tedavi etmez.Bakış açınız değişmedikçe bu olumsuzluktan kurtulamazsınız.Genelde altın da geçmişe yönelik olumsuzluklar ,korkular yatan panik atağın sizi esir almasına izin vermeyin.Pozitif düşünmeye bakın.Sizi mutlu edicek şeylerle uğraşın.Negatif ortamlar dan ,kişiler den uzak durun.Canınız istemese bile atak geldiği an kendinizi dışarıya atın .Derin nefes egzersizleri yapın..(Dini açıdan ele alırsak; Vesvese kaynaklı bu durum karşısın da en etkili yöntem duadır.Dua edin ,dua etmek sizi rahatlatıcaktır.) Sağlıklı günler diliyorum..

Meraba ya nasıl anlatsam benim her günüm ızdırap gibi.. Etrafimdaki herşeyden şüphe eder oldum gece cikmaya korkuyorum yürürken sanki biri bana gelip bisi yapcak gibi ölüm her an gelecek gibi .. Ve en kötüsü ailemden uzaklaştım.. Sevdiğimden etrafa çok yabancı oldum kimseye anlatamıyorum deliriyorum sanırım sanki her an bisi olacak gibi geliyor olumlu düşünemiyorum istemeden oluyor ama engel olamıyorum bileniniz varmı yasayaniniz var mi ? Su an bile yazarken elim ayağım titriyor .. Korkularim beni deli mi ediyor ? Bana ne oluyor?? Doktor xriplex die bi ilaç verdi onu kullanmaya bile korktum
Ama 4 gündür kullanıyorum ALLAH rızası için bana cevap versin bilen yaşayan duyan ??

Geri