Evlenip Boşanmış Erkekle Evlilik

Aela
bende 1 yıllık evliyim eşimin 2. benim ilk evliliğim.eşimin 17 yaşında bir kızı var ilk başlarda anlaşırız ya ne olacak atla deve değil ya diyorsun ama o iş öyle olmuyor işte.6 yıllık sevgilim 1 yıllık kocam aramızdaki dengeyi sağlayamayınca kendini ağız kuruluğu ile başlayan sonra sinsi sinsi yayılan huzursuz ruh durumlu bir depresif'e dönüşmüş buluyorsunuz.45 yaşında adam bir bakıyorsun 17 yaşında çocuğun kuklası olup çıkıyor.çocuk bir bakışıyla el ele tutuştuğunuz kendinizi bulutların üstünde sandığınız o anı kocanızın elinizi bırakmasıyla küt diye indiriveriyor sizi o bulutlardan.siz iki kelime konuşmaya başlıyorsunuz araya alakasız konularla girip sizi darma duman ediyor.Çocuk yanındayken sizden köşe bucak kaçıyor,çocuk yokken el pençe divan,yılışık sarılmalar öpüp koklamalar(adamı bir kaşık suda boğası gelmez mi insanın allah için).Sizi abuk subuk duygu durumu karmaşasına sokup sokup çıkarıyor.Yanınızda anneme benziyormuyum baba,burnum benziyor mu baba,annem çok güzel bir kadın (iyi de benden 15 yaş büyük bir kadın nasıl güzel kala bilir diye iç geçiriyorsun hani) geçenlerde çocuk bize geldi eşmin telefonu çaldı eski eşi kızını istiyor çocukta telefonum açık benden neden aramıyor diye tepki veriyor ilk defa doğru bir iş yapıyor vay arkadaş sen kızını niye kendi telefonundan aramıyorsun da benim kocamı arıyorsun ben daha yeni evliyim en insaf.daha eski eş psikolojisini yeni yeni kabullenirken burnuma kendinizi sokmanın ne alemi var.ayrıca ben kızını zor kabullendim be kadın seni değil ki?kocamın her gün telefonunda senin adını aranmışların içinde görmeye tahammülüm kalmadı kızın 17 yaşında izin ver de o arasın.Her ay para para diye aldığın nafakan çocuğun servis parası cep telefonu faturası elbisesi kurs masrafları marka takıntınız konser biletleriniz anneler günü hediyen hepsi benim saf kocama kol gibi giriyor bizim akıllıda yolluyor ben birşey istesem önümüzdeki ay bakarız demeler ama bakmamalar ..bizde gün gelip ağzımız bir karış açık cebimizde paramız yok diye çay bile içmeye gidemiyoruz.Ah benim akılsız kafam ah benim geri zekalı beynim ah benim iyi niyetlerim hepiniz kör olun emi kendi başımı kendim yedim.Babam annem halam hepinizden özür dilerim beni o kadar çok uyardınız ki dinlemedim üzgünüm çok üzgünüm.kendimi kahraman sandım okuduğum doğan cüceloğulları,yankı yazganlar,üstün dökmenler beni kurtarır bilinçliyim ben sandım al sana bilinç.He şimdi ben bunu niye mi yazdım aslında daha bir dünya şey var yazılacak çok uzatmak istemedim sadece ayrılmış bir erkekle evlenmeyi düşünen genç kızlarımız var ise yapma canım yapma kuzum yakma kendini ağrısız başını ağrıtma girme bu cenderelere düşme ateşlere hele kocan benim ki gibi saf çıkarsa hepten bittin demektir.32 yaşındayım çocuk istiyorum ama gelde bu adamdan çocuk yap şimdi.bu durumları yada benzerini yaşayan arkadaşlar bi el atın yardım edin nasıl çıktınız böyle durumlardan deneyimlerinizi paylaşın lütfen.[/QUOT

Çok üzüldüm ablam 23 yasimdayim ben ver senin yazdıklarını yaşıyorum bende 2 yıl geçmiş üstünden ne durumdasin
Merhaba malasef 6 ay gibi kısa bir süre içinde 10 yıl evli kalmış ve 9 yaşlarında bir oğlan çoçuğu olan 2 yıl önce ayrılmış biri ile nişanlanıp evlendik. hiç evlenmemiş biri olarak bir hata yapıp 5 ay önce böyle bir evliliği gerçekleştirdim,5 ayılık evliliğimizde çok fazla sorunlar yaşıyıp bu aralar ayrılık aşamasına geldik. Tanıştığımızda ve evlenmeden önceki tutumu ile şimdiki tammen farklı, çocuk annesinde kalıyor fakat her an çoçuğumun geleceği, pskolojisi vs.vs.v.s diye inanılmaz beni yıpratıyor, evlenmeden önce Eski eşimin telefonu bile yokken, teli değişti çocuğumun teli var onunla o şekilde görüşüyorum diyen adam birden eski eşinin teli kayıtlı duruma geliyor, telefonlaşmalar, neden eşinin numarası var dediğimde ise çocuğa ulaşamadığımda yada prb. olduğunda onu aradığını söylüyor, sürekli her gün istisnasız çağrılarda eski eşin ismini görür oldum, sürekli eski eş çocuğu için nafakadan hariç bundan para istiyor ve önemli önemsiz her konuda çoçuğunu kullanıp iletişime geçiyor , eşim ise inanılmaz çocuğuna düşkün ve son zamanlarda çok aşırı fazlalaştı, çocuk gelip bizde hafta sonları kalıyor ve eşim beni bırakıp onunla yatıyor neymiş çocuk korkuyormuş veya hafta bir iki günüde çocukla geçirmek isiyorumuş... hafta içi ikimizde çalışıyoruz hafta sonumuzda malasef hiç bir özelliği yok birlikte vakit geçirmek gibi bir lüksünüz bile olmuyor,ne bir heycan, ne bir aşk, sevgi yok... sanırım 2. eş erkekler için biraz mantık evliliği oluyor ve sizi eskinin devamı olarak görüyor ne bir ilgi ne bir özel gün veya karşındakinin ilk kez evlendiği ve beklentisini umursamıyor sadece hayatını devam ettirip ki maddi olarakta benden daha düşük seviyede olduğu için bana sürekli bankamatikmişim gibi maaşımın hesabını yapıyor, sürekli kazancımı paramı ve varlığımı ona verip onun ve çoçuğunun hayatını benim paramla yönetmeyi istiyor, aldığı maaşı çocuğuna ve onun isteklerine harcıyor 9 yaşındaki çocuk ne isterse yapıyor, ne isterse alıyor, yani biraz maddi mevzularda da sırtımdan bir şeyler yapıp eski eşine hava atma çabalarına girmiş hissini yaşamaya başlattı bana, çok doluyum bu konularda çok büyük bir hata imiş malasef... konuşmak istiyorsun kıskanıyorsun diyor, onu eski eşinden kıskanıyormuşum ve çocuğundan kıskanıyormuşum vs.vs.vs. diyip umursamıyor bile... ne yapacağımı bilmiyorum yani konuşmaya çalışınca sen beni bu şekilde kabul ettin diyip kestirip atıyor... deliricem yakında...

Durumunuz nasıl oldu lütfen gelişmeleri yazın inşallah bizim gibi durumda olan kadınlar için hayat daha güzel olur

Sakın arkadaşlar sakın yapmayın böyle bi hata , evlilik zaten zor, böyle bir evlilik cehennem azabı . Biliyorum okuyup ama bizim ilişkimiz öyle değil biz farklıyız . Biz cok aşığız diye geçireceksiniz içinizden . Nerden mi biliyorum ben öyle yaptım da ordan biliyorum !! En sorunsuz görünen de bile kendi iç hesaplaşmalarınız huzur vermeyecek size . sizin ilk karşı tarafın ikinci evliliği ise hele de çocuğu varsa .. Herkes dengiyle evlensin yakmayın başınızı. O kadar mutsuz ve çaresizim ki ah benim akılsız kafam ah ! ..

Benim durumumda okadar zor ki napicami bilmiyorum kafam çok karışık yardımcı olun lütfen,evlenmiş boşanmış birisiyle nişanlıyım ve bunu ailem bilmiyor,söylemeye cesaretim yok malesef.

Merhaba bayanlar , bende eşimin ikinci eşiyim önceki evliliğinden olan 1 kızı car 8 yaşında 5 yıllık bir evliliği olmuş ve boşanalım 4 yıl olmuş, eski eşiyle 10 yıllık bi flört dönemi olmuş ve evlenmiş, biz görücü olarak evlendik ama eşim mükemmel birisi beni üzmemek kırmamak için herşeyi yapıyor aramızda 14 yaş var ama hiç problem değil yek pronlem benim için kızı , kızı annesinde kalıuor ama hafta sonlrondalan geliyor elim kızlma çol düşkün ben onunla diyaloglarına katlanamıyorım çok kıskanıyprum ona kızım aşkım bebeğim denesi çok zoruma gidiyor. Bun duyguyu aşamıyorum ne yapacağım bilmiyoruö.

Ben 4 yıldır birliktelik yaşıyorum ve 8 aydır aynı evde yaşıyoruz beraber olduğum kişi önce den 2 evlilik yapmış ayrılmış ikinci eşinden bir kızı var ama benimle herşey yolunda mutluyuz ama bir kadın olarak bende evlenmek istiyorum bende evlenip ayrıldım bir kızım hiç bir sorunumuz yok ama evlenmem ben böyle yaşarsan yaşa diyor sizde normal mi bu beni çok üzüyor bana çok değer veriyor ama evlilik konusu olunca hemen uzaklaşıyor ben evlenmiycem diyor ben ona evlilik akti yapalım ben sadece ailem ve çevrem içinde başım dik olsun diye yalvardım hayır diyor başka birşey demiyor ne dersiniz ne yapmalıyım çok üzülüyorum

bende 1 yıllık evliyim eşimin 2. benim ilk evliliğim.eşimin 17 yaşında bir kızı var ilk başlarda anlaşırız ya ne olacak atla deve değil ya diyorsun ama o iş öyle olmuyor işte.6 yıllık sevgilim 1 yıllık kocam aramızdaki dengeyi sağlayamayınca kendini ağız kuruluğu ile başlayan sonra sinsi sinsi yayılan huzursuz ruh durumlu bir depresif'e dönüşmüş buluyorsunuz.45 yaşında adam bir bakıyorsun 17 yaşında çocuğun kuklası olup çıkıyor.çocuk bir bakışıyla el ele tutuştuğunuz kendinizi bulutların üstünde sandığınız o anı kocanızın elinizi bırakmasıyla küt diye indiriveriyor sizi o bulutlardan.siz iki kelime konuşmaya başlıyorsunuz araya alakasız konularla girip sizi darma duman ediyor.Çocuk yanındayken sizden köşe bucak kaçıyor,çocuk yokken el pençe divan,yılışık sarılmalar öpüp koklamalar(adamı bir kaşık suda boğası gelmez mi insanın allah için).Sizi abuk subuk duygu durumu karmaşasına sokup sokup çıkarıyor.Yanınızda anneme benziyormuyum baba,burnum benziyor mu baba,annem çok güzel bir kadın (iyi de benden 15 yaş büyük bir kadın nasıl güzel kala bilir diye iç geçiriyorsun hani) geçenlerde çocuk bize geldi eşmin telefonu çaldı eski eşi kızını istiyor çocukta telefonum açık benden neden aramıyor diye tepki veriyor ilk defa doğru bir iş yapıyor vay arkadaş sen kızını niye kendi telefonundan aramıyorsun da benim kocamı arıyorsun ben daha yeni evliyim en insaf.daha eski eş psikolojisini yeni yeni kabullenirken burnuma kendinizi sokmanın ne alemi var.ayrıca ben kızını zor kabullendim be kadın seni değil ki?kocamın her gün telefonunda senin adını aranmışların içinde görmeye tahammülüm kalmadı kızın 17 yaşında izin ver de o arasın.Her ay para para diye aldığın nafakan çocuğun servis parası cep telefonu faturası elbisesi kurs masrafları marka takıntınız konser biletleriniz anneler günü hediyen hepsi benim saf kocama kol gibi giriyor bizim akıllıda yolluyor ben birşey istesem önümüzdeki ay bakarız demeler ama bakmamalar ..bizde gün gelip ağzımız bir karış açık cebimizde paramız yok diye çay bile içmeye gidemiyoruz.Ah benim akılsız kafam ah benim geri zekalı beynim ah benim iyi niyetlerim hepiniz kör olun emi kendi başımı kendim yedim.Babam annem halam hepinizden özür dilerim beni o kadar çok uyardınız ki dinlemedim üzgünüm çok üzgünüm.kendimi kahraman sandım okuduğum doğan cüceloğulları,yankı yazganlar,üstün dökmenler beni kurtarır bilinçliyim ben sandım al sana bilinç.He şimdi ben bunu niye mi yazdım aslında daha bir dünya şey var yazılacak çok uzatmak istemedim sadece ayrılmış bir erkekle evlenmeyi düşünen genç kızlarımız var ise yapma canım yapma kuzum yakma kendini ağrısız başını ağrıtma girme bu cenderelere düşme ateşlere hele kocan benim ki gibi saf çıkarsa hepten bittin demektir.32 yaşındayım çocuk istiyorum ama gelde bu adamdan çocuk yap şimdi.bu durumları yada benzerini yaşayan arkadaşlar bi el atın yardım edin nasıl çıktınız böyle durumlardan deneyimlerinizi paylaşın lütfen.
Hala devam ediyormu sorunun ?

bende 1 yıllık evliyim eşimin 2. benim ilk evliliğim.eşimin 17 yaşında bir kızı var ilk başlarda anlaşırız ya ne olacak atla deve değil ya diyorsun ama o iş öyle olmuyor işte.6 yıllık sevgilim 1 yıllık kocam aramızdaki dengeyi sağlayamayınca kendini ağız kuruluğu ile başlayan sonra sinsi sinsi yayılan huzursuz ruh durumlu bir depresif'e dönüşmüş buluyorsunuz.45 yaşında adam bir bakıyorsun 17 yaşında çocuğun kuklası olup çıkıyor.çocuk bir bakışıyla el ele tutuştuğunuz kendinizi bulutların üstünde sandığınız o anı kocanızın elinizi bırakmasıyla küt diye indiriveriyor sizi o bulutlardan.siz iki kelime konuşmaya başlıyorsunuz araya alakasız konularla girip sizi darma duman ediyor.Çocuk yanındayken sizden köşe bucak kaçıyor,çocuk yokken el pençe divan,yılışık sarılmalar öpüp koklamalar(adamı bir kaşık suda boğası gelmez mi insanın allah için).Sizi abuk subuk duygu durumu karmaşasına sokup sokup çıkarıyor.Yanınızda anneme benziyormuyum baba,burnum benziyor mu baba,annem çok güzel bir kadın (iyi de benden 15 yaş büyük bir kadın nasıl güzel kala bilir diye iç geçiriyorsun hani) geçenlerde çocuk bize geldi eşmin telefonu çaldı eski eşi kızını istiyor çocukta telefonum açık benden neden aramıyor diye tepki veriyor ilk defa doğru bir iş yapıyor vay arkadaş sen kızını niye kendi telefonundan aramıyorsun da benim kocamı arıyorsun ben daha yeni evliyim en insaf.daha eski eş psikolojisini yeni yeni kabullenirken burnuma kendinizi sokmanın ne alemi var.ayrıca ben kızını zor kabullendim be kadın seni değil ki?kocamın her gün telefonunda senin adını aranmışların içinde görmeye tahammülüm kalmadı kızın 17 yaşında izin ver de o arasın.Her ay para para diye aldığın nafakan çocuğun servis parası cep telefonu faturası elbisesi kurs masrafları marka takıntınız konser biletleriniz anneler günü hediyen hepsi benim saf kocama kol gibi giriyor bizim akıllıda yolluyor ben birşey istesem önümüzdeki ay bakarız demeler ama bakmamalar ..bizde gün gelip ağzımız bir karış açık cebimizde paramız yok diye çay bile içmeye gidemiyoruz.Ah benim akılsız kafam ah benim geri zekalı beynim ah benim iyi niyetlerim hepiniz kör olun emi kendi başımı kendim yedim.Babam annem halam hepinizden özür dilerim beni o kadar çok uyardınız ki dinlemedim üzgünüm çok üzgünüm.kendimi kahraman sandım okuduğum doğan cüceloğulları,yankı yazganlar,üstün dökmenler beni kurtarır bilinçliyim ben sandım al sana bilinç.He şimdi ben bunu niye mi yazdım aslında daha bir dünya şey var yazılacak çok uzatmak istemedim sadece ayrılmış bir erkekle evlenmeyi düşünen genç kızlarımız var ise yapma canım yapma kuzum yakma kendini ağrısız başını ağrıtma girme bu cenderelere düşme ateşlere hele kocan benim ki gibi saf çıkarsa hepten bittin demektir.32 yaşındayım çocuk istiyorum ama gelde bu adamdan çocuk yap şimdi.bu durumları yada benzerini yaşayan arkadaşlar bi el atın yardım edin nasıl çıktınız böyle durumlardan deneyimlerinizi paylaşın lütfen.

Sorun devam ediyormu ?
Bende 9 aylık evliyim aynı durumu yaşıyorum
Konuşmaya çok ihtiyacım var yardım edin çok büyük bir hata yaptım ...

boşanmış erkekle evlenmek dul erkekle evlenmek evlenmiş boşanmış erkek bir ilişki
Basindan evlilik geçmis bir erkek, yani "ikinci el bir erkek" ile beraber olmak kafanizi mi kurcaliyor? Basarisizlikla sonuçlanan iliskisinin dezavantajlari, hatalardan alinan dersler ve tabii tecrübenin avantajlari da var. Iste arti ve eksileriyle ikinci el erkekle iliski geleceginiz.

evlenip-bosanmis-erkek-7514.jpg

Basindan sorunlu bir evlilik geçmis birinden hoslaniyorsunuz ve aklinizda çok ciddi soru isaretleri var. Içinizi ferah tutun, her iliski gibi bunda da yalnizca artilarla eksileri karsilastirmak gerekiyor. Yapmaniz gereken tek sey onu gerçekten isteyip istemediginize karar vermek...

Eslerinden ayrilmis erkekler, genellikle baslarindan tatsiz bir deneyim geçmesine ragmen kadinlar konusunda ümidini yitirmemis,yeni iliskilere açik erkeklerdir. Sadece uzun bir süre daha evlenmeyi düsünmezler, o kadar. Günümüz erkeklerinin genel kanisi da bu sekilde zaten.

Hiç evlenmemis olanlar hayat boyu birliktelik düsüncesinden uzak durmaya çalisirken, bosanmis olanlarsa basarisiz bir evlilik de olsa bu yoldan geçmis olmanin agirligini tasiyorlar. Iliskiler dünyasinda en üst seviyeyi yasamis olmanin olgunluguyla kadinlarla iletisim konusunda bilinçli ve özenli olabiliyorlar. Elbette böyle bir erkekle birliktelik yasadiginizda, her sey toz pembe olacak demiyoruz.

Gelin hep birlikte ikinci el erkeklerin artilarina ve eksilerine göz atalim...

GİYİNMEK HASSAS BİR İŞ
ARTI: Gardirobu çoktan elden geçirilmistir.
Evli erkekler genelde ne giyeceklerini eslerine danisirlar. Hem üsendiklerinden hem de eslerinin zevkine olan güvenlerinden. Güzel giyinmeyi bilen bir erkegin yaninda siz de rahat edersiniz. Gönül rahatligi ile sik giyinebilirsiniz. Yemege çikmadan önce "Acaba bugün ne giyecek" diye bir tasaniz olmaz. Çünkü erkek arkadasinizin yine çok sik olacagindan emin olursunuz. Bir de söyle düsünün: Simdiye kadar hiç evli bir erkegi saçi sakali birbirine girmis, ütülenmemis kiyafetler içinde gördünüz mü?
EKSI: Eski karisinin etkisinden kurtulmak istiyor olabilir.
Omzundaki yüklerden tamamen kurtulmak istediginden, eski kurallari yikmaya karar vermis bir erkekle karsi karsiya olabilirsiniz. Hatta eger yogun baskilar sebebiyle yillardir sakalini uzatamadiysa, kisa sürede bir dag adami haline bile gelebilir. Çünkü bu, onun için özgürlügün simgesidir artik. Daha da kötüsü, tüm alisverisini eski karisiyla yapan erkek gardirobunu tamamen bosaltip kendisi için yeni bir stil de gelistirebilir. Ceketlerin yerini kapüsonlu kazaklar, sik pardösülerin yerini kaz tüyü kabarik montlar alabilir. Yaninizda ters çevrilmis bir sapkayla dolasan bir sevgili ister misiniz?

BİRLİKTE YAŞAMAK ZOR MU?
ARTI: Iyi ev terbiyesi almistir.
Bir erkekle birlikte yasamanin ve hatta tatile çikmanin en zor taraflarindan biri de hijyen olsa gerek. Banyoda saga sola saçilmis küçük killar, mutfak zeminindeki saçlar ve hatta maç yaptiktan sonra spor ayakkabisinin altindan etrafa dagilan çamur birikintileri çok ama çok sinir bozucu olabilir. Ama birkaç yil boyunca bir kadinla ayni evi paylasan erkek öyle midir? Bu tip bir erkek tertemiz bir banyonun ve temiz çarsaflarin ne anlama geldigini çok iyi bilir. Bu yüzden sizden daha titiz olmasina hiç sasirmamalisiniz. Birden bir el bezi alip masayi silmeye baslayabilir. Böyle bir durumda yapmaniz gereken sey, onu böyle güzel egitmis bir kadina minnet duymaktir.
EKSI: Baglanma korkusunu üstünden atamamis olabilir.
Gözünüzün önüne Friends`teki Joey ve Chandler`in evini getirin. Birbirinden ilgisiz mobilyalar, evin ortasinda duran bir köpek heykeli ve kokusmus yemeklerle dolu bir buzdolabi! Bosanmis erkek arkadasinizin evinde de buna benzer bir manzara varsa dikkat! Masaj yapan kocaman deri koltuklar, dev ekranli bir plazma TV ve PlayStation aslinda sembolik araç gereçlerdir. Evinde neredeyse adim atacak yer olmamasi, hayatinda sizin için de yer olmadigi anlamina gelebilir. Bir erkekten, o hazir olmadan size baglanmasini isteyemezsiniz. Cesaret edip arkadaslariyla konusmaya kalksaniz, onlarin da arkadaslarini iliskiye girmesi konusunda desteklemedigini görürsünüz. Çünkü onlarin da gayet iyi bildigi gibi, bütün bu vurdumduymazligin sebebi kaçma istegidir. Bu senaryo içinde yanlis zamanda dogru insan olabilirsiniz. Bu durumda yapmaniz gereken sey, yollarinizi ayirmaktir.

İLETİŞİM KURMANIN YOLLARI

ARTI: Duygularini açabilir.
Ikinci el erkek diye tanimladigimiz bu erkek tipi, iletisim kurmayi, baglanmak istemeyen erkege kiyasla daha iyi becerir. Ülkemizde çok fazla rastlamasak da, dünyanin diger yerlerinde bosandiktan sonra terapiye giden çok erkek var. Bu sekilde olusturduklari özgüvenle, gelecekteki iliskilerinin zorlu ve engebeli yollariyla daha kolay bas edebiliyorlar.
EKSI: Eski karisindan o kadar nefret ediyordur ki, bu sizi sevmesine engel oluyordur.
Nefret dolu bir erkegi kilometrelerce öteden taniyabilirsiniz. Nefret de ask kadar güçlü bir duygu oldugundan, böyle bir durumda ortada ters giden bir seyler var demektir. Çünkü erkek arkadasiniz tüm enerjisini eski karisina olan nefretiyle harciyorsa, büyük ihtimalle hâlâ onu seviyordur. Ayrica bosanmis çiftlerin arasinda medeni bir iliski olmasi gerektigini de hatirlatalim. Özellikle arada bir çocuk varsa, bu durum daha da önem kazanir.

ORTADA BİR ÇOCUK VARSA

ARTI: Eger çocuklari varsa, ileride nasil bir baba olacagini tahmin edebilirsiniz.
Bosanmis bir erkek arkadasinizin olmasi kafanizda soru isaretleri yaratirken, bir de çocuklari olmasi sizi iyice korkutabilir. Ama siz yine de bu duruma olumlu gözle bakmaya çalisin. Eger sevgilinizle bir gelecek hayali kuruyorsaniz, ilerde çocuk yapmayi isteyebilirsiniz. Çocuklariyla birlikte oldugu bir gün siz de ona katilin. Onlara verdigi deger, önceliklerinin ne oldugunu gösterir. Ileride çocuklariniz oldugunda, onlarin nasil bir ortamda yetisecegini az çok analiz edebilmek sizi de rahatlatacaktir.
EKSI: Çocuk sahibi olmasi problem yaratabilir.
Anneleriyle yollarinin ayrilmasinin çocuklari üzerinde travma yarattigini düsünen bir erkek, onlari bir de yeni kiz arkadasiyla tanistirip ürkütmek istemeyebilir. Ama yine de sorumlu bir ebeveynlikle çocuklari bir iliskiye karsi bariyer olarak kullanmak arasinda fark oldugunu hatirlatalim. Sizi çocuklariyla tanistirma konusunda oyalayan erkek arkadasiniz aylar geçtikten sonra hâlâ sizi bir araya getirmemis olabilir. Bu da, onun uzun vadeli planlarinda pek de yer almadiginizi gösterir.

TECRÜBE KONUŞUYOR
ARTI: Dogru olani biliyordur.
Bir evlilik ne kadar sürerse sürsün, içinde yasanan sikintilar bir ömre bedel olabilir. Bosandiktan sonra bütün hayatini degistiren erkekleri siz de duymadiniz mi? Bunun sebebi, kötü anilardan kurtulma istemektir. Böyle bir erkek, yeni iliskisinde daha özenli olmaya çalisir. Her seyin kusursuz olmasi için küçücük bir kavgada bile ilimli taraf olmaya çabalar.
EKSI: Sabri kalmamis olabilir.
Tüm kaprislerin karsisinda gittikçe sabri tükenen erkek tahammülsüz biri haline gelmis olabilir. En küçük tartismada kapiyi çarpip giden bir erkege katlanmak zorunda degilsiniz. Hele bir de karisindan ona miras kalan güvensizlik kara bulutlar gibi iliskinizin üzerinde dolaniyorsa, neden orada daha fazla zaman harcayasiniz ki? Her hareketinizi eski karisiyla kiyasliyorsa, alarm çanlari sizi sagir edecek seviyeye ulasmis demektir!

ARTI: Sorumluluk alabilir.
Bosanmis erkek, iliski konusunda sorumluluk almaktan çekinmedigini zaten ispatlamistir. Daha önce evlenmis olmasi resmi olarak verilen sözlere açik oldugunu gösterir. Bu zamanda böyle birini bulmak çok da kolay olmayabilir.
EKSI: Tercihleri farkli olabilir.
Tekrar ayni seyleri yasamak istese de, bunu beceremeyebilir. Kisa romantik kaçamaklar yapamayabilirsiniz çünkü çocuklari daga gitmek isteyebilir. Hayalinizdeki evi almayi planlarken, o çocuklarinin okul masraflarini ödemek için ter döküyor olabilir. Yine de, tatil yerine çocuklarinin mutlulugunu düsünen bir erkekle birlikte olmak istemez misiniz? Ama ikinci plana atilan bir kadin olmak istemiyorsaniz, durumu enine boyuna degerlendirmenizi öneririz.
Yanlis..... Evlenmiş boşanmış hele heleki çocuğu varsa kaçın ... yemişim aşkımı sevgisini 10 aydır evliyim 5 yaşında kızı var mahvettiler anası kızı beni ne ihtiyaçları bitti ne kıskançlıkları.. balayından geldiğimiz hafta çocuğu annesi bize attı bir hafta kaldı ne cinsel hayatım kaldı ne huzurum... çocuklu bir açmama beraber olanlara sesleniyorum hayatınızı yakmayın yazık etmeyin kendinize

mrb arkadaşlar aynı kaderi paylaşıyoruz...bende eşimin ikinci karısıyım.aynı düşünceler tabiki bende de var ne yapacağımı bilmiyorum kısacası nerden başlayacağımı bilmiyorum eşim 32 yaşında ve benden önceki eşide 26 yaşında araları 6 yaş ben ise 18 yaşındayım biliyorum şaşıracaksınız evet eşimle aramız 14 yaş oldukça fark var ama sevdim görücü usulü oldu ama sevdim hem de çok sevdim tabi o beni onu sevdiğim kadar sevdimi bence hayır her erkekte olduğu gibi evlendikten sonra çok değişti evet benimde düşüncem artık heralde ilk evliliğinde yaptığı hata her neyse artık yapmaz düşüncesi vardı ne oldu yanıldım bildiğim tek şey erkeklerin asla değişmeyeceği ilk eşiyle evlilikleri 3 sene sürmüş ve biz daha 5 aylık evliyiz ki şimdiden başladı mutsuzluluğumuz kayınvalidemle altlı üstlü oturuyoruz ama tek olduğu için yeme içme bir..3 görümcem var evin tek geliniyim ve bu o kadar zor bişeyki bir insanın 3 tane görümcesi olması ne demek anlatamam yani yaşanması gerekir yani anlayacağınız o kadar mutsuzum ki eşimi kendime nasıl bağlayabilirim nasıl çekebilirim inanın hiç bilmiyorum kafam o kadar karışık ki sizce ne yapmalıyım ayrılmalımıym yoksa sabırlımı olmalıyım ne olur akıl verin çok mutsuzum... okuyupta ilgi gösterenlere çok teşekkürler iyi akşamlar diliyorum................
Sabırlı olun, Düzeldi mi merak ettim

Ben 4 yıldır birliktelik yaşıyorum ve 8 aydır aynı evde yaşıyoruz beraber olduğum kişi önce den 2 evlilik yapmış ayrılmış ikinci eşinden bir kızı var ama benimle herşey yolunda mutluyuz ama bir kadın olarak bende evlenmek istiyorum bende evlenip ayrıldım bir kızım hiç bir sorunumuz yok ama evlenmem ben böyle yaşarsan yaşa diyor sizde normal mi bu beni çok üzüyor bana çok değer veriyor ama evlilik konusu olunca hemen uzaklaşıyor ben evlenmiycem diyor ben ona evlilik akti yapalım ben sadece ailem ve çevrem içinde başım dik olsun diye yalvardım hayır diyor başka birşey demiyor ne dersiniz ne yapmalıyım çok üzülüyorum
Seven kişi evlenir, yanlış anlama ama kullanıyor seni, diğer evlendiği kisiler yanlışsa sende yanlış olacaksın diye bir şey yok, (muhtemelen ondan korkuyor) karar senin yinede iyi düşün, yaşadıklarını bir başkası yaşıyormuşcasına aklından geçir, ne dersin, dedim ya yinede sen bilirsin, hayat senin hayatın, çocuğunun geleceğini düşün birde,

Geri