Evlenip Boşanmış Erkekle Evlilik

bende evlenmış boşanmıs bırıyle beraberm. bırlıkteyken cok mutluyuz o her konuda benden dha heycanlı ve ıkıncı oldgunu hıssettgn an benı bırakabılrsn dıyecek kadar ıddalı. ama bnm aklımda hep onunlada mı bunu yaptı ona da mı bunu soyledı dusuncesı var. sonucta onun da dogru ınsan oldugunu dusunerek evlenmıstı sımdı benden emın oldguna nasıl guvenebılırmkı. bu gelgıtlermle onu da hep usuyorum.ama ayrı da olamıyoruz.ustelık aılemde onaylamıo onu. yanı cıkmazda olmak gıbı bısey.bazen dusunuorum bnde herseyı ılk olacak bırıyle evlenmek ıstıorum dıe sonra ondan baskasıyla mutlu olamıcakmısım gıbı gelıo.evllıgı 4ay surmus cocuk falanda yok..bunları da buraya neden yazdım bılmıorum ama benm durumumda olan bırılerıyle konusmayı cok ısterdm..

Benimde 4 aydir gorustugum insan onceden evlilik yapmis, bir de kizi olan benden de 10 yas buyuk biri :((( ondan cok hoslaniyorum ama ne aileme ne arkadaslarima onu kabul ettiremem. cocuguna cok duskun, bu da beni korkutuyor. cocuguna karsi herhangi bisey soylemeye korkarim bir anda bana ofkelenecek diye. eski karisini ozlemedigini, sevmedigini o kadinin hayatini zindan ettigini falan soyluyor ama yinede hep icimde bir soru isareti. butun heycanlarini o kadinla yasamis olmasinin verdigi burukluk ve kiskanclik hissediyorum. ve sanirim dayanamayacagim.. bana karsi inanilmaz iyi ve sabirli ama ben bu kadar olumsuzlukla basedemiyorumm...

cvp

maalesef ben de aynı durumdayım cocugu yoksa neden ailen istemiyor ki:?

Psikolojim bozuldu yardım lütfen

merhabalar bende daha önce küçük yaşta evlenip 6 ay ancak evliliklerii sürdürebilen bir erkek arkadaşım var yalnız birbirimizi çok seviyoruz tek sorunum babam ailemde herkes kabul etti ama korkularından babama birşey diyemiyorlar illede babam itibarımız zedelenir diyerekten küçük yaşta yapılan bir hatayı kabul etmediğinden sevdiğimden zorla beni ayırmaya kalkışıyor nasıl ikna ettirebiliriz bilmiyoruz bu karanlık bir kuytuda kalmak gibi birşey aydınlık bulamıyoruz çabaladıkca sanki önüm dahada karanlıklaşıyor iyice psikolojim de bozuldu sizinde önereceğiniz birşeyler var ise inanın ki çok minnettar olurum.

bende eşinden ayrılmış biriyle beraberim ama benim sorunum ailem ailem istemiyor ne yapıcam bilmiyorum ve ben 5 yıldır onunla beraberim ayrılmakta istemiyorum
bende aynıyım ne yapacağımı bilemiyorum çook kötü bi durum sen naptın halletın mı aılenle bu sorunu?

bende eşimin ikinci karısıyım eşim benden 8 yaş büyük ve ergenlik çağında bi kızı var bizimle kalan.olumlu ve olumsuz yanlarıyla evet gerçekten farklı bir evlilik yaşıyorsunuz.olumlu tarafları her konuda tecrübeli evde herşeye yardım eden anlayışlı geçmişte yaptığı hatalar varsa onlardan ders almış ve o nedenle daha temkinli yaklaşan biri oluyor.yani sonuçta geçmişte mutsuzdu ve aradığı istediği özellikleri sizde bulunca daha bir dört elle sarılıyolar yeni evlilliklerine.birde çocuğuyla olan diyalog ve ilginiz iyise o zaman daha bir mutlu olup yuvanız evliliğiniz için tüm fedakarlıkları yapan bir erkek oluyor karşınızda.olumsuz yanları ise hepinizin yaşadığı ve benimde her ne kadar yersiz olduğunu bilsemde kıskançlık geçmişle olan kendi içimizdeki çatışma.bunu aşmaya çalışıyorum.sonuçta sevseydi hala ne yapar ne eder bir araya gelirdi diye düşünüyorum sonuçta eşim tuttuğunu koparan hırslı bir erkektir.ama işte kadınız ve zaaflarımız garip hırslarımız var:)sonuçta geçmişte bir evliliği olmasada ilişkileride olmuş olabilir ama işte bazen kendimi çok yoruyorum bu konuda.eşim hiç haketmediği halde bazen bu konuda çok üzüyorum ve yoruyorum onu.kızından dolayı diyalogları yok denecek kadar az.yani çok önemli bir durum olursa ya mesaj yada tabiiki kavgalı bir telefon konuşması oluyor.eşim attığı her mesajı her konuşmayı ayrıntısıyla gösterir ve anlatır.aklıma yanlış bişey gelmemesi için.ama işte bazen kızıyla alakalı durumlardan dolayı yada kızı aracılığıyla bizi rahatsız etmeye çalışıyo falan eşim kadına sinirleniyo öfke krizine giriyo ona karşı öfke duyması bile sinirlendiriyo beni kendi kendine sayıyo falan.ona karşı artık öfke bile duymaman gerekli diyorum oda diyoki görüyosun yaptıklarını nasıl sinirlenmem.(bu konuda biraz haklı galiba yersiz ve gereksiz bir kıskançlık yapıyorum sanırım) işte böyle arkadaşlar bir olumsuz yanı daha var geçmişte yaşadığı problemleri yaşama korkusu oluyor çok fazla.yani eskiden ne yaşadıysa sanki sizde öyle düşünüyomuşsunuz aynı hataları tekrarlıcakmışsınız gibi tedirgin oluyo.yani kadınları tabi bu çok nadir ufak tefek konularda genel bir kalıp içine sokuyor bu erkekler:)benim yaşadıklarım bunlar arkadaşlarım.benimle aynı durumda olan arkadaşlarla sohbet etmek isterim.ama şunu söylemeliyim asla pişman değilim ve ben onu 2. el olarak nitelendirmiyorum.başından kötü bir olay geçmiş tecrübeli bir erkek :)eşim hayat dolu cıvıl cıvıl bazen benden daha keyifli hayata karşı biridir.eğer doğru insansa lütfen takılmayın evlenmiş boşanmış diye.ne bekar erkeler var mutsuz ediyo neler yaşatıyo.önemli olan sizi mutlu etmesi bence ha bekar ha evlenip boşanmış.hiiiç kimseyi umursamayın arkadaşlarım sahip çıkın sevginize.sevgilerimle...

bende eşimin ikinci karısıyım eşim benden 8 yaş büyük ve ergenlik çağında bi kızı var bizimle kalan.olumlu ve olumsuz yanlarıyla evet gerçekten farklı bir evlilik yaşıyorsunuz.olumlu tarafları her konuda tecrübeli evde herşeye yardım eden anlayışlı geçmişte yaptığı hatalar varsa onlardan ders almış ve o nedenle daha temkinli yaklaşan biri oluyor.yani sonuçta geçmişte mutsuzdu ve aradığı istediği özellikleri sizde bulunca daha bir dört elle sarılıyolar yeni evlilliklerine.birde çocuğuyla olan diyalog ve ilginiz iyise o zaman daha bir mutlu olup yuvanız evliliğiniz için tüm fedakarlıkları yapan bir erkek oluyor karşınızda.olumsuz yanları ise hepinizin yaşadığı ve benimde her ne kadar yersiz olduğunu bilsemde kıskançlık geçmişle olan kendi içimizdeki çatışma.bunu aşmaya çalışıyorum.sonuçta sevseydi hala ne yapar ne eder bir araya gelirdi diye düşünüyorum sonuçta eşim tuttuğunu koparan hırslı bir erkektir.ama işte kadınız ve zaaflarımız garip hırslarımız var:)sonuçta geçmişte bir evliliği olmasada ilişkileride olmuş olabilir ama işte bazen kendimi çok yoruyorum bu konuda.eşim hiç haketmediği halde bazen bu konuda çok üzüyorum ve yoruyorum onu.kızından dolayı diyalogları yok denecek kadar az.yani çok önemli bir durum olursa ya mesaj yada tabiiki kavgalı bir telefon konuşması oluyor.eşim attığı her mesajı her konuşmayı ayrıntısıyla gösterir ve anlatır.aklıma yanlış bişey gelmemesi için.ama işte bazen kızıyla alakalı durumlardan dolayı yada kızı aracılığıyla bizi rahatsız etmeye çalışıyo falan eşim kadına sinirleniyo öfke krizine giriyo ona karşı öfke duyması bile sinirlendiriyo beni kendi kendine sayıyo falan.ona karşı artık öfke bile duymaman gerekli diyorum oda diyoki görüyosun yaptıklarını nasıl sinirlenmem.(bu konuda biraz haklı galiba yersiz ve gereksiz bir kıskançlık yapıyorum sanırım) işte böyle arkadaşlar bir olumsuz yanı daha var geçmişte yaşadığı problemleri yaşama korkusu oluyor çok fazla.yani eskiden ne yaşadıysa sanki sizde öyle düşünüyomuşsunuz aynı hataları tekrarlıcakmışsınız gibi tedirgin oluyo.yani kadınları tabi bu çok nadir ufak tefek konularda genel bir kalıp içine sokuyor bu erkekler:)benim yaşadıklarım bunlar arkadaşlarım.benimle aynı durumda olan arkadaşlarla sohbet etmek isterim.ama şunu söylemeliyim asla pişman değilim ve ben onu 2. el olarak nitelendirmiyorum.başından kötü bir olay geçmiş tecrübeli bir erkek :)eşim hayat dolu cıvıl cıvıl bazen benden daha keyifli hayata karşı biridir.eğer doğru insansa lütfen takılmayın evlenmiş boşanmış diye.ne bekar erkeler var mutsuz ediyo neler yaşatıyo.önemli olan sizi mutlu etmesi bence ha bekar ha evlenip boşanmış.hiiiç kimseyi umursamayın arkadaşlarım sahip çıkın sevginize.sevgilerimle...
ben de normal de çok kıskancım fakat hiçbir şekılde aklıma gelmıo bıle ılk eşıyle napardı ona da bana dawrandıgı gıbı dawranıomu dıye sonucta ewlenmemıs olsaydı sevgılısı olsaydı o ınsanla aynı şey ama ben sadece ılerde böle bir problem yasarmıyım dıye korkuyorum:(ben onunla cok mutlu olacagıma ınanıyorum nasıl senın esın de senden daha neselı hayat doluysa benım erkek arladasım da aynı hemde benden 10 yas buyuk olmasına ragmen hersey mukemmel...benım tek problemım aıleeeem kesın ve netler ama ben ayrılmak ıstemıyorum cunku onu coook sevıyorum banaaaa yardımcı olun akıl verın lutfeeen:((((

ben de normal de çok kıskancım fakat hiçbir şekılde aklıma gelmıo bıle ılk eşıyle napardı ona da bana dawrandıgı gıbı dawranıomu dıye sonucta ewlenmemıs olsaydı sevgılısı olsaydı o ınsanla aynı şey ama ben sadece ılerde böle bir problem yasarmıyım dıye korkuyorum:(ben onunla cok mutlu olacagıma ınanıyorum nasıl senın esın de senden daha neselı hayat doluysa benım erkek arladasım da aynı hemde benden 10 yas buyuk olmasına ragmen hersey mukemmel...benım tek problemım aıleeeem kesın ve netler ama ben ayrılmak ıstemıyorum cunku onu coook sevıyorum banaaaa yardımcı olun akıl verın lutfeeen:((((
benim ailemde çok büyük tepkiler olmasada biraz tedirgin oldular çünkü bizim bide çocuk vardı.ben onlara dedimki hayatıma kolay kolay birini sokup bişeyler hissedemediğimi biliyosunuz ve ben böyle bir evlilik kararı aldıysam demekki o benim gerçekten uyum sağladığım biri dedim.eşim benden 8 yaş büyük ama herşeye ayak uydurur diyorumya benden daha keyifli komik eğlencelidir:)sende aynı böyle yap sevgine sahip çık.bekar biriyle evlenip mutsuz olunca nolcak de.hem bu erkekler tecrübeli ve yuvasına dört elle sarılıyolar.bunları anlat bunlar gerçek çünkü.haberlerini bekliyorum canım üzülme sakın.dua et bolca.

bende evli bir erkekle beraberim benim hikayem hepinizden farklı erkek arkadaşım benim ilk aşkım dört sene önce birbirimizi çok senmemize ragmen onun inadı benim gurur ve inat yaptıgım için ayrıldık oda bana inat gidip üç gün içinde bir evlilik yaptı dört sene evli kaldı bu dört sene içinde hiç görüşmedik bir nevi aşkımızı kalbimize gömdük sonra dört sene sonra eşiyle yapamayıp beni unutamadıgı için boşanmış ve beni arayıp buldu ilk başta ona kavuştugum için çok mutluyum halen daha mutluyum ama beni bırakıp bir baska kadınla benimle yapması gerekenleri onunla yaptıgını kaldıramıyorum onu çok seviyorum oda beni çok seviyor ama kafamdakiler beni bitiriyor birde oglu var çocukları sevdigim için o sorun degil ama bilmiyorum ne yapmam gerekiyor bana yardım edin iyi günler

mrb arkadaşlar aynı kaderi paylaşıyoruz...bende eşimin ikinci karısıyım.aynı düşünceler tabiki bende de var ne yapacağımı bilmiyorum kısacası nerden başlayacağımı bilmiyorum eşim 32 yaşında ve benden önceki eşide 26 yaşında araları 6 yaş ben ise 18 yaşındayım biliyorum şaşıracaksınız evet eşimle aramız 14 yaş oldukça fark var ama sevdim görücü usulü oldu ama sevdim hem de çok sevdim tabi o beni onu sevdiğim kadar sevdimi bence hayır her erkekte olduğu gibi evlendikten sonra çok değişti evet benimde düşüncem artık heralde ilk evliliğinde yaptığı hata her neyse artık yapmaz düşüncesi vardı ne oldu yanıldım bildiğim tek şey erkeklerin asla değişmeyeceği ilk eşiyle evlilikleri 3 sene sürmüş ve biz daha 5 aylık evliyiz ki şimdiden başladı mutsuzluluğumuz kayınvalidemle altlı üstlü oturuyoruz ama tek olduğu için yeme içme bir..3 görümcem var evin tek geliniyim ve bu o kadar zor bişeyki bir insanın 3 tane görümcesi olması ne demek anlatamam yani yaşanması gerekir yani anlayacağınız o kadar mutsuzum ki eşimi kendime nasıl bağlayabilirim nasıl çekebilirim inanın hiç bilmiyorum kafam o kadar karışık ki sizce ne yapmalıyım ayrılmalımıym yoksa sabırlımı olmalıyım ne olur akıl verin çok mutsuzum... okuyupta ilgi gösterenlere çok teşekkürler iyi akşamlar diliyorum................

Geri