Evlenip Boşanmış Erkekle Evlilik

Cok haklisin ama benim icin is isten coktaan gecti..keske daha erken varsaydim farkina da hayatimin yanlisini yapmasaydim..cok pismanim

Merhaba malasef 6 ay gibi kısa bir süre içinde 10 yıl evli kalmış ve 9 yaşlarında bir oğlan çoçuğu olan 2 yıl önce ayrılmış biri ile nişanlanıp evlendik. hiç evlenmemiş biri olarak bir hata yapıp 5 ay önce böyle bir evliliği gerçekleştirdim,5 ayılık evliliğimizde çok fazla sorunlar yaşıyıp bu aralar ayrılık aşamasına geldik. Tanıştığımızda ve evlenmeden önceki tutumu ile şimdiki tammen farklı, çocuk annesinde kalıyor fakat her an çoçuğumun geleceği, pskolojisi vs.vs.v.s diye inanılmaz beni yıpratıyor, evlenmeden önce Eski eşimin telefonu bile yokken, teli değişti çocuğumun teli var onunla o şekilde görüşüyorum diyen adam birden eski eşinin teli kayıtlı duruma geliyor, telefonlaşmalar, neden eşinin numarası var dediğimde ise çocuğa ulaşamadığımda yada prb. olduğunda onu aradığını söylüyor, sürekli her gün istisnasız çağrılarda eski eşin ismini görür oldum, sürekli eski eş çocuğu için nafakadan hariç bundan para istiyor ve önemli önemsiz her konuda çoçuğunu kullanıp iletişime geçiyor , eşim ise inanılmaz çocuğuna düşkün ve son zamanlarda çok aşırı fazlalaştı, çocuk gelip bizde hafta sonları kalıyor ve eşim beni bırakıp onunla yatıyor neymiş çocuk korkuyormuş veya hafta bir iki günüde çocukla geçirmek isiyorumuş... hafta içi ikimizde çalışıyoruz hafta sonumuzda malasef hiç bir özelliği yok birlikte vakit geçirmek gibi bir lüksünüz bile olmuyor,ne bir heycan, ne bir aşk, sevgi yok... sanırım 2. eş erkekler için biraz mantık evliliği oluyor ve sizi eskinin devamı olarak görüyor ne bir ilgi ne bir özel gün veya karşındakinin ilk kez evlendiği ve beklentisini umursamıyor sadece hayatını devam ettirip ki maddi olarakta benden daha düşük seviyede olduğu için bana sürekli bankamatikmişim gibi maaşımın hesabını yapıyor, sürekli kazancımı paramı ve varlığımı ona verip onun ve çoçuğunun hayatını benim paramla yönetmeyi istiyor, aldığı maaşı çocuğuna ve onun isteklerine harcıyor 9 yaşındaki çocuk ne isterse yapıyor, ne isterse alıyor, yani biraz maddi mevzularda da sırtımdan bir şeyler yapıp eski eşine hava atma çabalarına girmiş hissini yaşamaya başlattı bana, çok doluyum bu konularda çok büyük bir hata imiş malasef... konuşmak istiyorsun kıskanıyorsun diyor, onu eski eşinden kıskanıyormuşum ve çocuğundan kıskanıyormuşum vs.vs.vs. diyip umursamıyor bile... ne yapacağımı bilmiyorum yani konuşmaya çalışınca sen beni bu şekilde kabul ettin diyip kestirip atıyor... deliricem yakında...

Merhaba, siteyi tesadüfen gezerken gördüm sizi ve sırf size cevap yazabilmek için az önce üye oldum...ben de tıpatıp böyle bir evliliği 2010 da yaptım, hala evliyim, hatta 2013 de kazayla hamile kaldım, bir de kızım var...Evlendiğimizden beri aralıklı olarak antidepresan kullanıyorum, sinirlerim feci durumda, eşim dahil tüm uzantılarından tiksiniyorum...Asla değişmiyor sakın kendinizi aldatmaya çalışmayın ve YOL YAKINKEN GERİ DÖNÜN. üstelik kimseye de bağımlı değilsiniz, ömür boyu bekar kalın ama yine de böyle bir hayata devam etmeyin..ben sonumun ne olacağını bilmiyorum, kızım olmasa bitmişti çoktan, bir gün yine bitecek ama yıllar da geçmiş olacak...

Benimde 4 aydir gorustugum insan onceden evlilik yapmis, bir de kizi olan benden de 10 yas buyuk biri :((( ondan cok hoslaniyorum ama ne aileme ne arkadaslarima onu kabul ettiremem. cocuguna cok duskun, bu da beni korkutuyor. cocuguna karsi herhangi bisey soylemeye korkarim bir anda bana ofkelenecek diye. eski karisini ozlemedigini, sevmedigini o kadinin hayatini zindan ettigini falan soyluyor ama yinede hep icimde bir soru isareti. butun heycanlarini o kadinla yasamis olmasinin verdigi burukluk ve kiskanclik hissediyorum. ve sanirim dayanamayacagim.. bana karsi inanilmaz iyi ve sabirli ama ben bu kadar olumsuzlukla basedemiyorumm...

Benimde 4 aydir gorustugum insan onceden evlilik yapmis, bir de kizi olan benden de 10 yas buyuk biri :((( ondan cok hoslaniyorum ama ne aileme ne arkadaslarima onu kabul ettiremem. cocuguna cok duskun, bu da beni korkutuyor. cocuguna karsi herhangi bisey soylemeye korkarim bir anda bana ofkelenecek diye. eski karisini ozlemedigini, sevmedigini o kadinin hayatini zindan ettigini falan soyluyor ama yinede hep icimde bir soru isareti. butun heycanlarini o kadinla yasamis olmasinin verdigi burukluk ve kiskanclik hissediyorum. ve sanirim dayanamayacagim.. bana karsi inanilmaz iyi ve sabirli ama ben bu kadar olumsuzlukla basedemiyorumm...
merhaba canım benimde sevgilim benden 14 yaş büyük biri ve evlenip boşanmış 2 çocuğu var bi kız bi oğlan... oğluyla arası çok iyi değil ama kızını çok seviyor karısından nefret ediyor adını dahi duymak istemiyor ve onunla birlikteliğimi aileme kesinlikle söyleyemem kabul ettiremem de bana çok yakın geldin bu konuda müzdaribim konuşmaya ihtiyacım var :(

bende eşimin ikinci karısıyım eşim benden 8 yaş büyük ve ergenlik çağında bi kızı var bizimle kalan.olumlu ve olumsuz yanlarıyla evet gerçekten farklı bir evlilik yaşıyorsunuz.olumlu tarafları her konuda tecrübeli evde herşeye yardım eden anlayışlı geçmişte yaptığı hatalar varsa onlardan ders almış ve o nedenle daha temkinli yaklaşan biri oluyor.yani sonuçta geçmişte mutsuzdu ve aradığı istediği özellikleri sizde bulunca daha bir dört elle sarılıyolar yeni evlilliklerine.birde çocuğuyla olan diyalog ve ilginiz iyise o zaman daha bir mutlu olup yuvanız evliliğiniz için tüm fedakarlıkları yapan bir erkek oluyor karşınızda.olumsuz yanları ise hepinizin yaşadığı ve benimde her ne kadar yersiz olduğunu bilsemde kıskançlık geçmişle olan kendi içimizdeki çatışma.bunu aşmaya çalışıyorum.sonuçta sevseydi hala ne yapar ne eder bir araya gelirdi diye düşünüyorum sonuçta eşim tuttuğunu koparan hırslı bir erkektir.ama işte kadınız ve zaaflarımız garip hırslarımız var:)sonuçta geçmişte bir evliliği olmasada ilişkileride olmuş olabilir ama işte bazen kendimi çok yoruyorum bu konuda.eşim hiç haketmediği halde bazen bu konuda çok üzüyorum ve yoruyorum onu.kızından dolayı diyalogları yok denecek kadar az.yani çok önemli bir durum olursa ya mesaj yada tabiiki kavgalı bir telefon konuşması oluyor.eşim attığı her mesajı her konuşmayı ayrıntısıyla gösterir ve anlatır.aklıma yanlış bişey gelmemesi için.ama işte bazen kızıyla alakalı durumlardan dolayı yada kızı aracılığıyla bizi rahatsız etmeye çalışıyo falan eşim kadına sinirleniyo öfke krizine giriyo ona karşı öfke duyması bile sinirlendiriyo beni kendi kendine sayıyo falan.ona karşı artık öfke bile duymaman gerekli diyorum oda diyoki görüyosun yaptıklarını nasıl sinirlenmem.(bu konuda biraz haklı galiba yersiz ve gereksiz bir kıskançlık yapıyorum sanırım) işte böyle arkadaşlar bir olumsuz yanı daha var geçmişte yaşadığı problemleri yaşama korkusu oluyor çok fazla.yani eskiden ne yaşadıysa sanki sizde öyle düşünüyomuşsunuz aynı hataları tekrarlıcakmışsınız gibi tedirgin oluyo.yani kadınları tabi bu çok nadir ufak tefek konularda genel bir kalıp içine sokuyor bu erkekler:)benim yaşadıklarım bunlar arkadaşlarım.benimle aynı durumda olan arkadaşlarla sohbet etmek isterim.ama şunu söylemeliyim asla pişman değilim ve ben onu 2. el olarak nitelendirmiyorum.başından kötü bir olay geçmiş tecrübeli bir erkek :)eşim hayat dolu cıvıl cıvıl bazen benden daha keyifli hayata karşı biridir.eğer doğru insansa lütfen takılmayın evlenmiş boşanmış diye.ne bekar erkeler var mutsuz ediyo neler yaşatıyo.önemli olan sizi mutlu etmesi bence ha bekar ha evlenip boşanmış.hiiiç kimseyi umursamayın arkadaşlarım sahip çıkın sevginize.sevgilerimle...
konuşmayı çok isterim lütfen cevap verirmisiniz benimde başımda aynı durum fakat ailem bilmiyor
bende eşimin ikinci karısıyım eşim benden 8 yaş büyük ve ergenlik çağında bi kızı var bizimle kalan.olumlu ve olumsuz yanlarıyla evet gerçekten farklı bir evlilik yaşıyorsunuz.olumlu tarafları her konuda tecrübeli evde herşeye yardım eden anlayışlı geçmişte yaptığı hatalar varsa onlardan ders almış ve o nedenle daha temkinli yaklaşan biri oluyor.yani sonuçta geçmişte mutsuzdu ve aradığı istediği özellikleri sizde bulunca daha bir dört elle sarılıyolar yeni evlilliklerine.birde çocuğuyla olan diyalog ve ilginiz iyise o zaman daha bir mutlu olup yuvanız evliliğiniz için tüm fedakarlıkları yapan bir erkek oluyor karşınızda.olumsuz yanları ise hepinizin yaşadığı ve benimde her ne kadar yersiz olduğunu bilsemde kıskançlık geçmişle olan kendi içimizdeki çatışma.bunu aşmaya çalışıyorum.sonuçta sevseydi hala ne yapar ne eder bir araya gelirdi diye düşünüyorum sonuçta eşim tuttuğunu koparan hırslı bir erkektir.ama işte kadınız ve zaaflarımız garip hırslarımız var:)sonuçta geçmişte bir evliliği olmasada ilişkileride olmuş olabilir ama işte bazen kendimi çok yoruyorum bu konuda.eşim hiç haketmediği halde bazen bu konuda çok üzüyorum ve yoruyorum onu.kızından dolayı diyalogları yok denecek kadar az.yani çok önemli bir durum olursa ya mesaj yada tabiiki kavgalı bir telefon konuşması oluyor.eşim attığı her mesajı her konuşmayı ayrıntısıyla gösterir ve anlatır.aklıma yanlış bişey gelmemesi için.ama işte bazen kızıyla alakalı durumlardan dolayı yada kızı aracılığıyla bizi rahatsız etmeye çalışıyo falan eşim kadına sinirleniyo öfke krizine giriyo ona karşı öfke duyması bile sinirlendiriyo beni kendi kendine sayıyo falan.ona karşı artık öfke bile duymaman gerekli diyorum oda diyoki görüyosun yaptıklarını nasıl sinirlenmem.(bu konuda biraz haklı galiba yersiz ve gereksiz bir kıskançlık yapıyorum sanırım) işte böyle arkadaşlar bir olumsuz yanı daha var geçmişte yaşadığı problemleri yaşama korkusu oluyor çok fazla.yani eskiden ne yaşadıysa sanki sizde öyle düşünüyomuşsunuz aynı hataları tekrarlıcakmışsınız gibi tedirgin oluyo.yani kadınları tabi bu çok nadir ufak tefek konularda genel bir kalıp içine sokuyor bu erkekler:)benim yaşadıklarım bunlar arkadaşlarım.benimle aynı durumda olan arkadaşlarla sohbet etmek isterim.ama şunu söylemeliyim asla pişman değilim ve ben onu 2. el olarak nitelendirmiyorum.başından kötü bir olay geçmiş tecrübeli bir erkek :)eşim hayat dolu cıvıl cıvıl bazen benden daha keyifli hayata karşı biridir.eğer doğru insansa lütfen takılmayın evlenmiş boşanmış diye.ne bekar erkeler var mutsuz ediyo neler yaşatıyo.önemli olan sizi mutlu etmesi bence ha bekar ha evlenip boşanmış.hiiiç kimseyi umursamayın arkadaşlarım sahip çıkın sevginize.sevgilerimle...

Bi dünya problemi birlikte aştığımız 12 aydır birlikte olduğum adamın 7 yaşında bir kızı var dünya tatlısı. Diyaloğumuz kızıyla çok iyi. Annede kalıyor kızı. Evlendiğimizde eski eşi problem kaldırır mı . Aynı evin içerisinde kızını kıskanır mıyım. İlgisiz bırakır mı? Bilmiyorum. Onunla bir yuva kurmak çok istiyorum. Ben daha önce evlenmedigim için ailem kesinlikle onaylamıyor. Onların rızası olmadan da yapamam. Sonradan pişmanlık duyar miyim bilmiyorum. Çok güveniyorum. Çok anlayışlı çok iyi merhametli çok ilgili.

bende 1 yıllık evliyim eşimin 2. benim ilk evliliğim.eşimin 17 yaşında bir kızı var ilk başlarda anlaşırız ya ne olacak atla deve değil ya diyorsun ama o iş öyle olmuyor işte.6 yıllık sevgilim 1 yıllık kocam aramızdaki dengeyi sağlayamayınca kendini ağız kuruluğu ile başlayan sonra sinsi sinsi yayılan huzursuz ruh durumlu bir depresif'e dönüşmüş buluyorsunuz.45 yaşında adam bir bakıyorsun 17 yaşında çocuğun kuklası olup çıkıyor.çocuk bir bakışıyla el ele tutuştuğunuz kendinizi bulutların üstünde sandığınız o anı kocanızın elinizi bırakmasıyla küt diye indiriveriyor sizi o bulutlardan.siz iki kelime konuşmaya başlıyorsunuz araya alakasız konularla girip sizi darma duman ediyor.Çocuk yanındayken sizden köşe bucak kaçıyor,çocuk yokken el pençe divan,yılışık sarılmalar öpüp koklamalar(adamı bir kaşık suda boğası gelmez mi insanın allah için).Sizi abuk subuk duygu durumu karmaşasına sokup sokup çıkarıyor.Yanınızda anneme benziyormuyum baba,burnum benziyor mu baba,annem çok güzel bir kadın (iyi de benden 15 yaş büyük bir kadın nasıl güzel kala bilir diye iç geçiriyorsun hani) geçenlerde çocuk bize geldi eşmin telefonu çaldı eski eşi kızını istiyor çocukta telefonum açık benden neden aramıyor diye tepki veriyor ilk defa doğru bir iş yapıyor vay arkadaş sen kızını niye kendi telefonundan aramıyorsun da benim kocamı arıyorsun ben daha yeni evliyim en insaf.daha eski eş psikolojisini yeni yeni kabullenirken burnuma kendinizi sokmanın ne alemi var.ayrıca ben kızını zor kabullendim be kadın seni değil ki?kocamın her gün telefonunda senin adını aranmışların içinde görmeye tahammülüm kalmadı kızın 17 yaşında izin ver de o arasın.Her ay para para diye aldığın nafakan çocuğun servis parası cep telefonu faturası elbisesi kurs masrafları marka takıntınız konser biletleriniz anneler günü hediyen hepsi benim saf kocama kol gibi giriyor bizim akıllıda yolluyor ben birşey istesem önümüzdeki ay bakarız demeler ama bakmamalar ..bizde gün gelip ağzımız bir karış açık cebimizde paramız yok diye çay bile içmeye gidemiyoruz.Ah benim akılsız kafam ah benim geri zekalı beynim ah benim iyi niyetlerim hepiniz kör olun emi kendi başımı kendim yedim.Babam annem halam hepinizden özür dilerim beni o kadar çok uyardınız ki dinlemedim üzgünüm çok üzgünüm.kendimi kahraman sandım okuduğum doğan cüceloğulları,yankı yazganlar,üstün dökmenler beni kurtarır bilinçliyim ben sandım al sana bilinç.He şimdi ben bunu niye mi yazdım aslında daha bir dünya şey var yazılacak çok uzatmak istemedim sadece ayrılmış bir erkekle evlenmeyi düşünen genç kızlarımız var ise yapma canım yapma kuzum yakma kendini ağrısız başını ağrıtma girme bu cenderelere düşme ateşlere hele kocan benim ki gibi saf çıkarsa hepten bittin demektir.32 yaşındayım çocuk istiyorum ama gelde bu adamdan çocuk yap şimdi.bu durumları yada benzerini yaşayan arkadaşlar bi el atın yardım edin nasıl çıktınız böyle durumlardan deneyimlerinizi paylaşın lütfen.

Merhaba malasef 6 ay gibi kısa bir süre içinde 10 yıl evli kalmış ve 9 yaşlarında bir oğlan çoçuğu olan 2 yıl önce ayrılmış biri ile nişanlanıp evlendik. hiç evlenmemiş biri olarak bir hata yapıp 5 ay önce böyle bir evliliği gerçekleştirdim,5 ayılık evliliğimizde çok fazla sorunlar yaşıyıp bu aralar ayrılık aşamasına geldik. Tanıştığımızda ve evlenmeden önceki tutumu ile şimdiki tammen farklı, çocuk annesinde kalıyor fakat her an çoçuğumun geleceği, pskolojisi vs.vs.v.s diye inanılmaz beni yıpratıyor, evlenmeden önce Eski eşimin telefonu bile yokken, teli değişti çocuğumun teli var onunla o şekilde görüşüyorum diyen adam birden eski eşinin teli kayıtlı duruma geliyor, telefonlaşmalar, neden eşinin numarası var dediğimde ise çocuğa ulaşamadığımda yada prb. olduğunda onu aradığını söylüyor, sürekli her gün istisnasız çağrılarda eski eşin ismini görür oldum, sürekli eski eş çocuğu için nafakadan hariç bundan para istiyor ve önemli önemsiz her konuda çoçuğunu kullanıp iletişime geçiyor , eşim ise inanılmaz çocuğuna düşkün ve son zamanlarda çok aşırı fazlalaştı, çocuk gelip bizde hafta sonları kalıyor ve eşim beni bırakıp onunla yatıyor neymiş çocuk korkuyormuş veya hafta bir iki günüde çocukla geçirmek isiyorumuş... hafta içi ikimizde çalışıyoruz hafta sonumuzda malasef hiç bir özelliği yok birlikte vakit geçirmek gibi bir lüksünüz bile olmuyor,ne bir heycan, ne bir aşk, sevgi yok... sanırım 2. eş erkekler için biraz mantık evliliği oluyor ve sizi eskinin devamı olarak görüyor ne bir ilgi ne bir özel gün veya karşındakinin ilk kez evlendiği ve beklentisini umursamıyor sadece hayatını devam ettirip ki maddi olarakta benden daha düşük seviyede olduğu için bana sürekli bankamatikmişim gibi maaşımın hesabını yapıyor, sürekli kazancımı paramı ve varlığımı ona verip onun ve çoçuğunun hayatını benim paramla yönetmeyi istiyor, aldığı maaşı çocuğuna ve onun isteklerine harcıyor 9 yaşındaki çocuk ne isterse yapıyor, ne isterse alıyor, yani biraz maddi mevzularda da sırtımdan bir şeyler yapıp eski eşine hava atma çabalarına girmiş hissini yaşamaya başlattı bana, çok doluyum bu konularda çok büyük bir hata imiş malasef... konuşmak istiyorsun kıskanıyorsun diyor, onu eski eşinden kıskanıyormuşum ve çocuğundan kıskanıyormuşum vs.vs.vs. diyip umursamıyor bile... ne yapacağımı bilmiyorum yani konuşmaya çalışınca sen beni bu şekilde kabul ettin diyip kestirip atıyor... deliricem yakında...

aynı durumdayım; 6 yıllık sevgilim 1 yıllık kocam ama tanıyamamışım.onun 2. benim ilk evliliğim kaç kişi yapma yakma kendini dedi babam annem halam resmen yalvardı.benden 12 yaş büyük 17 yaşında kızı var kız sorunlu bazen bize gelir giderkende huzurumuda alıp gider.artık kendime acıyorum zavallıyım.kadın hergün kocamı arar kızı kapıyı çarpmış,yok suyu çok açıyormuş,internette çok takılıyormuş,yok okulu ile ilgilen vay arkadaş bune ya kız 17 yaşında artık bırak ta o diyalog kursun babasıyla.kocama sesini duyurmak kendini hatırlatmak için elinden geleni yapıyor.Biz çıkarken 1 kere olsun aramazdı sadece para istemek için o kadar.geçen gün kız yanımızda kadın kocamı arıyor kızını istiyor kızda yüksek sesle benim telefonum yanımda beni niye aramıyor diyor madem bu kadar koca meraklısıydın niye ayrıldın be kadın.para istekleri hiç bitmiyor 750 tl nafaka alıyor ayrıca çocuğun servisi telefon faturası kurs masrafları cep harçlığı marka kıyafetleri ayakkabısı çantası iç çamaşırı konser bileti parası tiyatro bileti parası hepsi benim öküz kocama kol gibi giriyor.beter olsun artık acımıyorum.bende enayi gibi evde oturuyorum kaşımı kendim alıyorum 10 tl ye saç boyası alıyorum pazardan 2 ayda bir üst baş alıyorum

Sevgili minna seninle durumumuz çok çok benziyor.bende cok pişmanım kimseyi dinlemedigim icin.2 senelik evliyim.eşim 37 ben 25 yaşındayım.esimin 14 yasinda kizi var.Hep para koparmaya çalışıyor bizden.annesi desen nafakaya zam istiyor dava actı.kizi her animizda yanimizda.esimle şakalasamiyoruz.el ele tutusamiyoruz.defalarca biz uyurken odamiza girdi.bizi izlerken buldum.onsuz biyere gitme lüksümüz yok.bayram gezmelerimizde her bayram mutlaka bizimle.eşim iyi bir insan ama ne yazıkki ondan ve evliligimizdende sogumaya basladım.cünkü ona göre hicbir sorun yok ortada.8 aylık bir bebegim var o olmasa aklimi kacirirdim.esimle bu konulari konusmaya calistigimda bilerek,kabullenerek geldin diyor ve kestirip atıyor.kimse böyle bir hata yapmasın.hicbirsey önceden göründügü gibi olmuyor.şimdi bir uykudan uyanmış gibiyim ve kendime inanamıyorum."Nasıl yaptım ben bu hatayı"?

Geri