Evlenip Boşanmış Erkekle Evlilik

Sakın evlenmeyin 3 senedir evliyim hayatımın en büyük hatasını yaptım sakın herkes herkesi sever hemen arkanıza bakmadan kacın o ilişkiden cocuklara yazık onların ne suçu var demeyin boşanmasalardı.sizin de suçunuz yok eşiniz yada cocuklar ne kdr iyi olursa olsun benden sonrakilere ders olsun diye yazıyorum cocuklarla aranız iyi olsa bile eger evlenmediyseniz hemen terkedin ve denginizi bulun bin pişman olacaksınız.siz simdi ' siz pişman olmussunuz diye bizde mi olacagız ' diyeceksiniz! Evet cok pişman olacaksınız!

Benim de bir tanidigim buna benzer bir evlilik yapti. Evlendigini sonradan duydum gittim konustum sen ne yaptiginin farkindamisin diye ? Yeni bisiklet almis bir cocugun yuzundeki ifade ile cikardi evlilik cuzdanini gosterdi ! Dedim tamam evlendin peki evlendigin adamin cocuklari varmi ? 2 tane var ! Peki adamin cocuklari ile yarin ayni evde yasamayi goze aliyormusun ? Cocuklar yanimiza gelmicek dedi ! Nereye gelmiyor ? O cocuklar yarin hastalansa, basina bir sey gelse adam eski karisi ile bir araya gelmicekler mi ? O cocuklar aradabir babalarinin yanlarina gelmicekler mi ? Sen engel olabilecegini mi zannediyorsun ? Hem neden o cocuklarin babalari ile aralarina girmeye calisiyorsun gunah degil mi ?

Hem yeni evlendigi hanimi icin cocuklarindan vazgecen bir adamdan cocuk yapilirmi peki ?

Bizim kiz basladi eyvah ben ne yaptim demeye ? Birde gitmis ailesinin bu kadar engel olmasina ragmen evlilik yapmis ! Iyi bir halt etmis gibide gururla millete evlilik cuzdanini gosteriyor !

Dedim adam eski karisindan kagit uzerinde bosandi hayat uzerinde bosanmadi ! Sen ne yaparsan yap o cocuklarin biyolojik anneleri var yarin obur gun adam karisi ile yanyana gelmicekmi zannediyorsun ? Cocuklar eve geldigi zaman eski karisi bir sekilde eve telefon edicek bunlari kabul etmeye hazirmisin ? Asla degilim dedi !

Peki adam cocuklara para veriyormu ? Ikisinde yuklu miktarda para veriyormus ! Dedim ki bu cocuklar daha yavru iken sen bu harcamalara mizmizlaniyorsun bunlarin yarin okul, elbise, servis, taksit gibi ihtiyaclari olucak o zaman kac para gidecek haberin var mi ? Hadi simdi git adamin 3. cocugunu dogur ! Bunlari hic dusunmemistim dedi !

Bu kadar laftan sonra tek dedigim su oldu : " Gecmis olsun "

Sakın evlenmeyin 3 senedir evliyim hayatımın en büyük hatasını yaptım sakın herkes herkesi sever hemen arkanıza bakmadan kacın o ilişkiden cocuklara yazık onların ne suçu var demeyin boşanmasalardı.sizin de suçunuz yok eşiniz yada cocuklar ne kdr iyi olursa olsun benden sonrakilere ders olsun diye yazıyorum cocuklarla aranız iyi olsa bile eger evlenmediyseniz hemen terkedin ve denginizi bulun bin pişman olacaksınız.siz simdi ' siz pişman olmussunuz diye bizde mi olacagız ' diyeceksiniz! Evet cok pişman olacaksınız!
Bizimle birazcik yasadiklarini paylasmak istemezmisin ?

Merhaba arkadaşlar. Ben de evlenip boşanmış bir erkekle birlikteyim. Yaklaşık iki yıldır çıkıyoruz. Bir oğlu var 7 yaşında. Çocuk anne de kalıyor. Erkek arkadaşım oğluna çok düşkün ve ben bu durumdan çok memnunum çünkü onun böylesine duyarlı bir baba olması beni mutlu ediyor. Sevgilimle aramızda hiçbir problem yok. Yaş itibariyle de olgun bir erkek.

Maalesef tek sorun benim ailem. Bizimkilere erkek arkadaşımdan bahsettim. Anne ve babam hatta kardeşlerim bile ilişkimi onaylamıyor. Evlenip boşanmak suç değil. Bu aileler neden böyle yapıyor. İki seçeneğim var ; ya ailemin kabul etmesini bekleyeceğim ya da çekip gideceğim. Kendimi çok yalnız ve çaresiz hissediyorum. :(:(

Cocuklu bosanmis bir erkek ile evlenilmez diye bir kaide yok sadece bazi sorumluluklari ve gelebilecek suprizleri kabullenip hazir olman lazim !

Oncelikle erkek arkadasin, eski esi ile kagit uzerinde bosanmis hayat uzerinde bosanmamis zira ortada bir cocuk var ! Bu cocuk annesinde kaldigi kadar yarin babasinda da kalmak isticektir !

1 - Bu cocuk yarin eve geldigi zaman (hastalandi, bir sey ihtiyaci oldu falan filan ... ) sizinle beraber yasamasini yani evinizde ona ait bir oda olmasini kabul edicekmisin ?

2 - Yarin evlenip cocugun oldugu zaman esinin ikinci senin ise birinci cocugun olucak kisacasi adamin cocuguna uvey anne ve uvey kardes getirmeyi kabul ediyormusun ? Cocuga gidip sana kardes getirdim diyebilecekmisin ?

3- Cocugun yarin okul masraflari, servis parasi, giyim kusam masrafi, tatil icin para istemeler gibi ekonomik sorunlari olucaktir ! Bu cocuk icin odenecek extra masraflar seni rahatsiz edermi ?

4- Cocuk sizin evinize geldigi zaman adamin eski esi eve telefon edicek hatta esinin telefonunda eski karisinin adini bol bol adini goruceksin ! Bunlara hazirmisin ?

5- Ailen bu evlilige simdiden karsi cikmis sen onlari dinlemeyip evlenirsen vede yarin esinle aranda bir sorun olursa ailen sana " biz sana soylemistik " diyecekler ! yani ailenin yaninda olmamasi seni rahatsiz edermi ?

6- Millet bazen kendi oz cocuguna tahammul etmiyor ! Sonucta cocugun biyolojik annesi degilsin diyelimki cocukla bir tartisma oldu ve cocugun iyiligi icin sesisini yukselttin veya tartisma uzadi ! Uvey anne (cici anne) sifati tasidigin icin etraf otomatik olarak seni sucliyacaktir bunlari kaldirabilecekmisin ?

Bu problemleri dusun ona gore evet veya hayir de ! Ask karin doyurmaz ! yarin evlenip pisman olacagina hic evlenme daha iyi

Uzun lafin kisasi siradan insanlar gibi bir hayatin olmicak ! Birakilmis, terk edilmis bir hayati devam ettireceksin yani bir araba dusun lastigin biri patlamis o patlayan lastik yerine yedek lastik olarak seni koyacak oraya ! Tartislamalarinizin cogu adamin cocugu uzerinden olucak ve bunlari yillara vurdugun zaman iyi bas agrisi yapicak sende ! Iyi dusun derim !

kusura bakmayin ama gercek bunlar !

Merhaba kızlar, ben de evlenip boşanmış bir erkekle evlendim. Üstelik biri 10 diğeri 7 yaşlarında iki tane de çocuğu var. Gerek eşimle gerek çocuklarla gayet güzel bir ilişki sürdürüyoruz. Bence ön yargılı olamamak lazım; evlenen boşanan kişiler öcü değiller. :D Yaşadıkları kötü deneyimden ders almış insanlar olduklarını aklınızda bulundurmakta fayda var.

Bir insanın evlenip boşanmış sadece bir ayrıntı. Esas olan, karşınızdaki insanın kişiliğidir. Eşimden Allah razı olsun 4 yıllık evliyiz şimdiye kadar hiçbir kötülüğünü görmedim. Ben de o iki çocuğa sahip çıkarak Allah katında sevap kazanıyorsam ne mutlu bana. Yarın bir gün sizin de başınıza gelebilir. Ön yargıları yok etmek şart! ;)

Merhaba,

Bende boşanmış, 2 çocuklu biriyle evlendim.
Şu an boşanıyorum bunlarıda ben hayatımı yaktım, sizler yakmayın diye yazıyorum. Yol yakınken dönün. Seviyorumlar, ölüyorum, bitiyorumlar gecer arkadasım.. Ama evlenirsen hayatın maffolur. Önce o çocukları kabul ederim dersin, edemessin aynı evin içine girince. Hep ikinci planda kalacaksın. Ailesi ile her buluşmada iyi veya kötü eski karısının konusu geçer için kan ağlar da susarsın..Bir süre sonra gelsin antidepresanlar .. Hayallerin yıkılır.. Yol yakınken dönün ailenizi dinleyin çok pişman olursunuz.

Mrhaba beyza hanım eşimle boşanma noktasına geldik adetime 3 gün var ama midemde bulantı başımda dönme ve ağrı var hamile olabilirmiyim .

arkadaşlar merhaba,

iki gündür okuyorum bu başlık altında yazmış olduklarınızı. aynı durum içindeyim ben de , kafam çok karışık.

10 yıl önceki, üniversitedeki sevgilimle tekrar bir araya geldik. 5 aydır beraberiz, üniversitede iken de 2 seneye yakın beraberlik yaşadık.

bu 10 yıllık süre zarfında, o evlendi boşandı , bir çocuğu var, annesiyle başka bir şehirde yaşıyor, ben de evlendim boşandım, çocuğum yok. Çocuk dolayısıyla da eski esiyle irtibat halinde.

3 sene oldu ikimiz de boşanalı. bu 3 sene içerisinde de önce belirli aralıklarla , sonra da sık sık görüşmeye başladık. ve bugün birlikte benim evimde yaşıyoruz.

yıllar sonra birbirimize tekrar kavuşmanın verdiği heyecanla, aşkla, mutlulukla herşey yolunda ilerliyordu. hayatıma tekrar onu almaya karar verdiğim zaman kendisine söylediğim sey, "tekrar bir araya gelirsek, evlenirim artık seninle" olmuştu. çünkü dile kolay, aradan 10 yıl geçmiş, neler yaşanmış bu süre zarfında, ikimiz de büyümüşüz, sevgimizi aşkımızı hiç kaybetmemişiz... bunda da vardır bir hikmet, "Allahım bizi tekrar bir araya getiriyorsa, bu bizim kaderimiz " dedik... yaşamaya basladık...

ailelerimiz biliyor , ben onun ailesiyle tanıştım, o benim ailemle tanıştı.

artık evlilik kurumuna daha çok yaklaşmıştık ki, (bu da benim ısrar etmem sonucunda yine, anne olmak istiyorum çünkü, bir çocuğum olsun istiyorum, o da bunu biliyor ) evraklar hazırlandı, nikah elbisemi diktirmeye başladım. ne olduysa ondan sonra oldu...

"korkuyorum evlilikten, çok hemde, bana göre değil , icim kalkıyor , bu seninle değil baskasıyla da olsa aynı şekilde" dedi.
hersey çok hızlı gelisiyor, nereye yetişiyoruz , niye koşuyoruz buna doğru dedi.

eski karısının evlilikleri süresince yaşattıklarının acısını ceremesini ben çekiyorum hala, 3 yıl geçmiş boşanalı hala atlatamamış bu korkuyu, ben de boşandım , bende psikologa gittim, ailemle yaşadığım kötü günler de çabası...
her defasında da söyledim, seni hayatıma acı çekelim diye almıyorum, yaşayamadığımız günlerimizi, kaybettiğimiz zamanları, mutluluğumuzu paylaşalım diye yeniden birlikteyiz diye.

ailem , evlenme kararı aldığım zaman karşı çıkmıştı, 10 sene önce bırakıp gitti bu adam seni, bir daha bırakır kızım, iyi düşün demişti.

o kadar emin olduktan sonra zaten, tekrar bir araya gelmiştim onunla, çünkü dersini almıştı , gördüğüm kadarıyla.

megersem olmamış, bir insan neyse oymuş, ne zaman ne de yaşananlar onu değiştirmiyormuş.

Su anda görüşmüyoruz biraz ara verdik, kendimizi toparlamak adına, ama sonrasında ne olacak bilmiyorum. Oldu da düzeldik , toparladık, yarın evlenince yine aynı durumları yaşarsak, yine bu evlilik boğuyor beni, niye evlendim ki vs gibi cümleler kurmaya başlarsa…

Geri