Evlenmeli miyim? Vaz mi gecmeliyim?

GÜL GÜZELİ

Yeni Üye
Üye
Evlenmeli miyim? Vaz mi gecmeliyim?
evlenmelimiyim
Merhaba,
Benim 5 senelik bir iliskim var. Erkek ardasim benim ilk erkek arkadasm ve 6 ay once bana evlenme teklif etti. İliskimiz boyunca cinselligi tam yasamadik hep evlenecegz ve evlendkten sonra yasayacagiz demistik. Fakat cinselligi yasamamizin sebebi benim ona karsi hic bir cekim hissetmemem. Bu konu ile ilgili doktora gttim ve aranzda ask yok olmayan bir sey yaratilamaz dedi. Kendisini sevyrm iyi niyetli anlasyrz guvenyrm ama o cekimin olmamasi beni cok dusundryo cunku isteklerine karsilik veremyrum. Bu durumdayken evlenmeli miyim? Yoksa ayrilmali miyim? Lutfen bana yol gosterin..

canım öncelik olarak senin soğuklugun cinselliğe mi yönelik yoksa erkek arkadasınla olan cinselliğemi onu ayırt etmen gerek. bu konu üzerine doktora da girmişsin aranızda aşk yok demiş ama her cinsellik aşkla yasanmıor bu bir gerçek ama tabiki arada bir cekim olması gerçeğinide ortadan kaldırmıyor... erkek arkadasının iyi niyetli oldugunu cok ii anlaştıgınızı ona güvendiğini ve onu sevdiğini söylüorsun fakat bunlar bir evlilik için yeterli değil.. aslada isteklerine karsılık veremiorum die kendini üzme.. burada önemli olan senin ne istediğinin.. mutlu bir evlilikte toplum olarak ne kadar bastırmaya calişsakta cinselliğin önemi büyük... sorunun suanda evlenmemen için bir neden olarak görülebilir ama ayrılman için değil... öncelikle kendinden emin olman gerek...

Merhaba,
Oncelikle cevabiniz icin cok tesekkur ederim. Benim sorunum cinsellige degil erkek arkadasima karsi maalesef. Ona karsi o manada hic bir sey hissetmiyorum. Cok cok iyi anlastgim ve beni sevdiginden emin oldugum yakin arkadasim gibi goruyorum onu. Bir yanim yasm 27 olmusken boyle iyi guvenilir biri ile evlenp yuva kurmak istiyor diger yanim ise daha gec olmadan ayrilmami.. Sanirim dediginiz gibi kendi icimde bazi seylerden emin olmaliyim..:(

Bence birşey hissetmiyorsan eğer kesinlikle evlenme çünkü evlenince cinsellikle ilgili karşı taraf muhakkak bir beklenti içinde olacak ve bu bir süre sonra sen itemediğin için farklı sapkınlıklara kadar gidebilir ve sıkıntı yaşarsın yaşatırsında daha yaşın geç değil yuva kurmak adına biran evel ayrıl derim

Geri