evliler odası

Evliler, Bekarlar… Evlenmek için gün sayanlar,Evlenmek isteyip korkudan evlenemeyenler, Evliliği oyun sananlar,Genç kızlar, genç erkekler KISACASI EVLİ YA DA BEKAR TÜM BAY VE BAYANLAR LÜTFEN OKUYUN!! Pırıl pırıl ütülü giysili, misler gibi parfüm kokulu, saçları taralı, dişleri fırçalanmış adam yada kadını sevmek kolaydır. Aslında aşk, aynı insanı, sabahın köründe uykudan uyandırdığındaki en sinirli hali ile de kabul edebilmek, aynı tuvaleti bir dakika arayla kullanabilmek, diz yapmış pijamalarıyla kanepede yastıklara sarılıp sızmışken bile şefkatle okşayabilmektir. Buna katlanamayanlar zaten aşık değillerdir. Bu durumda evlilik; hoşlandığın insana karşı olan duygularını öldürüyor denilebilir... Zira aşıksan, aynı havayı solumak bile zevk verir, hep beraber olmak istersin, banyodan gelen su sesi bile onun evde olduğunun işaretidir ve huzur verir. Ütülediğin gömleğin ona ne kadar çok yakışacağını düşünürsün... Pişirdiğin yemeği ne çok seveceğini hayal edersin. On tane ayakkabısı varken, onbirinciye sahip olmakla mutlu olacak diye, istediğin gömleği satın almaktan vazgeçersin. Zamanla olmaktan çok birşeyler vermekten mutluluk duyduğunu keşfedersin. Eğer kadın evlilikte ikinize yemek pişirecek, dolabı düzenleyip ütüyü yapacak bir anne olarak görülüyorsa, o kadının saçlarının hiç yağlanmadığını ve adamın geceleri terlemediği düşünülüyorsa, asla kavga edilmeyecek ve lavabo tamir edilirken dahi gülüşüp öpüşülecek zannediliyorsa zaten beklenti bir evlilik değil, bir Amerikan filminde karakterlerden biri olmaktır, Bu hayallerle yola çıkıldığında, damat ilk gece gelinin saçlarından onlarca firkete sökmeye çalıştığında, gelin ise damat firketelerini çıkaramayıp kuaföre söylendiğinde zaten evlilik sandıkları şey çatırdamaya başlayacaktır. Evlilik, sadece aşk değildir. Evlilik; ev arkadaşlığı, sırdaşlık, ortak hesaba sahip mudilik, ayrı kökenlerin birlişmesi, başı hatırlanmayan bir akrabalık ilişkisidir. Aşk bu ilişkide tutkuyu sağlar ama tek başına ayakta tutamaz... Aşıksanız ateşli sevişmeler yaşarsınız, ama kış akşamları evde konyak içip geyik yapamayabilirsiniz. Hala canınız sıkıldığında onu değil de annenizi arıyorsanız, yalan olmuştur o evlilik. Aşk evlilikte gider gelir. Halıya kola döktüğünde aşk biter. Ama o, halıyı temizleyebilirse gene aşık olunur. O aradaki sinir evresini aşabilenler, ellinci yıla kadeh kaldıranlardır. Tahammül edemeyenler ise ikinci evlilikten sonra artık evliliğin yalan olduğuna inanacaklardır.Zafer, direnenlerin olur.

inan bana cok direniyorum...3 ay oldu benimle ayni yataga bile girmiyor...bana beni sevmedigini beni aldattigini yalanlar söyledigini kumar oynadigini anlatip duruyor ve ben bunlar okadar sakin dinliyorum ki...sirf onu sedigim icin yuvam yikilmasin diye aama o ne yapiyor hala ayni devam ediyor..kaciyor benden istemiyorum diyo bisey demiyo ..bilmiyorum ben bile bu durumda herkese güvencimi kaybettim..4 senedir ayni yastiga bas koydugum kendimden cok güvendigim insan bile bunu yaparsa nasil kaybetmem ki...nasil....

slm evliler...nasilsiniz? kimse ugramiyor galiba artik buraya...

ahh ahhh hala evliyim kagit uzerinde..ayni evde de yasiyoruz ama normal evli degiliz....ayri odalarda konusmada devam edip gidiyoruz...ayriligi kabullenmis bakislar....allahim sen yardim et..ne kadarda güzeldi aslinda hersey...biurdan nasilda sikayette bulunuyodum ona ..ama simdi........:uhu:

jüpiter Allah yardım etsin canım,çokta zorlama istersen üstüne gi,ttikçe hem onu hemde kendine olan inancnı kaybedersin..:(

amin canim ya becermeye calisorum zorlama mayi ama yapamiyorum nasil baglandim kaldim neyine kapiliyom bilemiyorum...kalbime söz geciremiyorum...kafamda kuruyorum herseyi tamam güclüsün diye onu görünce hersey suya....off rabbim hakkimdaa hayirlisini versin insallah...

Ne zaman eşinizle bir sorun yaşasanız avucunuza bakın
nokta.gif
Sorunların olabilirliğini kabul ederseniz Çözümlerinizde hemen elinizin altında, avucunuzun içinde
nokta.gif
nokta.gif
nokta.gif
nokta.gif
sevildiğinizden ve sevdiğinizden şüpheye düşerseniz avucunuzu açıp parmaklarınızı sayın
nokta.gif

Baş parmağınıza bakın önce
nokta.gif
Size en yakın olan parmağınız
nokta.gif
Diğer dört parmağın hareketlerini anlamlı kılan o
nokta.gif
Gerektiğinde her parmağın yanında hazır oluyor, yardımına koşuyor
nokta.gif
Vazgeçebilir misiniz başparmağınızdan?

Peki ya eşinizden? Size en yakın o iken kesip atabilir misiniz onu hayatınızdan? Her halinizde hemen yanı başınızda olmuşken ve olmaya hazırken, gözden çıkarır mısınız eşinizi? Hayatınızda başka her şey onun yakınlığı ile sevimli geliyor değil mi size? Bütün akrabalarınızla ilişkilerinizi eşinizin yakınlığı anlamlı kılıyor değil mi?
Şimdi de işaret parmağınıza bakın
nokta.gif
Güzel bir şey görseniz hemen onu uzatırsınız
nokta.gif
Beğendiklerinizi gösterirsiniz onunla
nokta.gif
Doğru olanı onunla işaret edersiniz
nokta.gif

Eşinizi de onca insan arasından parmakla gösterilir bulmuyor musunuz? İlk gördüğünüzde, ilk sevdiğinizde, yüreğiniz ilk ısındığında, kalbiniz tıpkı işaret parmağınız gibi onu göstermişti size
nokta.gif
Şimdi nasıl yalancı çıkarırsınız kalbinizin işaretini? Nasıl güvenmezsiniz kalbinizin seçimine? Hem sonra işaret parmağınızın göstermeye değer bulduğu güzel şeyler yaşamadınız mı onunla? İşaret parmağınızın göstermeye değer bulduğu doğruları paylaşmadınız mı onunla? Şimdi kesip atacak mısınız işaret parmağınızın size gösterdiğini? Elinizin tersiyle itecek misiniz kalbinizin işaret ettiğini?
Orta parmağınıza bakın şimdi
nokta.gif
En uzunu o parmaklarınızın arasında
nokta.gif
Yüksekte duruyor
nokta.gif
Hepsinden öteye uzanıyor
nokta.gif
Vazgeçebilir misiniz orta parmağınızdan? Hepsinden uzun diye lüzumsuz görürü müsünüz onu?

Peki ya eşiniz? Bütün kadınlar yada erkekler arasında kalbinizin sırlarına aşina olacak kadar farklı değil mi o? Bütün kadınlar ve erkekler arasından sizin için özel olarak sıyrılıp gelmiş değil mi? O sizin için en yüksek konumda değil mi? Sizi başka bütün erkekler ve kadınların üzerinde tutmadı mı? Vazgeçebilir misiniz ondan şimdi? Onu herhangi bir kadın yada erkek gibi görebilir misiniz?
Şimdi de yüzük parmağınıza bakın
nokta.gif
Parmağınızı ne zamandır çevreleyen o altın yada gümüş halkayı ilk taktığınız günü düşünün
nokta.gif
Ne kadar heyecanlıydınız değil mi? Hayatınızın kadınını yada erkeğini bulduğunuz o günü yeniden yaşayın
nokta.gif
Tekrar bakın eşinizin gözlerinin içine
nokta.gif
Onu kendinize biricik yapan sırrı yeniden hissedin
nokta.gif
Eşinizin sırf size razı olması onu sizin için biricik yapmaya değmiyor mu? Şimdi yüzük parmağınızı atabilir misiniz elinizden?

Ve son olarak serçe parmağınıza bakın
nokta.gif
Ne kadar da incecik ve zayıf değil mi? Eşinizin kalbi gibi
nokta.gif
Size sırlarını açmış, sizin sırlarınız paylaşmış bir kalp sizin için süslenip bezenmiş paha biçilmez bir ayine gibidir
nokta.gif
Bakınca kendinizi gördüğünüz bu ayna, öylesine kırılgandır ki, sizden gelecek küçük bir fiske parçalayıp köreltebilir onu
nokta.gif
Özellikle size karşı savunmasızdır ve özellikle sizden gelecek darbeler onu en hassas yerlerinden çatlatabilir
nokta.gif
Başkası karşısında bu kadar kırılgan değildir eşiniz
nokta.gif
Tıpkı serçe parmağınız gibi
nokta.gif
nokta.gif
nokta.gif
şimdi dilerseniz vazgeçin serçe parmağınızdan
nokta.gif
Nasılsa ince ve zayıf diye koparıp atın onu elinizden
nokta.gif
Hiç olur mu?

Melekler evliler.. huu huu nerdesinizz... Sayfamız boş kalmış dolduralım dertlerimizi sevinçlerimizi paylaşalım... Bugün kocişim iftarda yok ;( ilk ayrı iftarımız... İş den dolayı gelemedi.. Bebeğim ve ben kocişimi çok ama çoook özledik...

Melekler evliler.. huu huu nerdesinizz... Sayfamız boş kalmış dolduralım dertlerimizi sevinçlerimizi paylaşalım... Bugün kocişim iftarda yok ;( ilk ayrı iftarımız... İş den dolayı gelemedi.. Bebeğim ve ben kocişimi çok ama çoook özledik...

canim benim üzülme insallah ilk ve son olur..hem zaten isten dolayi imis :(:(
benimki gibi keyfi yere degil...canim benim bende ancak dert var malesef..herseyimi hazirladim bu gece türkiye ye ucuyorum..allah hakkimizda hayirlisi neyse onu versin insallhh...:cry:

Geri