Evlilik nasıl kurtarılır ??

*Gizemli Kıs*

Yeni Üye
Üye
Evlilik nasıl kurtarılır ??
evlilik nasıl kurtarılır evlilikte huzursuzluk
Evliliğim nasılmı kurtulcak diye düşünüyorsunuz alın sizlere küçük örnekler :asigim:

Bir Ara Sinemaya Ya da Tiyatroya Gidelim Mi?" Demek Yerine, 2 Kişilik Bilet Alın. Ona "Sürpriz, Yarın Akşam Sinemaya Gidiyoruz" Dediğiniz Zaman Sizinle Gelecektir.

İster İş Arkadaşlarıyla Geziye, İster Dil Ya da Dans Kursuna Gidin. Kendiniz İçin Birşeyler Yapın. Böylelikle Eşinize Anlatacağınız Farklı Şeyler Olacaktır.

Konuşma Tarzınızı Değiştirin. Örneğin "Çok Dağınıksın" Demek Yerine "Odanda Kendimi Rahat Hissetmiyorum" Deyin.

İhmal Ettiğiniz Vücudunuz İçin Harekete Geçin. Spor Yapmak Hem Vücudunuza Hemde İlişkinize Çok İyi Gelecektir.

Eşinizden İstediğiniz Şeyi Almayı Bilin. Sarılmasını İstiyorsanız, "Bana Sarıl" Deyin.

Çok Yoğun Duygusallık Beklentisi İçine Girmeyin. Yaptığınız Tartışmalar Bile İlişkiyi Canlandırmaya Yarayabilir.
Çekinmeden, Yatak Odasında Eşinizi Canlandıracak Fanteziler Hayal Edin.

İlişkinize Biraz Temiz Hava Getirin. Ayda En Az Bir Kez Başbaşa Kalabileceğiniz Bir Hafta Sonu Ayarlayın. Hatta Mümkünse Bulunduğunuz Yerden Farklı Bir Ortam Seçin. Bunun Sonucunda Biraz Daha Yakınlaşabilirsiniz.

Tabikide dilegim bazı evlilikler çok çıkmaz yollara giriyor ama gene biz kadınlara iş düşüyor herzaman ki gibi :S

biten evlilik bitmiştir hayatım bence hiçbişey kurtaramaz zaten bi evlilik bitiyosa sevgide bitmiştir sevgisiz bi evlilik kurtarılsa bile hiçbişe olmaz

Evli değilim ama etrafımda ki evliliklerden gördüğüm kadarı ile bir evlilik sarsılmışsa şayet, ne yapılsada kurtarılamaz bence. Sadece eğreti bir şekilde kalır ve çiftler hep huzursuz olur. Zaten çoğunlukta sarsılmış evlilikler çocuklar için, zoraki devam eder. Bazen çiftlerden biri ''sorunlar bitti, düzeldi'' gibi düşünsede, aslında düzelen hiç birşey yoktur. Kimi zaman olmasın diye çaba sarfedilen son olur, kimi zaman ise mutsuz bir evlliğe sahip olarak ömür beyhude olur... Büyük konuşmak istemiyorum ama sarsılmış - güveni bitmiş bir evliliği kurtarmak imkansızdır. Sadece çekiştire çekiştire devam edilir...

ALLAH kimsenin evliliğinin sarsılmasına izin vermesin...

biten evlilik bitmiştir hayatım bence hiçbişey kurtaramaz zaten bi evlilik bitiyosa sevgide bitmiştir sevgisiz bi evlilik kurtarılsa bile hiçbişe olmaz

Kesinlikle haklısın zuzum... Sevgi yoksa evlilik dünden yoktur... Sevgisiz bir evlilik ruh sağlığını bozmaktan başka birşeye yaramaz...

Bir evlilikte herşey yolunda gidiyorsa eğer orda sorun var demektir...
Mutlaka ki zaman zaman eşler arasında bir takım fikir uyuşmazlıkları yada iletişim eksikliğinden doğan sorunlar çıkacaktır.Önemli olan karşılıklı bir şekilde bu hataları anlayıp eksikleri tamamlamaya çalışmaktır en önemli şey iletişimdir.Eğer iletişimde sorun yoksa zaten o ufak tefek evlilik sorunlarıda zamanla ortadan kalkacaktır.Evli bir insan olarak ben de şunu söylemeliyim ki bir yuva kolay kurulmuyor arkadaşlar.Eğer armuta sap üzüme çöp derseniz zaten huzursuzluk sürekli olur ve çocuklar içinde bir evlilik sürdürülmez çünkü mutsuz giden bir evlilikten çocuklar olumsuz şekilde etkilenirler hatta bu ileriki hayatlarında olumsuz bir şekilde karşılarına çıkar ve antisosyal bir kişilik haline bürünebilirler.
Karşılıklı sevgi ve saygı olduktan sonra Allah'ın izniyle hiçbir evlilik yıkılmaz...
Allah kimsenin yuvasını bozmasın ve bozulmasına da izin vermesin(Amin)

Mavi adminim gerçektende çok güzel konuştunuz bir yuvada çoçuklar üzülmesin diy o evlilik kötü diye yürütmek çok yanlış çünkü çoçuklar bunlara ister istemez sahit oluyor onların dahada bu sorunlara ortak olmasındansa bitmesi daha iyi

Geri