Evlilikte Yaş Farkı Meselesi

canım çok güzel bi konuya değinmişsin bende insanlara bu yaş farkını anlatmaya çalıştıkça onlar anlamamakta diretti.. benimde sevgilimle aramda 9 yaş var 2 seneye yakın oldu anlaşıyoruz ve bugüne kadar aramızda yaşla ilgili hiç bi sorun yaşamadık. hatta şimdiye dek onun gibi mükemmel birini tanımadım ben. ama herkez öyle bi bakış açısıyla yaklaşıyo ki, kimsenin ne yazıkki ön yargılarını yok edemiyoruz.. ama aşkta önce yaşa yada görünüşe değilde, karektere ve yüreğe bakılmalı.. ne çiftler görüyoruz dıştan mükemmel ve kusursuzdurlar ama herşeyin bi kusuru olduğu gibi mutlaka her evlilikte de bir kusur bulunur.. benim önerim önce yaşa yada yakışıklılığa değilde, size verdiği değeri, gösterdiği saygıyı ve karekterini ölçün.. sevgisini ölçün.. çünkü hayatını birleştirdiğin zaman, yaşlar ilerledikçe ne güzellik kalıyo ne de yakışıklılık, nede dış görümlülük.. geriye sadece size verdiği şeyler ve sevgisi kalıyor...

Benim kzım kendinden 20 yaş büyük biriyle evlendi...İlk duyduğumda asla olmaz baban kesinlilkle izin vermez bu işi uzatmadan bitir demiştim....Ama o hiç vazgeçmedi babasını da bir şekilde ikna etti ve şu anda 10 aylık evliler...İyi ki de bizi dinlememiş nasıl mutlu ve huzurlular baktıkça vazgeçiremediğimiz için şükür ediyorum...Kızıma kelebek gibi bakıyor...onu sıkmıyor...bize son derece saygılı...gezmeyi eğlenmeyi kısaca yaşamayı seviyor...Bu hiç evlenmemiş bir insandı okumuş,işi gücü yerinde fakat yaşını gösteriyordu ama kızım onu çok sevdi çok ta sevildi bizde onun aklında kalmasın diye olur verdik...Ben eşini flört döneminden tanıdığım için çok tepkili değildim ama babası inanılmaz tepki gösterdi fakat şu anda çok iyi anlaşıyorlar ve damadını takdir ediyor..Bu arad kızım 25 eşi 44 ben 46 eşim 52 yaşlarındayız....Size fikir olsun istedim...Kızımla birlikte yaşları uygun olarak evlenen 4-5 arkadaşı eşleri ile çok huzursuz günler yaşayıp boşanmanın eşiğinde gidip geliyorlar demem o ki oluyor gerçekten hatta çok ta iyi oluyor...

yaş farkımı hahahahahahakusura bkma canım ama ben buna yalnızca gülerimm kişiler karşılıklı anlaşıyorsa birbirleriyle iyi vakit gecrip birbirlerini anlıyorsaa yaşın ne önemi var kiii....zaten şimdikii zamnda herkez kendinden büyükle evleniyor aslında bencee bu da en dogrusuu .....kişiler birbirlerini taşıyorsaa yeter yaş farkıymış falan bunlar boşş işş aşkın yaşı yokk yafff....

Benim kzım kendinden 20 yaş büyük biriyle evlendi...İlk duyduğumda asla olmaz baban kesinlilkle izin vermez bu işi uzatmadan bitir demiştim....Ama o hiç vazgeçmedi babasını da bir şekilde ikna etti ve şu anda 10 aylık evliler...İyi ki de bizi dinlememiş nasıl mutlu ve huzurlular baktıkça vazgeçiremediğimiz için şükür ediyorum...Kızıma kelebek gibi bakıyor...onu sıkmıyor...bize son derece saygılı...gezmeyi eğlenmeyi kısaca yaşamayı seviyor...Bu hiç evlenmemiş bir insandı okumuş,işi gücü yerinde fakat yaşını gösteriyordu ama kızım onu çok sevdi çok ta sevildi bizde onun aklında kalmasın diye olur verdik...Ben eşini flört döneminden tanıdığım için çok tepkili değildim ama babası inanılmaz tepki gösterdi fakat şu anda çok iyi anlaşıyorlar ve damadını takdir ediyor..Bu arad kızım 25 eşi 44 ben 46 eşim 52 yaşlarındayız....Size fikir olsun istedim...Kızımla birlikte yaşları uygun olarak evlenen 4-5 arkadaşı eşleri ile çok huzursuz günler yaşayıp boşanmanın eşiğinde gidip geliyorlar demem o ki oluyor gerçekten hatta çok ta iyi oluyor...
:)

yazınızı gördüğüme çok sevindim, ben henüz aileme söyleyemedim ve nasıl söylemem gerktiğini bilmiyorum:(,, bana akıl verebilirmisiniz:)

aynı durum

sevgilimle aramda 24 yaş var.Çok uzun süreden beri birlikteyiz ve çok mutluyuz,birbirimizi çok seviyoruz.Beni çok iyi anlıyor ve değer veryor.şu an hçbir sorunumuz yok..tabi konu ailelere bahsetmeye gelince neler olucak bilmiyorum ,,bu konuda endişelerim var:( babamdan 3 yaş küçük ,,babamın tepkisi beni korkutuyor.onunla o kadar mutluyum ki..sonunda ne olursa olsun ömrümün sonuna kadar onunla beraber olmak istiyorum.... İnsanların neden herkonu hakkında önyargıları olur ki???? =(

benimde kızarkadaşım 25 yaş küçük 55 yaşındayım inan onun oğlunu kendi oğlum gibi seviyorum dosttuz karşılığınında olduğuna inanıyorum duygumun arada aşk var ama açılamıyorum onu üzmesinden korkuyorum çevrmin onun yaşında oğlum var çevrem ve oğlum çk tepkili bende 2.evliliğimi herşeye rağmen onunla yapmak istiyorum ama cesaretim yok birde ilerde yaş farkı problem teşkil edermi sence sizi tebrik ederim

yaş farkı

Bende kendimden 30 yaş büyük biriyle 9 senedir birlikteyim.Onu gerçekten çok seviyorum.Çoğu yaşıt çiftlerden daha iyiyiz.Tabiki o 9 sene çok mu kolay geçti hayır birlikte olduğum kişiden hiçbir sorunum olmadı Allaha şükür.İlk zamanlar ailem ve çevremizden çok tepkiler aldık.Ama o tepkilere sabrettik ve birbirimiz için fedakarlıklar yaptık.Ve şuanda artık çevremizde olumlu karşılıyor hatta bizim evlenmemizi istiyorlar.İnanın artık bizi çevremiz zorluyor evlenmemize.İnsanın niyeti temiz olduktan sonra Allah yardım ediyor.İyikide onunla tanıştım.Benim için herşeyi yapıyo.Beni üzmekten korkuyo_Ondan başka biriyle olmayı asla düşünmedim.9 sene boyunca ona sadakatimi dürüstlüğümü hiç bozmadım.O bizim birbirimize olan sadakatimiz bizi toplum içinde yüceltti.Ben onu gerçekten çok seviyorumm.ÖLÜMÜNEEEE......

Yaş farkı sadece beyin yaşları uyumlu olmadıgında sorun oluyor yoksa fiziksel olarak yaşın bir sorun olacagını düşünmüyorum... Önemli olanbeyin yaşı ...

benim canımın içi benden 12 yaş büyük ben 22 o 34 ... onu çok seviyorum deliler gibide aşığım .. çok zorluklarla kavuştum ona kimse olamadı onun gibi Allahım kocam olmasını nasip etsin inşallah kısmetse kasım 2011 de evleniyoruz yaklaşık 2 ay sonra toplamda 4 yıldır bırbırımızın hayatındayız ayrılıkta var bunun ıcınde ama ben ayrı kaldıgımız her gunumu ona aitmişim hiç ayrılmamışız gibi yaşadım o yaşından ötürü ailesinin evlen baskısı yuzunden bir iki kişi girdi hayatına bende bunları biliyordum ama sevmediğinide biliyordum aynı yerde çalışıyoruz beni her gördüğünde içimi acıtırcasına bakardı dayanamazdım onsuzluğa ama yine bir şekilde olmazdı bana senden başkası olmaz olmuyor derdi o alevi ben sünniyim bu olaydan çok korkuyordu ailen vermez felan diye ama söke söke aldı beni aşkım :))) .. beni çok mutlu ediyor benden daha eğlenceli daha neşeli .. evlendikten 6-7 ay sonrada Allahım nasip ederse onu baba yapmak isterimmm çünkü önce sağlıklı ve hayırlı olması temennisi ile bir kızımız olsun çok istiyoruz :))))

Geri