Evlilikte Yaş Farkı Meselesi

ben 13 yaşındayım sevdiğim adam 20 yaşında çok yakışıklı ay allahım bana sabır ver her saat ağlıyorum aramızda 7 yaş var ama böle evlili felan olurmu bilmem ben ondan holanıyorm ama onu bilmiyorum çnkü uzaktan bir akraba onun bana öle hisleri olacağında snamıyorum:(:8

arkadaşlar buraya yazalı 1 yıl olmuş fakat o zaman dan beri şimdi farkediyorum ve bilginiz olmalı diye düşündüm..maalesef ki kızım eşinden boşanıyor 1 yıl çok iyi geçindiler...şu anda bizde ilk mahkemesi görüldü...çalışıyor bu durum onu çokta fazla etkilemedi ama eşi perişan oldu...sebep olarak uyummsuzluk diyor....işte böyle böyle bir durumla karşı karlıya kalan arkadaşların bilgisi olsun istedim...Allah yardımcımız olsun:((

yaş farkı bencede önemli deil ama bi yere kadar.. 18 - 20 olması bence cok cok fazla. hani 10 12 yine normaldirde.. ilerisi bence hem fiziki acıdan hemde kafa uyumu acısından cok fzla. yani aranzda 25 yas olan birsyle nasl anlsablrsnz ki. sizin içinz kıpır kıpır olurken o yaslanmıstr yani.. yinede büyük konusmayayım henuz 18 yasndaym ve neler yasıcağmı bilemem.. :)

benim eşim benden altı yaş büyük ama ben ondan daha olgun düşünüyorum odaha çucuk davranıyor bazen erkeyin bayandan büyük olması gerektiğini düşünüyorum çünkü bayanlar daha zeki olduklarını düşünüyorum mesela benim eşim herzaman benim işlerime karışma der ben bilirim neyapıcağımı ama işin içenden çıkamıyıncada gelir bana söyler ne yapmamız gerekir ozamanda ben hep fikir veririm ama bunu çok çabukda onutur işte erkekler böyle

merhaba kızlar peki size bir soru sorsam benim sevgilim benden 10 yaş büyük ben 28 o ise 37 yaşında benden büyük olgun bir bayan ama çokta genç.:) aileler tepki gösteriyor haliyle siz ne önerirsiniz mutlu olabilrmiyiz sizce?

merhaba kızlar peki size bir soru sorsam benim sevgilim benden 10 yaş büyük ben 28 o ise 37 yaşında benden büyük olgun bir bayan ama çokta genç.:) aileler tepki gösteriyor haliyle siz ne önerirsiniz mutlu olabilrmiyiz sizce?

valla o kadarını bilmiyorum fakat ben 28 yaşında bir bayanım yeni sevgilimle tanışalı fazla olmadı bana 27 yaşında olduğunu söylemişti bende yedim haliyle :) bugünde onun hakkında araştırma yaparken 20 yaşında olduğunu öğrendim. hayatımın şoku oldu bu ve ne yapmam gerektiği hakkında hiç bir fikrim yok :( yalan söylediğine mi yanayım yoksa ondan hoşlandığıma mı yoksa 8 yaş küçük bi adamla beraberim ona mı yanayım bilemedim :)

ebnde kızınız gibi kendimden 20 yaş büyük biriyle beraberim 2 yıla yakındır ama şimdiye kadar ne bi arkadaşım nede ailemden birisi tanımıyo ne tepki verceklerini bilmiyor we çok korkuyorum sizce nasıl söylemeliyim bana yardım edermisiniz.ben 20 sevgilim ise 40 yaşında

Yaş Farkı

Yaş hem çok önemli hem hiç önemli değil bunu şuanda büyük bir üzüntüyle yazıyorum. Benim de erkek arkadaşımla aramda 8 yaş fark vardı. Sorduğunuz soru "Duygusal olarak birbirinizi tamamlayabiliyor musunuz, konuştuğunuz konular aynı mı? ise bu iki kişi birbirini sevdiğinde hiç sorun olmayan hiç hissedilmeyen bir durum. Ne ben ne erkek arkadaşım birbirimize karşı böyle bir şey hissetmedik. Sorun erkeğin kendinden beklenen hayat standartlarını oluşturmasıyla ilgili.Bu mal mülk değil iki kişiyi rahatsız etmeyecek erkeğin öz güvenini sağlayan bir iş, askerliğin tamamlanmış olması gibi standartlar.Benim ilişkimde bu ikincisi sorun oldu çünkü ilişkimizin özgürlüğünü elde edemedik. Ağlayarak filmlerdeki gibi iki seven kalp ayrıldık. Burada gazetede 3. sayfa haberi gelse de birlikte çok büyük mululuklar güzel anlar yaşadık hatta her anımız eğlenceli dolu doluydu diyebiliriz. Hayatınızı idame ettirebiliyorsanız ne derleri pek düşünmeyin çünkü her ilişkide birilerine göre denecek bişey vardır. Ancak bu yola çıkarken unutmayın ki yaş farkı olsun ya da olmasın ilişkide kadın da erkek de karşı tarafı anlamalı ona özen göstermelidir.Bu söz çok kullanılmış anlamını yitirmiş gibi olsa da anlayış empati kurabilme en güzel ilişkilerin sihirli anahtarıdır ve özellikle biz kadınlar bunu erkeğimize art niyetten uzak ve gerçekten sevdiğimiz için söylediğimizde bizi mutlu etmek istemiyecek erkek yoktur. Halen ikimiz de birbirimizi seviyor ve iyi niyetle anıyoruz. Umarım öncelikle herkes ve sonra ikimiz için en güzeli olur.

merhabalar ben ve eşim olacak insan arasında on yaş var.ben bu ilişki ilk başladığında seversem kimse umurumda olmaz demiştim ama ailem duyduğunda çok sorun çıktı.onun aileside asla onaylamıyor.ne azgın kadın yapılmadığım kaldı ne akıl sağlığım sorgulanmadı.onu çok seviyorum bir yıldır bu değişmedi herşeyi bir erkeğin kadını sahiplenmesini onda yaşadım.evlenip ayrıdım ve bir çocuğum var onunlada çok yakınlar.çocuğum altı yaşında.o herşeyi göze almış herkezi silecek kadar kararlı inançlı bir insan beni yarı yolda bırakacak bir karakterde değil ama bn çok karkuyorum.ondan önce yaşlanmak,birgün başkalarına ihtiyaç duyarmı pişman olurmu soruları beynimde dönüyor.ikinci evliliğin korkularına birde bu eklendi,defalarca ayrıldım defalarca ikna etti.onunla tam bir bütünüz.seviyorum seviliyorum kendimi özel hissediyorum.bir an önce evlenip çocuklarımız olsun istiyoruz ama korkularım bni yiyip bitiriyor bir kaç örneğimize ve cesarete öyle ihtiyacım varkiii

Merhaba kardeşim 10 yaş çok bi yaş farkı değil aileler hep öyle karşı çıkmalar gösterir ama neyin hayırlı olacağını onlarda bilemez tabiki tecrübeleri vardır ama bilinmez.Eğer evlenmek istiyosan evleneceğin kişi gibi inançlı olman çok önemli Allaha yöneldiğin zaman gerçekten yok benden önce elde ayakta düşer yok elalem neder diye düşünmezsin.Bunlar Allahın bileceği iş.Çünkü ilk önce maddiyatı değil maneviyatı düşünüyorsun.Böyle bir durumda çok sabır ve fedakarlıkda göstermen lazım.Ama evleneceğin kişiyi iyi tanıman ve gerçekten fedakarlık yapılacak birimi bunu bilmen lazım.İkinizin arasında anlaşma durumuda çok önemli tabiki.Aileni razı etmeye çalış yada hemen evlilik düşünmeden biraz zamana bırak sabret Allah herşeyin en güzelini yapacaktır.Siz iyi niyetli,dürüst ve sevginizde sağlam olduğunuz sürece bunu ailende görecek toplumda görecek.Bunları kendimde yaşadım hemde benim evleneceğim kişiyle aramda 30 yaş fark var 10 senedirde birlikteyiz ve gerçekten çok mutluyum.İlk zamanlar toplumdan okadar tepkiler aldıkki dışarı çıkamadık ama şimdi herşey değişti herkez bizim evlenmemizi istiyor.Sevgimizi,dürüstlüğümüzü,sadakatimizi,birbirimizi menfaat için sevmediğimizi gördüler.Son olarak şunu söyliycem Aileni üzme sabret ve zamana bırak.Birlikteliğinizi sağlama alın birbirinizi tanıyın ondan sonra evliliğe karar verin.

Geri