Evlilikte Yaş Farkı Meselesi

merhaba, benimle de sevgilim arasında 33 yaş fark var ama 4 yıldır çok iyi anlaşıyoruz,böyle ilişkilere dışarıdan bakanların çoğunlukla söylediği gibi menfaat ilişkisi de değil onun da malı mülkü yok benim de, hatta düzenli bir maaşı bile yok. yani para değildi bizi birleştiren. baba-kız rolü de yok. gayet yaşıt sevgililer gibi eğlenen ve uyumlu bir çiftiz, tıpkı onlar gibi sesimizi duymadan gün"aydın" olmuyor, onlar gibi yeri geliyor kıskanıyoruz, yeri geliyor karşılıklı gülme krizleri yaşıyoruz, bazen de tartışıyoruz, sürekli birbirimizden bir şeyler öğreniyoruz, ona baktığımda sevdiğim adamı görüyorum sadece. sorun bizim ilişkimizde değil çevrenin ve en önemlisi ailenin kabullenişinde. evlilik fikri şu anda çok zor görünüyor çünkü ailemin kabul etmeyeceğini biliyorum. hep biçimde kısılıp kalmışız,uyum için illa boyu, kilosu ve yaşı çok önemliymiş gibi. sanki hayat bir peri masalı, herkes prens ve prenses mi olmalı? dışarıya iyi bir görüntü vermek mi aşkın/evliliğin/hayatın anlamı? yaşıt olan tüm çiftler çok mutlu mu da yaş farkı çok büyük bir engelmiş gibi kabul ediliyor? yaşları uyumlu onlarca çift boşanırken arada yaş farkı çok olan bir çift boşanınca neden bu kadar göze batıyor? dışarıdan gelen değil içten gelen bir korkum oldu hep evet, yaşından dolayı onu kaybetme korkusu ama kimin ne kadar yaşayacağını kim bilebilir Allah'tan başka. çok genç yaşta insanlar da ölebiliyor ne yazık ki. ya da ten uyumsuzluğu yaş farkının sonucu mu, yaşıt çiftler hep tutku dolu mu birbirine karşı? bazı şeyleri yaşamadan eleştirmek çok kolay en iyi uyum 3-5 diye sınırlar koymak...

Gerçekten sana katılıyorum kardeşim eğer bizim gibi menfaatsiz çıkarsız sevgisi olanları bi tanısalar ne kadar çok günahlarımızı aldıklarının onlarda farkına varıcak.He bi de derler ya babası yaşında dedesi yaşında hiçde öyle değil benim için aynı yaşdayız yada 3-5 yaş fark varmış gibi sadace.Mesela bizi tanıyanlar bizi çok seviyo. :D Senin işin zor daha annen baban bile bilmiyormuş.Bizde duymayan kalmadı rahatız yani gören şaşırmaz :D

bencede beyin yaşı önemli olan benim eşimde 2 yaş büyük çok az ama hiç anlaşamıyor kavga da sınır tanımıyoruz birbirimizi yiyoruz adam adam olsun ne yaşı keşke daha büyük biriyle evlenseydim beni daha iyi anlardı admın evle ilgisi yokki uyuz kızlar bazı erkekler benimki başta allahım herşeyin hayırlısını versin ama cadı kaynana dengesiz koca asla vermesin aminnnnnnnnnnn

esim benden 25 yas buyuk

esim benden 25 yas buyuk evet iyi bir durumdayiz normal kari koca gibi tartismalarimiz oluyor anlayisli bir insan ve ben onu severek evlendim tam 6 yil evli ve toplamda 10 yildir beraberiz, yas sadace dis gorunuste onemlidir ya yaslandiktan sonra yasin pek fazla onemi yoktur .benim esim kalp insanidir melek gibi yardim severdir hic buzamana kadar kotuluk dusundugunu hissetmedim veya biri hakkinda elestiride bulundugunu sadece kalbinin sesini dinle, gozunun gordugunu degil.....

ben 2 yıl önce eşimden ayrıldım aramızda ten uyumsuzluğu vardı 1 yıl bana hayat zindandı ilgisiz sorumsuzdu ama geçen sene sevgilimle tanıştım aramızda 22 yaş var o kadar iyi anlaşıyoruz ki gözlerimin içine bakıyor beni kaybetmekten korkuyor aramızda hiçbir şekilde uyumsuzluk yok çünkü bende olgunum yaşım 25 o 47 yaşında yaşını da hiç göstermiyor biz mutluyuz bir tek aileme anlatmak kaldı hiçbir şekilde menfaat ilişkisi de değil

bayan büyük olursa

merhaba benim arkadaşım benden 5 yaş küçük:( nasıl olur bilmiyorum

Sevgilim benden 23 yaş büyük.Ben 28, o 51 yaşında.(bayanım)3 yıldır birlikteyiz. İkimiz de iş güç sahibiyiz. İlk yıllarda bunu aşamayacağımı düşünsem de şimdi gözümü kararttım ve 1 ay içinde evlenmeyi planlıyorum.Geçmiş yaşadıklarımın bana yettiğine ve bundan sonra hayatı onunla paylaşmayı istediğime inanıyorum.Herkese inat aşkla evleniyorum.Önceki ilişkilerimde başkalarının fikirlerini umursardım, ama şimdi bir kişinin bile fikrini bilmek istemiyorum.Çünü insanın kafasını karıştırmaktan başka işe yaramıyor.Ben kararımı verdim ve milletin ne düşüneceği umrumda değil...

merhabalar ben ve eşim olacak insan arasında on yaş var.ben bu ilişki ilk başladığında seversem kimse umurumda olmaz demiştim ama ailem duyduğunda çok sorun çıktı.onun aileside asla onaylamıyor.ne azgın kadın yapılmadığım kaldı ne akıl sağlığım sorgulanmadı.onu çok seviyorum bir yıldır bu değişmedi herşeyi bir erkeğin kadını sahiplenmesini onda yaşadım.evlenip ayrıdım ve bir çocuğum var onunlada çok yakınlar.çocuğum altı yaşında.o herşeyi göze almış herkezi silecek kadar kararlı inançlı bir insan beni yarı yolda bırakacak bir karakterde değil ama bn çok karkuyorum.ondan önce yaşlanmak,birgün başkalarına ihtiyaç duyarmı pişman olurmu soruları beynimde dönüyor.ikinci evliliğin korkularına birde bu eklendi,defalarca ayrıldım defalarca ikna etti.onunla tam bir bütünüz.seviyorum seviliyorum kendimi özel hissediyorum.bir an önce evlenip çocuklarımız olsun istiyoruz ama korkularım bni yiyip bitiriyor bir kaç örneğimize ve cesarete öyle ihtiyacım varkiii
Bu konuda başkalarına danıştığında seni cesaretlendirmektense, cesaretini kıracaklardır.Onun için yaşa ve gör.Onunla yaşadığın her anı kar say...Şimdi kaybetmekle ileride kaybetmek arasında fark mı var sanki..Hem belki kaybetmezsin de...

Benim ve sevgilimin arasında 30 yaş var.
Onu çok seviyorum.tek korkum onu kaybetmek. Durumu normal herkes gibi bi adam...herkese kendini sevdirmis. Ve çok da mutluyuz ilk başlarken ailemi düşündüm arkadaşlarım ne der diye düşündüm . agizlarini aradim dedenle mi evleneceksin dediler cesaretim kirildi uzaklastim ama onu her gördüğümde dayanamıyorum kendimi heeeppp onla guluyorken buluyorum.
Bir sure sonra tekrar beraberiz ama aileme bu durumu nasil soylerm annemden 1 yas küçük ama yasini gostermiyor(55 yasinda)
Yaaa oyle şeyler dedilerki adamin cinsel hayatini bile sorguladılar evlenmeyi planliyorum ve bunu coooook ama coook istiyorum. Kesinlikle menfaat ve baba kiz ilişkisinden değil sadece kalpten. Kimse nie bunu anlamiyor bilmiyorum.
Ne yapmaliyim lütfen yardim edin.

Sevgilim 49 yasinda. Ben 26 yasinda bir bayanim. Tam 23 yas buyuk bir erkegi seviyorum. Ama deliler gibi. Gozum kimseyi gormuyor. Aklim fikrim hep onda. Arkadaslar askin yasi olmaz. Kisinin yapisina bagli bir durum. Erkegim hayatta , yatakta ve her konuda beni mutlu ediyor. Allaha sukurler olsun ki onu tanidim.

Geri