Evlilikte Yaş Farkı Meselesi

Merhaba, başkalarının tecrübelerinden faydalanmak güzel ama başkalarının lafına göre de hareket etmemek lazım sonuçta herşey senin elinde sonucu ne olursa olsun iyi veye kötü buna sen katlanacaksın o yüzden iyi düşün ve hayattan zevk almaya bak derim ayrı 5 yaş da fazla bir fark değil bence :) herşeyin hayırlısı..

selam arkdaslar bende kendimden 17 yas büyük biriyle beraberim 3 sene oldu beraber olali ve biz cok mutluyuz arkadas cevrem akrabam ailem hepsi cok büyük tepki gösteriyo her bir misfirlikte kimim yanina gitsem beynimi yikamaya calisiyolar halbuki benim sevdigim erkek melek gibi bir insan cok temiz kalpli biri beni hic üzmüyor kirmiyo cok saygili biri tabiki bende ona karsi cok saYgili ve dürüstüm kisaca söylicem su : ASK in yasi olmaz hatta bence bir erkegin en az 10 yas büyük olmasi gerek yoksa kafalar uyusmuyo ... bu arada ben 26 yim erkek arkadasim 43 ama baktin zaman 33 gibi duruyo ALLAH onu basimdan eksik etmesin herkes kalbinin sesini dinlesin milletin düsüncesini degil !!!

merhaba, benimle de sevgilim arasında 33 yaş fark var ama 4 yıldır çok iyi anlaşıyoruz,böyle ilişkilere dışarıdan bakanların çoğunlukla söylediği gibi menfaat ilişkisi de değil onun da malı mülkü yok benim de, hatta düzenli bir maaşı bile yok. yani para değildi bizi birleştiren. baba-kız rolü de yok. gayet yaşıt sevgililer gibi eğlenen ve uyumlu bir çiftiz, tıpkı onlar gibi sesimizi duymadan gün"aydın" olmuyor, onlar gibi yeri geliyor kıskanıyoruz, yeri geliyor karşılıklı gülme krizleri yaşıyoruz, bazen de tartışıyoruz, sürekli birbirimizden bir şeyler öğreniyoruz, ona baktığımda sevdiğim adamı görüyorum sadece. sorun bizim ilişkimizde değil çevrenin ve en önemlisi ailenin kabullenişinde. evlilik fikri şu anda çok zor görünüyor çünkü ailemin kabul etmeyeceğini biliyorum. hep biçimde kısılıp kalmışız,uyum için illa boyu, kilosu ve yaşı çok önemliymiş gibi. sanki hayat bir peri masalı, herkes prens ve prenses mi olmalı? dışarıya iyi bir görüntü vermek mi aşkın/evliliğin/hayatın anlamı? yaşıt olan tüm çiftler çok mutlu mu da yaş farkı çok büyük bir engelmiş gibi kabul ediliyor? yaşları uyumlu onlarca çift boşanırken arada yaş farkı çok olan bir çift boşanınca neden bu kadar göze batıyor? dışarıdan gelen değil içten gelen bir korkum oldu hep evet, yaşından dolayı onu kaybetme korkusu ama kimin ne kadar yaşayacağını kim bilebilir Allah'tan başka. çok genç yaşta insanlar da ölebiliyor ne yazık ki. ya da ten uyumsuzluğu yaş farkının sonucu mu, yaşıt çiftler hep tutku dolu mu birbirine karşı? bazı şeyleri yaşamadan eleştirmek çok kolay en iyi uyum 3-5 diye sınırlar koymak...

Yaklaşık 8yıllık bir ilişkim var sevgilimin 2 çocucuğu var ben 30 yaşındayım aramızda 27 yaş farkı mevcut artık evlenmek istiyoruz fakat ailem bu ilişkiden habersiz ve aileme bunu nasıl açıklayacağım bilmiyorum özelliklede babamın tepkisinden çok korkuyorum aynı durumu yaşamış olanlar varsa lütfen bana bir fikir verin benim tek derdim yara almadan mutlu bir yuva kurmak Bana nasıl akıl verebilirsiniz ne yapabilirim ben

Benim kzım kendinden 20 yaş büyük biriyle evlendi...İlk duyduğumda asla olmaz baban kesinlilkle izin vermez bu işi uzatmadan bitir demiştim....Ama o hiç vazgeçmedi babasını da bir şekilde ikna etti ve şu anda 10 aylık evliler...İyi ki de bizi dinlememiş nasıl mutlu ve huzurlular baktıkça vazgeçiremediğimiz için şükür ediyorum...Kızıma kelebek gibi bakıyor...onu sıkmıyor...bize son derece saygılı...gezmeyi eğlenmeyi kısaca yaşamayı seviyor...Bu hiç evlenmemiş bir insandı okumuş,işi gücü yerinde fakat yaşını gösteriyordu ama kızım onu çok sevdi çok ta sevildi bizde onun aklında kalmasın diye olur verdik...Ben eşini flört döneminden tanıdığım için çok tepkili değildim ama babası inanılmaz tepki gösterdi fakat şu anda çok iyi anlaşıyorlar ve damadını takdir ediyor..Bu arad kızım 25 eşi 44 ben 46 eşim 52 yaşlarındayız....Size fikir olsun istedim...Kızımla birlikte yaşları uygun olarak evlenen 4-5 arkadaşı eşleri ile çok huzursuz günler yaşayıp boşanmanın eşiğinde gidip geliyorlar demem o ki oluyor gerçekten hatta çok ta iyi oluyor...

Selam arkadaslar benim sevgilim benden 20 yas büyük ve ben ne yapabilicegimi bilmiyorum.cok seviyoruz birbirimizi.tek sorun benim ailem kiz tarafi olduklarindan ne dicekleri hakkinda cok korkuyorum yardim edin!lutfen..

Merhaba ben 16 yasindayim sevgilim30 yasinda aramizda 14 yas var. Erkek arkadasim aile zoruyla bi evlilik yapmis. Annesi senin mürvetini goruyum demis iki tane kizi var onlara cok bagli. Bende cocuklari cok severim benim acimdan cocugunun olmasi sıkınti degil. Evliligi biteli 5 yil olmus. Onun beni sevdiginden eminim. İlk onun bana biseyler hissettigini ve benim ona ayni seyleri hissetigimi anlayinca ondan uzak durmaya calistim o bana sevdigini soyledi ben olmaz dedim. Kendimden uzak tutmaya calistim herkes tarafindsan tuhaf karsilanacagini bildigim icin ama o vazgecmedi bende bi baktm onsuz olmuyo onda buldugum mutlulugu baska sekilde bulamiyorum. Sevgili olduk. Cok mutluyuz ama cevremdeki insanlarin nasil bi tepkisi olur bilmiyorum
Bizi bilen herkes olumlu bakiyo cunku sevgilim de bana ayak uydurabiliyo ben senin icin yasimi yine saklarim diyo yasini sorana soylemiyo arada yakalasiyoruz sen benden yaslisin felan diyorum hayir ben o yasta degilim diyo
Her zaman yanindayim ne olursa olsun ucunda ölüm dahi olsa arkanda olcam dedi

Sevgilimle aramda 23 yaş fark var . Ben ona aşık olduğumda 14 yaşındaydım. Şimdi 21 yaşındayım. 6 yıldır beraberiz. Hala onu çok seviyorum ama aşırı kıskanıyorum . İnsanlara karşı çok sevecen samimi davranıyor. Buda bende aşırı kıskançlık yapıyor. Sürekli bu yüzden ona hakaret ediyorum. Yine de beni hep alttan alıyor sakinleşmemi bekliyor. Her neyse geçende eltim olacak kişiyle tanıştım onlarda evli değil benim gibi baya yaş farkı var aralarında. Hadi hayırlısı ama onun ailesi hiç bişe demiyor kızlarını vermeye razılar. Bizimkiler duysa kıyamet kopacak ne yapacağımı bilmiyorum. Ama onunla evlenmek istiyorum. Tüm kalbimle bedenimle onu istiyorum. Allahım hayırlıysa nasip etsin onu bana ❤️️❤️️

Oldukça önemli bir yaş farkı var aranızda.. Genellikle bazı kişiler de küçük yaşlar da kendinden oldukça büyük kişilere karşı bir hayranlık ve tutku oluşabilir. Şu an yaş farkı sizin için de önemli olmayabilir ama zaman ilerledikçe bu büyük bir sorun haline de gelebilir. Siz tam gençliğinizin baharındayken karşı cins için artık yaşlılık başlamış olacak ve bu durum da aranız da bazı konular da sorun olmasına neden olacaktır. Tabi bunun yanın da böylesi büyük yaş farkı ile birlikte olan evlenen kişilerin de olduğunu duyuyor biliyoruz. İllaki mutsuz olacaksınız diye şartta yok bunu zaman gösterecektir.

Vallahi yaşa maşa bakmayacaksın on yaş yirmi yaş hiç önemli değil. Gönül sevdiğinde ve ruh ikizini bulduğunda ondan vazgeçemiyor ve yaşa başa bakmıyor. Kim ne derse desin yaşa başa bakmayacaksın arkadaşş :D

Geri