Eylülden kakaolu ıslak kekli pasta....

*EYLÜLMEHMETUTKU*

Daimi Üye
Üye
Melekler kesinlikle denemeniz gereken muhteşem bir tarif.... ben yaptım ve komşularım çok beyendi yapın herkesi kendinize hayran bıraktırın :D:D

MALZEMELER

KEK HAMURU İÇİN : KEKİN ÜZERİNE DÖKÜLECEK SOS İÇİN :

3 adet yumurta 1 yemek kaşığı kakao
1 buçuk su bardağı şeker 1 su bardağı süt
2 su badağı un Yarım su bardağı şeker
Yarım su bardağı sıvı yağ 1 tatlı kaşığı sıvı yağ
1 su bardağı süt
1 paket kako (50gr)
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya

Sonradan üzerine dökeceğiniz 1 paket hazır puding

YAPILIŞI:

Geniş bir kapta şeker ve yumurtaları çırpın şeker içinde iyice eriyene kadar. Daha sonra karşıma yağı sütü ekleyip tekrar karıştırın daha sonra unu dökün yanlız unu hemen karıştırmadan unun üzerine vanilya kakao ve kabartma tozunu dökün ve bir kaşıkla üzerinden hafifçe unla karıştırın daha sonrada mikserle iyice hepsini karıştırın.Yağlanmış tepsiye karışımı dökün.ve 165 derecelik öncede ısıtılmış fırında koyun kabarıp üzeri çatlayana kadar pişirin çatlayınca fırını açıp bir kürdan yardımıyla kekin pişip pişmediğini anlayabilirsiniz eğer kürdanda hamur kıvamı ile kürdan batıyorsa kekiniz pişmemiştir eğer kürdan temizse kekinizi fırından çıkarabilirsiniz.kekiniz fırındayken kekin üzerine dökeceğimiz sosu hazırlaybilirsiniz yukarıda yazmış olduğum sos malzemeleri bir tencerede bir taşımlık kayayınaya kadar pişirin ve soğumaya bırakın fırından çkardığınız sıcak kekin üzerine soğumuş olan sosu heryerine eşit olcak şekilde dökün bir gün dinlenmeye bırakn ertesi gün servs etmeden bir saat önce hazır pudinglerden bir paket pişrip puding sıcak olacak şekilde kekin üzerine dökün...kakaolu ıslak kekli pastanız hazır afiyet olsun :D:D

kızlar malzemeler birbirine girmiş ben yazıyorum tekrar

[h=1]Eylülden kakaolu ıslak kekli pasta....[/h]Melekler kesinlikle denemeniz gereken muhteşem bir tarif.... ben yaptım ve komşularım çok beyendi yapın herkesi kendinize hayran bıraktırın
Rxi+8NK+tUEUog6sPRiG6T8O6Zs=.png

MALZEMELER

KEK HAMURU İÇİN :
3 adet yumurta
1 buçuk su bardağı şeker
2 su badağı un
Yarım su bardağı sıvı yağ
1 su bardağı süt
1 paket kako (50gr)
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya

KEKİN ÜZERİNE DÖKÜLECEK SOS İÇİN :

1 yemek kaşığı kakao
1 su bardağı süt
Yarım su bardağı şeker
1 tatlı kaşığı sıvı yağ

kızlar malzemeler birbirine girmiş ben yazıyorum tekrar

Melekler kesinlikle denemeniz gereken muhteşem bir tarif.... ben yaptım ve komşularım çok beyendi yapın herkesi kendinize hayran bıraktırın
Rxi+8NK+tUEUog6sPRiG6T8O6Zs=.png

MALZEMELER

KEK HAMURU İÇİN :
3 adet yumurta
1 buçuk su bardağı şeker
2 su badağı un
Yarım su bardağı sıvı yağ
1 su bardağı süt
1 paket kako (50gr)
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya

KEKİN ÜZERİNE DÖKÜLECEK SOS İÇİN :

1 yemek kaşığı kakao
1 su bardağı süt
Yarım su bardağı şeker
1 tatlı kaşığı sıvı yağ

ay ellerine saglik cok güzel duyuluyor valla bende yapsam :D:D

yav bende amcamın oğlu askerden geldi ziyaretine gitcez dedim boş gitmeyek tatlı yapim. uydurnasyon bi tatlı yaptım. bi paket bisküviyi toz yaptım elimle tereyağ eritip bisküviyi yoğurdum yağla borcama bastırıp yerleştirdim. üstüne vanilyalı puding pişirdim döktüm üstüne kakoo sarptim vişne reçelinin suyuyla süsledim attım. dolaba. ben 2 aydır diyetteydim. yani artık tak etti canıma gittim geldim dolaba tatlıya bakarak ağlıcam nerdeyse yapmaz olaydım sonra bi baktım oturmuşum tatlıyı yiyorum. resmen kendimi kaybettim. :18: kötü durumdayım seni anlıyorum eylül nasıl resim moycanki insan dayanamayıp yiyo napalım afiayet olsun bize

Kakaolu ve çikolatalı kek ve pastalar benim ilgi alanıma girdiği için hemen sayfaya daldım ağzımın sularının akacağı görseli beklerken ne yazık ki resim göremedim:S Yaptığın pastanın en kısa zamanda görselini senden bekliyoruz Eylülüm bir dahaki sefer yiyip bitirmeden önce resim çekiver bir zahmet:D:D

Kakaolu ve çikolatalı kek ve pastalar benim ilgi alanıma girdiği için hemen sayfaya daldım ağzımın sularının akacağı görseli beklerken ne yazık ki resim göremedim:S Yaptığın pastanın en kısa zamanda görselini senden bekliyoruz Eylülüm bir dahaki sefer yiyip bitirmeden önce resim çekiver bir zahmet:D:D
ayyyy ne güldüm sen çok yaşa emi mawimmmciimmm olur bidahakine çeker koyarım ama süper ötesi vallahi :D:D

Tabi pastayı yaptın baktın güzel lezzetli nerden aklına gelecek resmini çekmek hemen homini gırtlak cukkaya indirdin demi cakkallll hahahahaha böhöhöhöytttt hahaha

Geri