Ezan okunurken namaza başlanır mı?

• Konbuyu başlatan *MeleK*
*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
ezan bitmeden namaza başlanır mı ezan bitmeden namaz kılınır mı okunurken namaz kılınırmı kılınırmı okunurken kılınır
Ezanı dinleyip, ezan bittikten sonra namaza başlamak en güzelidir. Ancak ezan bitmeden namaza başlayanın namazı geçerlidir.
Önemli olan vaktin girmesidir. Vakit girdikten sonra ezan okunmadan ya da ezan okunurken kılınan namaz geçerlidir.
kaynak:delikanforum

BöğüRTLen

BöğüRTLen

Yeni Üye
Üye
Cevap: Ezan okunurken namaza başlanır mı?

teşekkür bilgiler için...

Ayışık

Ayışık

Yeni Üye
Üye
Cevap: Ezan okunurken namaza başlanır mı?

aklıma takılan bir soru idi bilgi için tşk.emeğine sağlık

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
*mawi' Alıntı:
ezan bitmeden namaza başlanır mı ezan bitmeden namaz kılınır mı okunurken namaz kılınırmı kılınırmı okunurken kılınır
ezanı dinleyip, ezan bittikten sonra namaza başlamak en güzelidir. Ancak ezan bitmeden namaza başlayanın namazı geçerlidir.
önemli olan vaktin girmesidir. Vakit girdikten sonra ezan okunmadan ya da ezan okunurken kılınan namaz geçerlidir.
[sıze=1]kaynak:delikanforum[/sıze]
zaten ezan vaktin girdiğinin göstergesi değilmi? Ezan okunmadan nasıl namaz kılacağız.

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
ezan okunması demek zaman girdi demek. saniyelerle girer vakit. 5 dakika içinde girmiyor :)

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Bilgi için teşekkürler. Ezan vaktin girdiğini gösterir dogru ama sabah namazı var mesala ezandan önce vakit girer ben şahsen bunun için bakmıştım buraya.

H

Hsjskdkjdjd

Forum Okuru
Merhaba ben ezan okunurken erkekler kıla bilir ama kadinlar kılamaz diye duydum lutfen cevaplarmisiniz simdiden tesekkur ederim

K

kayserili_38

Forum Okuru
çok doğal çünkü ramazanda sabah ezanı okundugu anda yemek içmek yasak oluyordu vakit girmiş oluyordu.yani aynı mantık.;);):cimbom:(ne alakaysa artık galatasaray :D)

Y

Yok Bro

Forum Okuru
Vakit Girince Kılınır namaz illa ezan duymayı beklemeyin vakit girdiyse eğer Namaza Başalayabilirsiniz :)

Research Girl

Research Girl

Yeni Üye
Üye
MaWiM' Alıntı:
Ezanı dinleyip, ezan bittikten sonra namaza başlamak en güzelidir. Ancak ezan bitmeden namaza başlayanın namazı geçerlidir.
Önemli olan vaktin girmesidir. Vakit girdikten sonra ezan okunmadan ya da ezan okunurken kılınan namaz geçerlidir
.
kaynak:delikanforum
Teşekkürler bilgi için.

Konuyu Başlatan Benzer Konular Forum Cevaplar
mislinay İslam ve İnsan 2
mislinay İslam ve İnsan 1
G İslam ve İnsan 1
*MeleK* İslam ve İnsan 2
G İslam ve İnsan 1
M İslam ve İnsan 0