Feng Shui Nedir?

  • Konbuyu başlatan *MeleK*
*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Sözlük anlamı "rüzgar" ve "su" olan Feng Shui, doğada var olan evrensel yaşam enerjisini, yaşadığımız mekanlarda harekete geçirmenin yöntemlerini gösteren eski bir Çin öğretisidir. Yaşam yolculuğunda bize sunulan seçeneklerden biri olan bu öğreti, evrenin güçleriyle denge içinde yaşamanın ve bunu mekanlarımıza taşımanın yollarını gösteren bir klavuzdur.

Feng Shui Ne Değildir?
Feng Shui, hayatımızı bir günde değiştirecek sihirli bir değnek değildir. Ancak, evlerde, iş yerlerinde vb. yerlerde yapılan doğru uygulamalar göstermiştir ki; yaşam akışımızı olumlu yönde değiştirmek elimizdedir. Feng Shui bir din veya tarikat da değildir, dini inancınız ne olursa olsun, doğanın dost enerjilerini evinize davet etmenize engel değildir.

Feng Shui Yaşamınıza Ne Katar?
Doğanın bir parçası olan insan, yaşadığı mekanda da doğadaki denge ve uyumunu arar. İnsan ve mekan uyumsuzluğu, hayatımızı olumsuz yönde etkiler. Beş bin yıllık geçmişi olan Feng Shui öğretisi, insanın varoluş özelliklerine uygun yaşam alanlarını düzenleme yöntemidir. Böylece daha sağlıklı yaşar, mutlu ilişkiler kurar, kendimizi geliştirir, kariyer beklentilerimize ulaşır ve kazancımızı artırabiliriz. Yaşam bir yolculuktur, Feng Shui bu yolda alacağınız kararlardan biridir.

Yaşadığınız Mekanlar Yaşamımım Üzerinde Ne Kadar Etkili?
Binalar insalara benzer, sokak kapıları onların ağızları, pencereleri ise gözleridir. Odaları, vücudun organları gibidir. Evlerde atılamadığı için saklanan ve yığın oluşturan eşyalar, enerjinin mekan içerisinde rahatça dolaşmasını engellediğinden, tıpkı bedenimizde hastalıklara yol açan kistler gibi yaşamımızda engellere ve olumsuzluklara sebep olur. Bazı mekanlara girdiğinizde bu olumsuz baskıyı üzerinizde hisseder ve hemen oradan çıkmak istersiniz; bazılarındaysa, kendinizi çok rahat hisseder ve kalkıp gidemezsiniz. Feng Shui uygulaması yapılırken öncelikle bu yığınlardan arındırılırsınız ve hayatınızın tıkalı olan o yönlerinin açılmaya başladığını farkedersiniz. Yaşam bütün insanlara karşı son derece cömerttir, ama yalnız nimetlerden faydalanmak için çabalayanları ödüllendirir.
 
*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Ce: Feng Shui Nedir?Feng Shui sözcükleri Çince'de Rüzgar ve Su anlamına gelir.
Yüzyıllar öncesinde Çinliler yaşadıkları topraklar üzerinde yaşam kalitelerini yükseltmek için uğraşmışlar ve yerin ve havanın dilinden anlamak için bu bilgeliğe başvurmuşlardır. Bugün artık, batıda da şans ve refahı arttırmak için Feng Shui, işyerlerinde ve evlerde kullanılan ve giderek popülaritesini artıran bir sanat halini almıştır.
Feng Shui'nin temel amacı doğal düzenle tam bir uyum içinde olmak ve derin bir duyarlılık yaratmaktır. Feng Shui'nin kullanımında sezgilerin ve sağduyunun da büyük bir önemi ve katkısı vardır.
Bizim de amacımız size Feng Shui'yi kavramsal ve teorik olarak tanıtmak, genel bir anlayış yaratarak, hayatınızda aksayan yanları daha iyi bir hale getirmenize, şansı, mutluluğu ve zenginliği yakalamanıza yardımcı olmak.

Feng Shui doğadaki enerjileri kullanarak hayatımızda zenginlik, uyum ve yapıcı değişiklikler yaratmaktır. Feng Shui çevremizdeki enerjileri en iyi şekilde kullanarak
hayatımızda tatmin yaratmaktır.


Doğu ülkelerinde Feng Shui uzmanları `Qi' olarak bilinen doğadaki metafizik enerjiyi kariyer, ilişki,sağlık ve iş konularında hayatlarını geliştirmek için kullanmışlardır.
Son on sene içerisinde, Feng Shui Batı dünyasında oldukça ilgi görmüştür. Feng Shui'ye olan bu kadar ilgi neticesinde, bu sanatın detaylı teorileri veya değişik uygulamaları bir çok kişinin kafalarını karıştırmıştır.
Bugün dünyada konuyu çok iyi bildiğini söyleyip pratikte bu bilgisini uygulayamayan birçok Feng Shui uzmanı türemiştir. Böyle bir ortamda, doğru ve gerçek Çin Feng Shui bilgilerini uygulayan ve öğreten bir Feng Shui uzmanı veya öğretmeni bulmak oldukça zorlaşmıştır.
Bir çok teknolojik yenilikler teknoloji ile tanışmamış toplumlar tarafından sihir gibi görülür.
Feng Shui de maalesef ayni kaderi yaşamıştır; uygulamaları ve öğretileri batıl inançlarla karıştırılmaktadır. Bu sanat hakkindaki görüşü düzeltmek gerekmektedir. Klasik Feng Shui neredeyse tamamiyle mantıklı kurallarla açıklanabilinen bir metafizik bilimdir. Bu
bilimin kökleri Yi Jing'e (Değişimler Kitabı) dayanmaktadır.

Modern yaşam tarzı, huzurlu yaşamımızı bir kaos ve aşırılığa dönüştürmüştür. Feng Shui uyum kurallarını (Yin ve Yang) kullanarak bu konuda insanlığa yardımcı olmaktadır. İnsanoğlu asırlardır doğanın akışıyla birlikte içiçe yaşamıştır; Feng Shui bununla ilgilidir.
Ancak mevcut evler bu kuralları ihlal ederek uyumsuzluk yaratmış ve burada yaşayanlara da olumsuz sonuçlar getirmiştir.

Şüphesiz ki hayatımızın bazı tarafları bizim elimizde olmayan ve anlamadığımız dış etkenler tarafından kontrol edilmektedir. Dünya'daki yerçekimi, elektromanyetik alanlar, yönlerin etkileri ve yıldızlar, bunların hepsi hareketlerimizi etkilemektedirler. FENG
SHUİ yaşadığımız çevredeki bu etkileri daha fazla anlayabilmemize yardımcı olup doğal akıştaki olumlu noktaları kulllanabilmemizi sağlar ve bu şekilde çevremize aykırı değil onunla bir bütün olarak yaşamamıza yardımcı olur. Bunu başardığımızda performansımız
yükselir, hayatımızdaki fırsatları görerek daha iyi değerlendirebiliriz ve hayatımızın her alanında çok daha verimli olabiliriz.

Feng Shui, (`Kan Yu') sanatı aslında doğa ile uyum içinde yaşamaktır. Uyum içinde yaşayarak doğadaki olumlu enerjileri (Qi) kullanıp hayatımızı daha verimli yaşayabiliriz.
 

Benzer Konular


Üst