Fırfnda Makarna

Lamazi

Yeni Üye
Üye
Fırfnda Makarna
makarna-1205.jpg

Malzemeler

1 paket fırın makarna
2 yemek kaşığı un
3 bardak süt
2 çorba kaşığı tereyağ
1 adet yumurta
2 su bardağı kaşar rendesi

Yapılışı

makarnalar tuzlu suda haşlanır. ayrı bir tencerede tereyağ eritilir un katılarak kokusu çıkana kadar kavrulur. süt azar azar eklenerek katılaşana kadar karıştırılarak pişirilir. tuzu katılır. mikserle biraz karıştırılır ve yumurta eklanarak yüksek devirde çırpılır. 1 su bardağı kaşar rendeside beşamel sosunun içine katılır.
daha sonra beşamel sostan 1 kase kalacak kadar ayrılır ve gerisi makarnaya katılır iyice karıştırılır makarnaların her tarafının bulanması sağlanır.fırın tepsisine yayılır. geriye kalan beşamel sos üzerine yayılır geri kalan 1 su bardağı kaşar da üzerine serpilir ve 180 derecede kaşarlar eriyip kızarana kadar pişirilir.

cok severim makarnayi, hercesidini denerim valla bunuda deneyecegim cok lezettli gözüküyo

kızlar illaki fırın makarnası bulmanıza gerek yok normal makarnada oluyor...ben yapıyorum ...ama daha önce bir bilenle yapmak gerekiyo...yoksa hamur olma ihtimali var :D

kızlar illaki fırın makarnası bulmanıza gerek yok normal makarnada oluyor...ben yapıyorum ...ama daha önce bir bilenle yapmak gerekiyo...yoksa hamur olma ihtimali var :D

cok sagoll şulem yaaa ben hep yiyen taraf oldum hiç yapmadım cokta yapmak istiyom hadiii hayırlısı...
gızz bir deee kaynanam istiyooo offff işin içinde rezil olmakta var daha gelin olmadan beceriksiz cıkmasın adım offf... ne etcem ben yaww...:sin:

sende sütü o kadar çok koyma canım fırınına güveniyorsan sorun yok ama korkuyorsan fırın arada sırada tuhaf işler yapıyorsa sütü 3 bardak değilde 1.5 bardak koy...ama makarnalar iyi pişmiş olsun balım emi :D

ve ben un koymuyorum hiç
daha güzel oluyo :tik:

ve hatta içine sucuk pastırma yada sosis gibi seylerde çok yakışıyor :D

Geri