Folik Asit Hapi icemiyorum diyen Anne adaylarina...

ESDE

Hamiş Melek
Folik Asit Hapi icemiyorum diyen Anne adaylarina...
folik asit folik asit hapi folik asit nelerde bulunur hangi yiyeceklerde var konulari burada meleklerim

Merhaba Melekler,

Anne olmaya karar verdiniz, ya da artik bir anne adayisiniz, GEBELIKTE BESLENME ile ilgili gerekli arastirmalarinizi yaptiniz ayrica doktorunuz da size gerekli bilgileri verdi...

Benim gibi ilac icmeyi sevmeyen birsuru anne adayi vardir muhakkak, Fakat hamileligin ozellikle ilk 3 ayinda FOLIK ASIT KULLANIMININ ONEMI herkes tarafindan bilinmekte..

Suan bu konuyu okuyorsaniz, eminim sizde benim gibi ya folik asit hapini icemiyor, ya unutuyor, yada midesi bulandigi icin icmek istemiyorsunuz:) Bu konuyla ilgili Folik Asitin bulundugu yiyecekler hangileri, bari dogal yoldan alalim diye ufak bir arastirma yaptim, ve ilacini icemeyen anne adaylari icin bol bol tuketmesi gereken folik asit iceren yiyeceklerin listesini hazirladim...Afiyet olsun:)

Yaygın olarak kullanılan pek çok gıda folik asit içerir: Kuşkonmaz, muz, brokoli, turunçgiller ve suları, yumurta sarısı, yeşil fasulye, yapraklı yeşil sebzeler, mercimek, portakal, bezelye, nohut, ıspanak, çilek, ton balığı, buğday tohumu, yoğurt.

folik-28c.jpg

Geri