Fotoğrafı Çizime Dönüştürmek

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Fotoğrafı Çizime Dönüştürmek
fotoğraf çizimi resmi çizime çevirme fotoğraflarınızı karakalem çizimi çevirin photoshopta resmi çizime çevirme fotoğrafı
[FONT=Verdana,Helvetica]Çizim Tadında Fotoğraflar[/FONT]

[FONT=Verdana,Helvetica]Fotoğraflarımızı karakalem ve renkli kalemle çizilmiş, eskiz çizimi tadında çalışmalara nasıl dönüştüreceğimizi göreceğiz.[/FONT]

resizeImage.asp
tutorial1-2124.jpg

[FONT=Verdana,Helvetica]Bunun için, örneğin portre tarzında bir fotoğraf açalım. Fotoğrafımızın RGB olmasına dikkat edelim. Fotoğraf layerımızı bir tane çoğaltalım.[/FONT]
[FONT=Verdana,Helvetica] [/FONT]
resizeImage.asp
tutorial2-9586.jpg

[FONT=Verdana,Helvetica]Çoğalttığımız yeni layerlımızı Image > Adjustments > Desature ile (Shift + Ctrl / Command+U) siyah beyaza çevirelim.[/FONT]
resizeImage.asp
tutorial3-3599.jpg

[FONT=Verdana,Helvetica]Şimdi siyah beyaza dönüştürdüğümüz layerımızı bir tane çoğaltalım.[/FONT]
resizeImage.asp

[FONT=Verdana,Helvetica]Ctrl / Command + I ile resmimizi tersine yani negatif haline çevirelim.[/FONT]
tutorial4-7188.jpg

resizeImage.asp

[FONT=Verdana,Helvetica]Invert ettiğimiz layerımızın Layer özelliğini Color Dodge olarak seçelim. Şimdi resmimiz neredeyse bembeyaz olmuş durumda.[/FONT]
[FONT=Verdana,Helvetica]
tutorial6-1-2539.jpg
[/FONT]
[FONT=Verdana,Helvetica]
resizeImage.asp
[/FONT]
[FONT=Verdana,Helvetica]Şimdi resmimize Filter > Noise > Despeckle efekti verelim. Artık karakalemin kağıt üzerinde bıraktığı dokuyu yakalamaya başladık. [/FONT]
tutorial7-4558.jpg

resizeImage.asp

[FONT=Verdana,Helvetica]Şimdide resmimize siyah beyaz ve gri tonlarda karakalem leke değerini verelim. Bunun için de Filter > Blur Gaussian Blur'ı seçelim. İstediğiniz kontrastta ortalama bir değer girebilirsiniz.[/FONT]
[FONT=Verdana,Helvetica]
tutorial8-5330.jpg
[/FONT]
resizeImage.asp

[FONT=Verdana,Helvetica]Şimdi koyuluğu biraz daha artıralım. Bunun için layer paleti altından Adjustment Layer'dan 'Levels' ı seçelim.[/FONT]
resizeImage.asp

tutorial9-1943.jpg

[FONT=Verdana,Helvetica]Açılan pencereden ortadaki minik üçgeni siyaha doğru sürükleyerek siyah tonunu artıralım.[/FONT]
tutorial10-4989.jpg

resizeImage.asp

[FONT=Verdana,Helvetica]Eğer resmimize biraz renkli kalemle renk girilmiş tadı vermek isterseniz orijinal zemin layerımızı yani renkli olan fotoğrafımızın layerını bir tane çoğaltalım.[/FONT]
resizeImage.asp
tutorial11-9519.jpg

[FONT=Verdana,Helvetica]Bu layerı, layer paletinde en üste çıkaralım. Mode bölümünden 'Color' ı seçelim ve Opacity değerini de biraz düşürelim.[/FONT]
[FONT=Verdana,Helvetica]
resizeImage.asp
[/FONT]
tutorial13-6989.jpg

[FONT=Verdana,Helvetica]İşte karakalem ve renkli kalemle çizilmiş tadında fotoğrafımız hazır.[/FONT]​

Değerli PaSikA;
Bu işlemleri yaptığınız (Fotoğraflarımızı karakalem ve renkli kalemle çizilmiş, eskiz çizimi tadında çalışmalara nasıl dönüştüreceğimizi göreceğiz.) Programın adı ne, Yada bu programı indirebileceğim bir adres verir misin?

Son düzenleme:
Konur81 lütfen MSN, E-MAIL gibi Özel bilgileri burada paylasmayiniz...

Bunun icin PM (Özel Mesajlar var)

Lütfen Mail Adresinizi buradan kaldirin...

Tskler

Değerli Arkadaşım,Silmeye çalıştım. Becerebildim mi bilmiyorum.
Fakat Belli ki bir yardım dileğim oldu. Bu uyarıyı yaparken birazda yardımcı olsaydın, yada ilgili kişiye yönlerdiriverseydin daha şık olurdu. Çünkü söylediğin (PM Özel Mesajlar var)kısmını bulamadım, sanırım çok acemiyim.
Değerli PaSikA'ya özel mesajla nasıl ulaşabileceğimi bilmiyorum. Teşekkürler.

Bende yapacam bundan

Resimlere bambaşka bir anlam katan bu yöntemi mutlaka denicem. Anlattığınız için teşekkür ederim bakalım bende yapabilecek miyim? :)

Bu programın adını verebilir misiniz ya da nereden indiriliyor .. Yardımcı olursanız sevinirim ..

Geri