Bunu anlamanın tek yolu test yapmak.Belirtilerden yola çıkarak gebelik teşhisi yapılmaz.Bu yanıltıcı olur.

Selam arkadaşlar. Evleneli 3 ay oldu. Eşimle henüz çocuk düşünmüyorduk fakat başımıza bir şansızlık geldi prezervatif yırtıldı. Geçen ayın 10unda adet olmuştum, bugün tam 15 gün geçti hala adet olmadım. Vücudum çok gergin. Hamilelik testi alıp yapmaya korkuyorum; henüz hazır değilim hamileliğe. Eşim pek heyecanlı ama ben onun kadar sevinemiyorum.

Tıpkı adet olacakmışım gibi karnımda şişkinlik, göğüslerimde ağrı ve hassasiyet var. Adet belirtilerinin tıpa tıp aynısını yaşıyorum. Her gün bir umut adet olacağım diye beklemekten bunalıma girdim artık. Çok sık idrara çıkıyorum. Ayrıca yoğun kıvamlı şekilde akıntım var. Kimisi yeni evlisin adet dengen bozulmuş olabilir diyor. Hamile miyim bennnnn???:(:(:(

Pınar, merhaba adaşım:) Öncellikle mutluluklar. Evet, yeni evli olman ve şuan için bebeğe hazır olmaman çok normal ama bu kadar kendini sıkmanın ne âlemi var. Diyelim ki hamilesin bunu dünyanın sonuymuş gibi görme lütfen. Hayırlısı neyse o olsun canım. Şahsen benim fikrim hamile olabileceğin yönünde. Her gün böyle kendi kendini yeme. Cesaretini topla bir test al yap ya da kan testi ol bence. Sonra da sonucu bizimle paylaş.

Talihsiz bir durum yaşamışsınız; muhtemelen hala şoktasın. Bak ne güzel eşin bebek için hevesli:)Bu durumu yaşayan tek kişi sen değilsin. Hayatta her şey bizler için; kaldı ki hamilelik çok güzel çok tatlı bir duygu. Kendini yıpratma lütfen.

Selam hanımlar

Benim adetim çok düzensizdir o yüzden adet gecikmelerinde hemen hamile olabileceğimi düşünmem. Hamile kaldığımı da bu yüzden fark edemedim fakat 1,5 ayın sonuna doğru vücudumda gariplikler hissetmeye başladım. Örneğin, hiç uyumadığım kadar uyuyordum; sürekli bir uyuklama halindeydim. Sanki bütün gün temizlik yapmışım, kolum kanadım kırılmış gibi yorgun oluyordum.

Akıntım yoğunlaşmıştı. Karın kasılması ya da kasık batması gibi durumlar yaşamadım. Baş dönmelerim oldu. Sigara kokusuna karşı tiksinti duymaya başladığım da, hamile olabilirim diye düşündümo_O çünkü sigara içen birinin kokudan iğrenmeye başlaması pek manidar oldu. :)Eczaneden test aldım ve karşımda iki kırmızı çizgi gördüm ve o anı sevinçle eşimle paylaştım. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah.

Kızlar merhaba. Adet günlerimin düzensizliğine alışkınım fakat bu defa 10 gün gecikince hamile olabileceğimden şüphelendim. Adet belirtilerinin tümünü yaşıyor olmama rağmen adet olmadım. Evde idrar testi yaptım, iki çizgide tam olarak belirginleşti. İyice emin olmak için dün kan testi yaptırdım sonuç pozitif.

Göğüslerim tıpkı adet dönemindeki gibi şiş ve ağrılı. Şuan için henüz midem bulanmıyor ama kendimi çok yorgun ve halsiz hissediyorum. Ara ara başım dönüyor. Alt karnımda kasılmalar oluyor. Bol bol uykum geliyor. Vücudumdaki değişik tepkiler hoşuma gitmiyor değil. Hamile olduğumu bilmek çok eğlenceli; sonuçta eşim de ben de bebek istiyorduk. Çok heyecanlı günler yaşıyorum. :hede::hede::hede::hede:

Merhabalar. 4 aylık hamile bir bayan olarak aranızdayım. Hamilelik belirtilerini merak eden arkadaşlarıma yardımcı olmak amaçlı kendi tecrübelerimden bahsetmek isterim. Ben de birçok bayan gibi fark etmeden hamile kalanlardan biriyim. Adet düzenim çok bozuk değildir fakat 3-5 günlük gecikmeler yaşayan biriyim.

Hamile kaldığım o ay, yine adet düzensizliğinden kaynaklanan bir gecikme olduğunu düşündüm fakat 15 güne kadar adet olmayınca ilk olarak hamile olabileceğimi düşündüm ve de yanılmadım. İlk bir ay hiçbir şey hissetmedim. Vücudumda herhangi bir farklılıkla karşılaşmadım. İkinci ayda, öncelikle mide bulantısı ve sık sık idrara çıkmaya başladım. Göğüslerimdeki hassasiyet arttı. Birkaç gün arayla kabızlık yaşadım. Sık sık yorulduğumu ve bol bol uyumaya ihtiyacım olduğunu hissettim. Şimdi 4.aydayım. İlk aylardaki kadar çekilmez durumları yaşamıyorum.

Kızlar merhabalar. Ben 2 aylık hamileyim. Sanırım hayatımın en kötü en zor günlerini yaşıyorum. Ne yersem çıkarıyorum. Sabah eşim erken saatte işe gidiyor, onu bile evden uğurlayamıyorum. Ayağa kalktığımda her an kusacak gibi oluyorum. Soğan, sigara, yumurta, parfüm, yemek kokusuna tahammülüm yok. Benim gibisi var mı merak ediyorummmm.

Adet gecikmesiyle birlikte hamile olabileceğimden kuşkulandım. İlk haftalarda hiçbir belirti ile karşılaşmadım fakat ikinci ay deyim yerindeyse berbat günler yaşamaya başladım. Hamileliğimin sevinci kursağımda kaldı. Kendimi her sabah hastalıktan bitkin düşen insanlar gibi hissediyorum. Annem, bir iki aya geçer diyor ama bana ömür boyu böyle sürecekmiş gibi geliyor. :(

Size verebileceğim en güzel tüyo, adet gecikmesidir. Düzenli adet olan biri olarak âdetimin bir gün gecikmesinden şüphe duydum ve hemen test yaptım. İdrar testinin sonucundan emin olamadım ertesi gün kan testi yaptırdım ve sonuç pozitif. Şuan da 9 haftalık hamileyim. Mide bulantılarım henüz başlamadı ama göğüslerimde aşırı derecede hassasiyet söz konusu.

Herhangi bir kokuya karşı da bir şey hissetmiyorum. Adet tarihim yaklaştığında tıpkı adet olacakmışım gibi belirtiler hissettim. Sürpriz bir hamilelik oldu. Halen şaşkın durumdayım. Gün içerisinde sık sık uykumun geldiğini hissediyorum. Yüzüm biraz solgun gibi. İştahım pek yok. 1 kilo vermişim. Biraz kabızlık yaşıyorum. Şimdilik hissettiklerim bunlar, bakalım zaman ilerledikçe neler olacak.

Kızlar hamileliğin aslında tek belirtisi adet gecikmesi gerisi çok ilerleyen zamanlarda başlıyor. Adete 1 hafta kala hamilelik belirtisi olmaz. Her yerde kadınlar abaratarak yazıyor.Yok midem bulandı yok başım döndü yok kasığım ağırdı.Bu belirtiler ancak hamileiğin beşinci haftasında başlıyor. Böyle belirtilerle acabalarla kendinizi yiyeceğinize eczaneden test alın . Hemencecik hamile olup olmadığınızı anlıyorsunuz. ha mutlaka adetinizin üzerinden bir kaç gün geçmesinide bekleyin ;)

Kızlar lütfen yardımcı olun delireceğim artık. Geçen ay normal günümde adet oldum fakat adet miktarı biraz azdı ama önemsemedim. Herhangi bir karın ağrım, sancım sızım da olmamıştı. Bu ay yine günümde adet olmama rağmen yine miktarı az ve ayrıca kahverengi leke şeklinde adet oldum. Kahverengi lekelenmenin hamilelikle alakalı olabileceğini okuyunca aklım başımdan çıktı.

Evli değilim ve hamile olmak benim için felaket olur, böyle bir şeyi kaldıramam sanırım. Normal günümde yaşadığım bu lekelenmelerin sebebi hamilelik olabilir mi? Daha önce böyle bir şey yaşayıp da hamile olduğunu öğrenen var mı? Lütfen yardımcı olun kafayı sıyırmak üzereyim kızlar

Geri