Gebelik testi hakkında sorular

Uzman SühaN

Administrator
Gebelik testi hakkında sorular
gebelik testi nedir,gebelik testi nasıl yapılır,gebelik testi ne zaman yapılır,gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması,ikinci çizginin silik çıkması gebelik belirtisimi gebelik testi hakkında bilgiler

tt.jpg

Merhaba, benim adetim gecikti ve test uyguladım. Testte silik te olsa hafif 2. çizgiyi gördüm ve görmemle beraber daha sonra testi yere bıraktığımda 2. çizginin yok olduğunu gördüm ve bugün regl oldum. Neden olduğunu merak ediyorum ve endişeliyim. Beni aydınlatırsanız sevinirim, iyi günler.

Test Sonucuna Göre gebelik Var mı?
Merhaba hocam, beni korkutan zevk suyu idi. Boşalma olmadı. En son 15 nisanda adet oldum. Bu ay adet olmadım. Doktora gittim, kan testi yapıldı. 2,11 çıktı ve bana adet söktürüc yazdı. Ona soramadım. Bu durumda gebelik var mı hocam? Cevaplarsanız çok memnun olurum. Teşekkürler.

Adetim gebelik İhtimalinden mi Gecikti?
Merhaba hocam, erkek arkadaşımla sürtünme yollu bir ilişki yaşadım, fakat boşalma olmadı. Zevk suyu korkutuyor beni. En son 15 nisanda adet olmuştum ve ben adetlerimi hep 3-4 gün önceden olurum. Ayın 18'i olmasına rağmen hala adet olmadım. 28 şubatta adet oldum. 13 gün sonra, 15 nisanda tekrar adet oldum. 1 ayda 2 kere olduğumdan mı, yoksa gebelik ihtimalinden mi gecikti adetim? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Çocuk Sahibi Olmak İçin Ne Yapmalıyım?
Ben 47 yaşındayım. Tüplerim açık dendi, geçen ay hamile kalamadım, bu ay adetim 8 gün gecikti. Test yaptırdım HCG-BETA negatif çıktı. Fakat ben kendimi hamile gibi hissediyorum. Arada bir ateş basıyor. Bunun sebebi nedir acaba? Yoksa menopoza mı giriyorum? Acilen çocuk sahibi olmak istiyorum. Bana bu konuda ne yapmam gerektiğini söylerseniz sevinirim.

İlaç Etkili Olmamış Olabilir mi?
Merhaba, ben 21 günde bir adet gören biriyim. Adetim bittikten 4 gün sonra eşimle birlikte oldum. Farkında olmadan içime boşaldı. Fakat ben gidip hemen yıkandım. 1 saat sonra da norlevo tableti önerildiği gibi içtim. İlacı içeli 9 gün oldu, kanama olmadı. norlevo etkili olmamış anlamına gelebilir mi, gebelik midir?

Gebe Kalmış Olabilir miyim?
Merhaba, ben 21 günde bir adet gören biriyim. Adetim bittikten 4 gün sonra eşimle birlikte oldum. Farkında olmadan içime boşaldı. Fakat ben gidip hemen yıkandım. 1 saat sonra da norlevo tableti önerildiği gibi içtim. İlacı içeli 9 gün oldu, kanama olmadı. norlevo etkili olmamış anlamına gelebilir mi, gebelik midir?

İlaçtan Dolayı Adet Günlerimde Değişiklik Olabilir mi?
Merhaba hocam, mart ayında adetim çok az oldu. Doktora gittim, yumurtam çatlamadığı için kist oluştuğunu söyledi ve 6 gün kullanmam için Progestan verdi. Son hapı kullanmamdan sonra 8. gün adetim oldu. Bu ay ise şu ana kadar yine adetim olmadı. Acaba ilaçtan dolayı adet günlerimde bir kaç gün farklılık olması normal mi? Yoksa bir gebelik söz konusu olabilir mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Tekrar İlaç Kullansam Sorun Olur mu?
Merhabalar hocam, biz eşimle bugün ilişkiye girdik ve kondom yırtıldı. Fakat eşim hemen geri çekildi ve sadece vajinanın üstüne bir miktar sperm geldi. Hemen sildim ama içeri sperm kaçıp kaçmadığını bilmiyorum. Hamile kalır mıyım? En son 18 nisanda norlevo içmiştim. Şimdi tekrar kullanırsam sorun olur mu ve kullanmama gerek var mı?

Gebe Kalamazsam Rahim Filmi Çektirmeli miyim?
Merhaba, 2,5 senelik evliyim. Şimdiye kadar çocuk düşünmedik ve korunduk. Ancak aralık ayında çocuk yapmaya karar verdik ve aralık ayında adet olduktan sonra, ocak ayında gebe olduğumu öğrendim fakat şubat ayında düşük yaptım. Martta tekrar denedik ama gebe kalamadım. Şimdi yani nisan ayında da gebe kalamazsam rahim filmi çektirmeli miyim? (1 senedir PCO hastasıyım ve progestan kullanıyorum. Ancak geçen sene ve bu sene yapılan hormon testlerimin normal olduğu ayrıca rahmimde bir sorun olmadığı ve sol yumurtalığımın temiz sağ yumurtalığımda küçük kistlerin olduğu ancak bunların gebe kalmaya engel olmadığı söylendi).

Evde yapılan gebelik testleri son on yılda daha doğru sonuç vericek şekilde tasarlandı.. Test doğru şekilde kullanılırsa, çoğu evde yapılan gebelik testleri% 97 ila% 99 doğru sonuç verir.

Ek bilgi ;
Gebelik, gebelik testiyle doğrulanır. Bir gebelik testi, idrar veya kan üzerinde yapılabilir. Gebelik testleri, döllenmeden yaklaşık 10 gün sonra plasenta tarafından üretilen bir hormon olan insan koryonik gonadotropin hormonu (hCG) varlığını tespit eder. HCG hormonunun seviyeleri gebeliğin ilk 60 günü boyunca yaklaşık iki günde iki kat artar. Kadının kanını kullanarak yapılan gebelik testleri , bir doktor tarafından yapılır ve genellikle gebelik için çok erken bir tanı almak veya evde yapılan gebelik testini doğrulamak için yapılır. Size önerim mensinizde gecikme olursa en az 3 gün HCG testi yaptırın ve sonuca göre hekime görünün.

Geri