Gebelik testi negatif geç döllenme olabilir mi ? Belirtileri

Uzman SühaN

Administrator
Gebelik testi negatif geç döllenme olabilir mi ? Belirtileri
Gec döllenme belirtileri olanlar, gec dollenme nedir, kimlerde olur, gec dollenme ile doğum yapanlar, geç döllenme olup adet görünler yaşayanlar ve Geç yumurtlama ovülasyon ile ilgili bilmeniz gerekenler. Çocuk sahibi olmak isteyen kadınlar için anne olmak bir hayaldir.Korunmasız birliktelik yaşayıp istenmeyen gebelik ise kimileri için ise kabustur.Ve sayfamıza her gün her iki konuda da benzer sorular almaktayız.
Gebelik testim negatif yinede hamile olabilirmiyim ?Parmaklarımızdan dökülen yanıtlar kimi için mutluluk kimisi için ise huzursuzluk demek.Bu tür sorulara yaklaşımımız olması gerektiği gibi net değil.Net olmayan ve aynı kalıp cevaplar vermek bazı takipçilerimizi sıkabiliyor ve olumsuz yorumlar alabiliyoruz.Bu soruya neden net cevap veremediğimizi sebepleriyle açıklıyoruz.

Öncelikle bilgi edinmeniz açısından Geç döllenme ne zaman belli olur , Döllenmenin belirtileri nelerdir , Geç Döllenme Gebelik Haftasını Şaşırtabilir mi isimli konularımızı da incelemenizi öneriyoruz.

dollenme-nedir-jpg.64732

Öncelikle gebeliğin net teyidi için beklenen mensinizde en az 3 günlük gecikme olması şart.3 günlük mens gecikmesi yaşıyan bayanlara bizim önerimiz hcg testi yapmaları.
Neden HCG testi öneriyoruz ? Sevgili hanımlar kanda gebelik testi yani HCG nin yanılma payı yoktur.Ama eczanden aldığınız testler hatalı sonuç verebiliyor.İşte evdeki gebelik testim negatif hcg testim pozitif diyen hanımlar buna örnektir.

Bir diğer soru Mensim 3 gün gecikti HCG yaptım sonuç 5.0 negatif hamile olma olasılığım nedir ? Burdaki değer negatif olsa da şüpheli 8 ve üstü değerler gebelik olarak kabul ediliyor.Geç ovülasyon + geç döllenme = geç görünen gebelik.Evet bu durumlarla da gördüğünüz gibi karşılaşıyoruz.

geç döllenme geç yumurtlama nedir.jpg

Peki geç döllenme belirtileri bir olumsuzluk yaratır mı ?
Geç döllenmenin herhangi olumsuz bir probleme yol açmaz. Düşük, kanama veya diğer problemlere sebep olmaz sadece gebelik haftanızda yanılma olabilir.
Geç Döllenme belirtileri yaşayanlar : Geç döllenme durumu evde yapılan gebelik testleri sonrasında hala adet olamama durumu ile bir kadının bir özel hastaneye ya da bhcg testi yapacağı bir yere gitmesiyle başlar. Normal olarak eczanelerde satılan gebelik testleri , eğer hamilelik çok ama çok yeni ise göstermeyebilir. Bu bakımdan evde yaptığınız testler negatif ve hastaneye giderek yaptığınız bhcg testleri pozitif ise yani gebelik var ise ancak böyle bir durumda geç döllenme olmuş diyebiliriz.

GEC DOLLENME BELİRTİLERİNİN TAMAMI >>>> BURADA Test sonuçlarına göre hemen moralinizi bozmayın. Gebelik şüphenizin olduğu dönemde kesinlikle her hangi bir ilaç kullanmayın ve mutlaka uzman bir hekime görünün.Konu ile ilgili sorularınızı bize bu başlık altından yönlendirebilir,en kısa zamanda sorularınıza yanıt alabilirsiniz.
gec dollenme olanlar gec dollenme cinsiyet gec dollenme kimlerde olur gec dollenme ile dogum yapanlar gec dollenme olup adet gorenler geç dollenme nasıl hesaplanır gec dollenme yaşayanlar,gec dollenme olunca cinsiyet ne olur

Ekli dosyalar

• döllenme nedir.jpg
    döllenme nedir.jpg
    120,9 KB · Görüntüleme: 9.790
Moderatör tarafında düzenlendi:
Selamun aleyküm karım test yaptı 6 gündür adet olmuyor testte tek çizgi var yani hamile değil karım niye adet olmuyor hamile değilse

Merhaba ;

Her mens gecikmesi gebelik lehine değildir.Plano testler hatalı sonuç verebilir.Eşiniz hcg yani kanda gebelik testi yapsın.Sonuca göre hekime görünsün.HCG testinde yanılma payı yoktur,net sonuç verir..

Beyza hanım cok önemli lütfen yardım edın ben vajınusmus hastasıyım . Esımle ılıskıye girmiyorum cok Bebek ıstıyor ama malesef beceremıyorz tedavılerımı oluyorum bı sonuc alamıyorum.en sın kendı capımda bısıler dusundum . Dış ortamda spermler fazla yasayamayacakları için bende esımden agzıma boşalmasını ıstedım sırıngayla cekıp max 3 dk ıcınde vajınamdan ıcerıye gönderdım tam yumurtlama gunumde . Tükürük sperm öldürürmü ağızda spermler ne kdr sure canlı kalır acaba su an ılıskıden 9 gun gectı kan testını ne Zaman yaptırmalıyım?

Beyza hanım cok önemli lütfen yardım edın ben vajınusmus hastasıyım . Esımle ılıskıye girmiyorum cok Bebek ıstıyor ama malesef beceremıyorz tedavılerımı oluyorum bı sonuc alamıyorum.en sın kendı capımda bısıler dusundum . Dış ortamda spermler fazla yasayamayacakları için bende esımden agzıma boşalmasını ıstedım sırıngayla cekıp max 3 dk ıcınde vajınamdan ıcerıye gönderdım tam yumurtlama gunumde . Tükürük sperm öldürürmü ağızda spermler ne kdr sure canlı kalır acaba su an ılıskıden 9 gun gectı kan testını ne Zaman yaptırmalıyım?

Merhaba ;
Öncelikle yaptığınız eylem doğru değil.Tükürük içinde bulunan birtakım enzimler ve bakteriler spermlerin dölleme kabiliyetini azaltır, hatta spermlerin ölümüne neden olabilir. Bu şekilde gebelik elde edilmesi çok düşük ihtimal .Gecikmeniz olursa en az 3 günlük hcg testi yapın..

Çocuk sahibi olmak isteyen kadınlar için anne olmak bir hayaldir.Korunmasız birliktelik yaşayıp istenmeyen gebelik ise kimileri için ise kabustur.Ve sayfamıza her gün her iki konuda da benzer sorular almaktayız.

Gebelik testim negatif yinede hamile olabilirmiyim ?Parmaklarımızdan dökülen yanıtlar kimi için mutluluk kimisi için ise huzursuzluk demek.Bu tür sorulara yaklaşımımız olması gerektiği gibi net değil.Net olmayan ve aynı kalıp cevaplar vermek bazı takipçilerimizi sıkabiliyor ve olumsuz yorumlar alabiliyoruz.Bu soruya neden net cevap veremediğimizi sebepleriyle açıklıyoruz.

Öncelikle bilgi edinmeniz açısından Geç döllenme ne zaman belli olur , Döllenmenin belirtileri nelerdir , Geç Döllenme Gebelik Haftasını Şaşırtabilir mi isimli konularımızı da incelemenizi öneriyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 64732

Öncelikle gebeliğin net teyidi için beklenen mensinizde en az 3 günlük gecikme olması şart.3 günlük mens gecikmesi yaşıyan bayanlara bizim önerimiz hcg testi yapmaları.

Neden HCG testi öneriyoruz ? Sevgili hanımlar kanda gebelik testi yani HCG nin yanılma payı yoktur.Ama eczanden aldığınız testler hatalı sonuç verebiliyor.İşte evdeki gebelik testim negatif hcg testim pozitif diyen hanımlar buna örnektir.

Bir diğer soru Mensim 3 gün gecikti HCG yaptım sonuç 5.0 negatif hamile olma olasılığım nedir ? Burdaki değer negatif olsa da şüpheli 8 ve üstü değerler gebelik olarak kabul ediliyor.Geç ovülasyon + geç döllenme = geç görünen gebelik.Evet bu durumlarla da gördüğünüz gibi karşılaşıyoruz.

Peki geç döllenme bir olumsuzluk yaratırmı ?

Geç döllenmenin herhangi olumsuz bir probleme yol açmaz. Düşük, kanama veya diğer problemlere sebep olmaz sadece gebelik haftanızda yanılma olabilir.

Test sonuçlarına göre hemen moralinizi bozmayın.Gebelik şüphenizin olduğu dönemde kesinlikle her hangi bir ilaç kullanmayın ve mutlaka uzman bir hekime görünün.Konu ile ilgili sorularınızı bize bu başlık altından yönlendirebilir,en kısa zamanda sorularınıza yanıt alabilirsiniz..
Bnm 10 gunluk bi adet gecikmem soz konusu 4.gununde hcg degerim 1.20 cikti negatif ama hala adet gormedim karin,bel ve kasık agrilarim var ama adetim hala gelmedi gebe olma ihtimalim var mıdır

Adet gecikmesinde ilk akla gelen durum gebeliktir fakat her adet gecikmesi gebelik kaynaklı değildir. Hcg değerinizde gebe olmadığınızı gösteriyor. Bir kaç gün içinde adetiniz gerçekleşmez ise bir kadın doğum uzmanına görünün..

selam adetime henüz 11 gün var ama bütün hamileilk belirtilerinide yaşıyorum test yaptım negatif sonuç kesinmidir ?

Merhaba, sonuç kesin değildir çünkü gebelik testini çok erken yapmışsınız. Gebelik testleri adete 1-2 gün kala yada adet gecikmesinde yapılır. Beklenen döneminizde gecikme olursa tekrar test yapınız.

merhaba tam bir buçuk aydır adet olmuyorum erkek arkadaşımla ilişkiye girmiştim tam 7 test yaptm negatif yinede korkuyorum hamilelik olabilirmi?

Geri