Gebelik Testim Negatif Çıktı Ama Ben Yinede Hamile Olabilir miyim Diyenler BURAYA

hatiss

Yeni Üye
Üye
Gebelik Testim Negatif Çıktı Ama Ben Yinede Hamile Olabilir miyim Diyenler BURAYA
gebelik testi negatif ne demek,gebelik testi negatif ç?karsa,

Gebelik testi idrar testleri yani eczaneden ald???m?z testler negatif ç?kmas?na ra?men hamile olunabilir mi sorusunun cevab? tabiki de olunabilir.

Birinci ve en s?k görülen ?ey testin yanl?? yap?lmas? ve yanl?? yorumlanmas?d?r.?imdi mesala testi ald?n?z diyelim o testi e?er yanl?? uygulad?ysan?z içindeki yönergelere uygun bir ?ekilde uygulamad?ysan?z ?unu bile görmek mümkün idrar testi diye al?yoruz ama testi tükürükle yap?yoruz bunu yapanlar? bile görmek mümkündür bu yanl??t?r ve sadece idrarla yap?lmas? gerekir.

gebelik%20testi-18c.jpg

En büyük yap?lan hatalardan bir taneside ?udur o tek çizgi olay?na dikkat edilmemesidir.?drar testler?n?n kalitesini gösteren onlar?n çal??t???n? gösteren sonuçta bozuk ç?kma olas?l??? vard?r e?er o belirgin çizgi ç?kmad?ysa o testin at?lmas? gerekir çünkü o çizgi kontrol çizgisidir ve testin çal??t???n? o çizgi göstermektedir.E?er o çizgi ç?kmad?ysa ozaman o test yorumlanamaz.Yeni bir test al?narak tekrar edilmesi gerekmektedir.

Bunlar?n d???nda diyelim yap?lan testte ilk kontrol çizgisi ç?kt? di?er çizgi ç?kmad? bu durumda gebe olunabilir mi dersek tabikide evet çünkü bazen testlerin hassasiyeti çok yüksek de?ilse ve gebeli?in ba?lar?ndaysa gebe olunmas?na ra?men negatif ç?kma olas?l??? vard?r bu durumda test bir kaç gün sonra tekrar edilmesi gerekmektedir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben supheli iliskiden sonra 2 ay adet oldum 1inci adetimden sonrada ikinci adetimden sonrada test yaptim negatif cikti hamile degilim dimi

Geri