Gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması ne anlama geliyor?

S

suzancaner

Forum Okuru
slm adetim 2 gün gecikti ilk defa oluyor evde test yaptım iki tane ikiside silik çıktı sonuç nedir acaba

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak değerlendiriliyor . Her iki test sonucuna göre gebesiniz . Durumunuzdan emin olmak için hcg testi yapmanızı akabinde bir kadın doğum uzmanına görünmenizi öneriyorum..

H

halee0

Forum Okuru
korunmasız ilişkim oldu yumurtlamadan 4 gün önce adet olmadım bu ay test yaptım evde 3 tane her üçüde silik çıktı test bozukmudur sonuç nedir

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak değerlendiriliyor, 3 test sonucunuz da pozitif . Her üçününde bozuk olması muhtemel değil. Yumurtlamadan bir kaç gün önce doğum kontrol yöntemi uygulamadan ilişki sağlanırsa durum gebelikle sonuçlanabilir. Bunun nedeni spermin rahimde 3-5 gün kadar yaşamasıdır.

E

esingür

Forum Okuru
adetime 4 gün kala gebelik tetsi yaptım silik çıktı 2 gündür yoğun kanamam var yani adet gününde kanama oldu hamilemiyim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Evde yapılan idrardan gebelik testleri hatalı sonuç verebiliyor , yoğun kanamanız olduğunu belirtmişsiniz bu durumda gebe değilsiniz.

B

bernaçkmk

Forum Okuru
slm benimde test sonucum silik çıktı adetim 3 gün geçti sonuç pozitifmi acaba

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak değerlendiriliyor ancak test bozuksa , talimatlara uygun yapılmadıysa hatalı sonuç verebilir. Durumunuzdan emin olmak için bugün hcg testi yapın net sonucu alırsınız.

N

normalsd

Forum Okuru
bir ilişkim oldu boşalma olmadı ancak bir miktar zevk suyu geldi ilşkiden sonra adet oldum ama internette okuduklarım beni korkutuyor 3 defa idrardan gebelik tetsi yaptım negatif çıktı sonuç kesinmidir

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Şüpheli ilşki sonrası adetiniz gerçekleşmiş akabinde 3 defa gebelik testi yapmışsınız sonuç negatif çıkmış bu durumda gebe olmadığınızı söyleyebiliriz.

M

mrndas

Forum Okuru
adetim 9 gün gecikti test yaptım ikinci çizgi silik çıktı kan testi yaptım sonuç 0.3 çıktı hangisi doğru

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
İdrardan yapılan gebelik testleri zaman zaman hatalı sonuç verebiliyor ancak hcg kan testinin yanılma payı yoktur % 100 net sonuç verir. Hcg değerine göre gebe olmadığınızı belirtelim. Ayrıca adet gecikmesi sadece gebelşk kaynaklı değildir , bir çok durum gecikmeye neden olabilir. Bu nedenle gecikmenizin sebebini öğrenmek için bir kadın doğum uzmanına görünün..

H

halmen

Forum Okuru
adetim 8 gün geçti kan testi yaptırdım 0.31 çıktı ama evde test yaptım ikinci çizgi dağınık bulanık çıktı hangisi doğru

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Hcg testi sonucuna göre hamile değilsiniz, hcg testinin yanılma payı yoktur % 100 net sonuç verir. İdrardan yapılan gebelik testleri hatalı sonuç verebiliyor . Adet gecikmesi sadece gebelik kaynaklı olmaz bir çok koşul gecikmeye katkıda bulunabilir. Pazartesi döneminiz gerçekleşmez ise bir kadın doğum uzmanına muayene olun..

H

hanfetarkn

Forum Okuru
adetim iki gün geçti bu sabah evde test yaptım ikinci çizgi silikte olsa testte görünüyor sizce hamilemiyim 6 aylık evliyim hamile kalmak istiyorum cevabınız çok önemli şimdiden teşekkür ederim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak değerlendiriliyor. Tabi test talimatlara uygun yapıldıysa ve hasar görmediyse sonuç doğrudur. Bu durumda hcg testi yapmanz faydanıza olacaktır , hcg testi net sonuç verir. Sonucu bizimle paylaşın yardımcı oluruz.

N

nurbanu22

Forum Okuru
merhaba adetime 2 gün kala gebelik testi yaptım ikinci çizgi silik çıktı kan testi yaptırdım gecikmeden 1 gün sonra 33 çıktı hemşire kesin hamilesin dyemeyiz dedi kafam karıştı yardımcı olurmusunuz

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba , her iki test sonucunuz da gebe olduğunuzu gösteriyor ancak bunun sağlıklı olarak ilerleyip ilerlemediğini takip etmek gerekiyor. Bu nedenle en kısa zamanda bir kadın doğum uzmanına görünmenizi tavsiye ediyoruz.

B

besnaerdm

Forum Okuru
iyi günler adetim 2 gün geçti evde test yaptım pozitif kan testi yaptırdım 0.9 hamilemiyim değilmiyim anlamadım

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, idrardan yapılan gebelik testleri zaman zaman yanlış sonuçlar verebiliyor hcg tetsinin ise yanılma payı yok. Hcg değerine göre hamile değilsiniz. Bir kaç gün içinde döneminiz gerçekleşmez ise kadın doğum uzmanına görünmenizi tavsiye ediyoruz.

M

mrknbalc

Forum Okuru
adetim 4 gün oldu başlamadı evde 5 test yaptım negatif sizce durum nedir