Gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması ne anlama geliyor?

• Konbuyu başlatan Uzman SühaN
  • Başlangıç tarihi
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba ,

İdrar testi hamilelik şüphesi bulunan durumlarda ilk ve en yaygın olarak başvurulan seçeneklerden bir tanesidir. Bu test türünü uygulayan kullanıcıların kullanım kılavuzlarını dikkatli bir şekilde okuyarak çıkan sonuçları doğru yorumlayabilmek adına her türlü bilgiye sahip olmalıdırlar. İdrar kitleri bazı durumlar da hatalı sonuç verebilmektedir. Her 3 testiniz de gebelik lehine , emin olmak için HCG testi yaptırın..

R

road

Forum Okuru
adetime iki gün kala mide bulantısı gögüslerde ağrı ve başdönmem oldu bende dayanamayıp test yaptım . gerçi eşim korunuyor ama yinede acabamı dedim 3 testten bi tanesi silik çıktı sizce hamilemiyim?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba,

Birliktelik esnasın da korunuyorsanız gebelik söz konusu olmaz. (Etkili bir korunma yöntemi ise ) Belirtiler rahatsızlık kaynaklı olabilir. Ayrıca plano tstler hatalı sonuç verebiliyor. 3 testten bir tanesi silik çıkmış. Şayet 2 sonra mensiniz gerçekleşmez ise yine de tedbiren gebelik testi yapın..

L

lalezar 02121

Forum Okuru
iyi günler adetime 2 gün var kasıklarım ağrıyor midem bulanıyor test yaptım evde iki tane biri silik çıktı hamilemiyim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba ,

Gebelik testleri beklenen menste en az 3 en fazla 7 gün gecikme söz konsu olursa yapılmalıdır. İki testinizden biri pozitif çıkmış. İkinci çizginin silik çıkması gebelik olarak kabul edilir. Fakat İdrardan yapılan gebelik kitleri hatalı sonuç verebiliyor. Kullanılan ilaçlar , testin yanlış uygulanması, kist, testin kullanım tarihinin geçmesi , testin darbe alması gibi durumlar testin hatalı sonuç vermesine neden olur. Mensinizde gecikme söz konusu olursa HCG testi yapın net sonucu alırsınız..

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, idrar testinde ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak kabul edilir. Emin olmak için öncelikle hcg testi yapın teyidi için de hekime görünün..

E

Esra3307

Forum Okuru
Merhana 12 subatta adet olmam gerekirken 9 subatta hafif kanama geldi 10 subatta kesildi. 13 subatta test yaptim ikinci cizgi hafif silikti. 14 subatta tekrar yaptim cizgi cikmadi. Hala bel agrim oluyor adet olacakmisim gibi . Acaba hamilelik var mi? Lutfen cevaplarinizi bekliyorum.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, plano testler hatalı sonuç verebiliyor .Gebe olup olmadığınızı net şekilde HCG testi yaptırarak öğrenebilirsiniz. Kısa süreli kanama gebelik belirtisi olabileceği gibi, hormonal yada rahim kaynaklı bazı problemlerden ötürü de gerçekleşebilir. Test sonucunuza göre mutlaka hekime görünün.

B

Buglis

Forum Okuru
Mrb benim bi sorum olucakti benim kizim 2 yasinda ve carsamba gunu test yaptim biri yam digeri silik cikti kizimda ayniydi tekrar yaotim birinin kenarinda silik cigi cikti digerinde cikmadi kafam cok karisik pazartesi kan tahliline gidicem

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba idrar testinde ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak değerlendirilir fakat , idrar kitleri hatalı sonuç verebiliyor. Mensinizde gecikme söz konusu ise hcg testi yapın net sonucu alırsınız.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Bu kadar çabuk gebelik oluşmaz .Test muhtemelen bozuktur bu yüzden ikinci çizgi silik çıkmış olabilir. Yada herhangi bir ilacın kullanımı test sonucunu etkileyebilir. Mensiniz de en az 3 günlük gecikme olursa test yapın.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Her ne kadar ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak kabul edilsede idrar dan yapılan gebelik testleri zaman zaman hatalı sonuç verebiliyor. Emin olmak için HCG testi yapın.

G

gündüss

Forum Okuru
beyza hanım merhaba adetime henüz 8 gün var 4 gün önce ilişkiye girdim midem bulanıyor test yaptım silik çıktı kaç haftalık hamileyim?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba , bu kadar çabuk gebelik belirtisi olmaz . Şu an gebe değilsiniz. Mensinizde en az 3 günlük gecikme olursa test yapın..

HemşireniZ

HemşireniZ

Aktif Üye
Üye
Test sonuçlarınız negatif .Demekki gecikmeniz gebelik kaynaklı değil.Jinekoloğa görünüp muayene olun.Regl gecikmesinin bir çok nedeni vardır ve durum ancak muayene ile anlaşılabilir.

K

kübra kübra

Forum Okuru
slm adetime 1 gün kala test yaptımikinci çizgi silik çıktı başım çok dönüyor ve tiksinme yaşıyorum.hamile olabilirmiyim.tşk.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak kabul edilir .Fakat evde yapılan çubuk testler bazı nedenlerden dolayı hatalı sonuç verebiliyor. 2 gün sonra mensiniz başlamaz ise hcg testi yapın net sonucu alırsınız.