Gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması ne anlama geliyor?

M

mishalise33

Forum Okuru
benim adetim çok düzenlidir fakat 5 gün gecikme oldu ilk defa idarar tetsi yaptım negatif kanda baktırdım 0.9 hamile olabilirmiyim
 
C

Clksld

Forum Okuru
Merhaba beyza hanım adetime 1 gün var yani şu aralar adet olmam gerek ama ben yinede test yaptım 2 çizgi pembe gibi kırmızıya dönüşmeye çalışmış ama olmamış pembe ile kırmızı arası turuncu gibi kalmış sanki bu arada c ye yakın duruyor t nin tam altında değil. Yarın sabah bir daha test yapacağım ama korkuyorum. Klomen tedavisi görüyorum ve sürekli düzenli olarak doktor gözetimi altındayım. Klomenden sonra yumurtam itmeye gerek kalmadan çalışmıştı sizce hamile miyim
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba test sonucunuz görünürde gebelik lehine fakat çubuk testler hatalı sonuç verebiliyor. Şayet yarın beklenen mens gerçekleşmez ise hcg testi yapın net sonucu alırsınız.
 
K

Krl

Forum Okuru
Merhaba ben iki aylık evliyim adetim iki gün geçti ve tüm belirtiler var test yaptım ikinci çizgi pembe hamilemiyim
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak kabul ediliyor. Sorunuza benzer sorulara verdiğimiz yanıtı size de yineliyorum. Evde yapılan testler bazı durumlardan dolayı hatalı sonuç verebiliyor.Bu yüzden kesin sonuç için kanda gebelik testi (HCG) yaptırmanızı öneriyorum.Bu testin yanılma payı yoktur %100 net sonuç verir..
 

Melis ank

Aktif Üye
Üye
Belirtileriniz hamileliğin varlığını gösteriyor . Bel ağrısı,kasık ağrısı baş dönmesi bulantı adet gecikmesi gebeliğin ilk belirtilerinden. Kanda gebelik testi yaptınızmı acaba ? Yaptıysanız sonucu paylaşırmısınız?
 
T

Talham0606

Forum Okuru
Meraba bundan 3gun once test yptim 2. Cizgi silik cikti ac karnimla ve ilk idrarimla ypmistim halen daha adet olmadim.9 gun gecti hesaplamama ragmen bir 2. Test yapmak istedim tok karnimla yaptim bu sefer negatif cikti sizce gebemiyim lutfen yardim edin
 

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Selamlar,

Test sonucunda aç ya da tok karınlı olmanın bir önemi yok. Sabah idrarı ile yapmanız yeterli. Neden hala test ile uğraşıyorsunuz anlamış değilim. Hemen bir hastaneye giderek BETAHCG testi yaptırmanızı tavsiye ediyorum. Kesin sonucu öyle alabilirsiniz.
 

HemşireniZ

Aktif Üye
Üye
Merhaba, evde yapılan idrar testlerin de ikinci çizginin silik çıkması hamilelik olarak kabul edilir. Fakat bazı nedenlerden dolayıda test pozitif olabilir. Bu yüzden kesin sonuç için kanda gebelik testi (hcg ) yapın . Sonuca göre de doktora görünün..
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, gebelik testin de ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak kabul görüyor. Yalnız bu testlerin zaman zaman hatalı sonuç verdiğini belirtelim. Pazartesi günü Hcg testi yapın net sonucu alırsınız hcg testinin yanılma payı yoktur.
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak kabul ediliyor. Fakat idrar dan yapılan gebelik testleri zaman zaman hatalı sonuç verebiliyor. Bundan dolayı hcg testi yaptırmanızı öneriyorum.
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, gebe olduğunuzu sanmıyorum yaptığınız testlerden biri muhtemelen bozuktur. Ayrıca gecikme olmadan test yapılmasını uygun görmüyorum. Yanlış ve yanıltıcı sonuç almak mümkün. Beklenen döngünüzde en az 3 günlük gecikme olursa tekrar test yapın..
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak kabul görüyor fakat evde yapılan testler bazı nedenlerden dolayı hatalı sonuç verebilir. Durumunuzdan net sonuç elde etmek için hcg testi yapın.
 
L

lara şule

Forum Okuru
slm biz bebek istiyoruz adetim 1 gün geçti dün olmalıydım bu sabah test yaptım silik çıktı sizce hamilemiyim çok istiyorum :(
 
Üst