Gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması ne anlama geliyor?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak kabul ediliyor fakat bazı koşullardan dolayı test hatalı sonuç verebiliyor. Yarın mensiniz gerçekleşmez ise hcg testi yapmanızı öneriyorum.

B

busra4141

Yeni Üye
Üye
Ben 2 haftadır şüphedeyim, eczaneden alıp yaptığım test ilkinde çok silik çıktı, aradan 4-5 gün geçti içim rahat etmedi, tekrar alıp test yaptım bu seferde çizgi daha belirgin çıktı, emin olmak için hastaneye gideceğim yarın, sorun şu bu hamilelik testleri kesin değilmidir ve neden aşağıdaki resimlerdeki gibi bazen çok silik bazense benim başıma geldiği gibi çizgi belirgin çıkıyor, bu testler güvenilirmidir ?

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Teste göre hamilesiniz beta hcg değerleri hamileliğin ilk günlerinde ki değerleri düşük olduğu için testin ikinci çizgisi silik çıkar ama daha ileriki günler de değerler yükseldikçe ikinci çizgi daha koyu belirgin bir şekil de belli olur. Testin yanıldığını sanmıyorum hamilesiniz şimdiden hayırlı olsun ama kafamda kuşku kalmasın diyorsanız tabiki bir kan testi yaptırabilirsiniz.

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba , gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak kabul görülür. Evde yapılan gebelik testileri bazı nedenlerden dolayı hatalı sonuç verebiliyor. Siz iki tane uygulamışsınız ikisi de silik çıkmış bu durumda gebe olduğunuzu belirtelim. Kesin sonuç için de hcg testi yaptırmanız daha faydalı olacaktır. Gebelik testi ile ilgili detaylı bilgilere aşağıdaki link üzerin den ulaşabilirsiniz.

Gebelik testi ne zaman yapılır ?

C

ceyda223

Forum Okuru
günaydın 4 aylık evliyim adetim 1 gün gecikti test yaptım silik çıktı bitane daha test yaptım ikinci çizgi yine silik çıktı test bozuk olabilirmi

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, evde uygulanan gebelik testin de ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak kabul edilir. Ev tipi gebelik testlerin de bazı koşullar hatalı sonuçta verebilir. Sizin testiniz olumlu pozitif emin olmak adına kanda gebelik testi yapınız. Kanda bakılan HCG testinin yanılma payı yoktur % 100 doğru sonucu vermektedir.

B

Boş

Forum Okuru
Ben de bugün test yaptım ilk çizgi belli ikinci çizgi silik gibi çıktı geri silindi acaba hamilemiyim

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
ilk çizgi hemen çıkar hamilelik için önemli olan ikinci çizginin silikte olsa çıkması ve bu çizginin önce belirdiğini sonra kaybolduğunu söylemişsiniz acaba tamamenmi kayboldu yoksa test için gereken idrar fazla gelip dağılmamı yaptı orayı tam anlayamadım sonuç için tekrar bir test yapmanızı öneririm eğer yaptığınız teste tekrar ikinci test silikte olsa çıkarsa hamilelik var demektir.

C

canan canan.

Forum Okuru
benim normalde yarın adet olmam gerekiyor bir takım belirtiler yaşıyorum bugün idrar testi yaptım silik çıktı durum nedir sizce

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak değerlendiriliyor. Fakat belirtmekte fayda var evde yapılan idrar testleri bazı nedenlerden dolayı hatalı sonuç verebilir. Pazartesine kadar mensiniz gerçekleşmez ise kanda gebelik testi yaptırın net sonucu alırsınız.

4

46789

Forum Okuru
iyi günler benimde bir sorum olacak. bundan 2 hafta önce ilişkim oldu prezervatifle korunduk. sonra prezervaifin yırtık olduğunu gördük . ella hap aldım adetim zamanında oldu test yaptım oda negatif çıktı sonuç kesinmidir?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, şüpheli ilişki sonrası mensiniz gerçekleşmiş , gebelik testiniz negatif. Bu durum da gebeliğin söz konusu olmadığını vurgulayalım.

Ş

Şule elibol

Forum Okuru
Merhaba ben 2017 aralik ayinda test yapmistin adetim bi kac güngecikince ikinci cizgi silik cikti ve bthcg yaptirdim 12 cikmisti bu arada o siralarda da benim kahverengi akintim oluyordu ve bi kac gun sonra adet oldum dusuk muydu avba ddim çünkü parcalar geliyodu neyse ki bu ayda ocak ayi 2018 de ayin 25 de olmam gerekirken olmadim 9 gun grcti ve neyse ki yine test aldim yaptim bugün ikinci cizgi hafif renkte cikti bu konu icin bni aydinlatirmisiniz

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, adet gecikmesi sadece gebelik kaynaklı olmaz bir çok faktör gecikmeye neden olabilir. Evde yapılan idrar dan gebelik testleri de bir takım koşullardan dolayı hatalı sonuç verebilir. Hcg testinin yanılma payı yoktur. İdrar dan yapılan gebelik testlerin de ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak değerlendirilir. Her iki test sonucunuz daha önce pozitif çıkmış. Ardın dan adet olmanız kimyasal gebeliği akla getiriyor. Tabi hekim kontrolü olmadan teşhis yapmakta zor. Şu anki gecikmeyle yaptığınız test sonucu da pozitif görünüyor tabi etkileyen koşulları da göz önünde bulundurmak lazım. Yarın hcg testi yapın sonuca göre de hekime görünün.

M

medine..

Forum Okuru
adet tarihim 1 ocaktı adet olmadım sabah test yaptım silik çıktı durum nedir hamilemiyi

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, gebelik testin de ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak değerlendirilir. Yalnzı idrardan yapılan testler bazı koşullardan dolayı hatalı sonuç verebiliyor. Durumunuz dan emin olmak için hcg testi yapmanızı öneriyorum.

B

Bebeğimm :(

Forum Okuru
Uzman SühaN' Alıntı:
Merhaba, gebelik testin de ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak değerlendirilir. Yalnzı idrardan yapılan testler bazı koşullardan dolayı hatalı sonuç verebiliyor. Durumunuz dan emin olmak için hcg testi yapmanızı öneriyorum.
Merhaba 30 ocak adet günümdü ama adetten günümden 1 gün önce kahverenki akıntım oldu ertesi gün kan geldi ama açık renkli çok az idi sonraki gün bitti. 2-3 günde kahverengi lekelenmelerim oldu. Çarşamba günü kan testi yaptrdım 0 çıktı.Şu an hala belim ağrıyor. Kasıklarımda batma var. Bugün test yaptım kıl gibi hayalet çizgi çıktı. Sizce geç döllenmemi?

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, kısa süreli adet görme sadece gebelik kaynaklı olmaz. Rahim kaynaklı problemler hormonal bozukluklar stres buna neden olabilir. Hcg testi yapmışsınız negatif buda gebe olmadığınızı gösteriyor. Tabi durum dan emin olmak için muayene olmanız gerekir. Geç döllenme de söz konusu olabilir. Yarın bir kadın doğum uzmanına görünün. Usg ve hormon tetkitleri durumunuza netlik kazandıracaktır.

E

ebsoum

Forum Okuru
bugün gecikmemin 4. günü tst yaptım ilk silik çıktı adet öncesi bugün yaptım ikiside tam çıktı hamilemiyim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, gebelik testleriniz hamilelik lehine görünüyor. İdrar dan yapılan gebelik testinde ikinci çizginin silik çıkması gebelik olarak değerlendiriliyor . Durumdan emin olmak adına hcg testi yapın.

N

Nrtn5225

Forum Okuru
Kayıtsız Üye' Alıntı:
bn 2 senelik evlıyım vr cok cocuk ıstyrm 2 sendr hıc korunmdm adetım cok fazla dercede duzensız dın aksm test aldm ıkncı cızgı cok zor gorunuyo sılk bır seklde acaba hamlmıym doktora gtmeye korkyrm hamıle dglsnz derse gecrkn cok kotu oluyrm
Bırsey sormak istiyorum adetim on bes gun gecti ıkı test de de ikinci cızgı sılik cıktı. Beri hcg de 7.89 sizce hamilemiyim