Gebelik testini adetime 1 hafta kala yapsam doğru çıkar mı

S

Semradnt

Forum Okuru
Gebelik testini adetime 1 hafta kala yapsam doğru çıkar mı
Selam arkadaşlarım bende bebek istiyorum hemde öyle böyle değil. Şimdi buradaki tecrübeli hamilelik geçirmiş kadınlarımıza sormak istiyorum. Benim şimdi adetime tam bir hafta var yarın gebelik testi alsam ve yapsam adetime bir hafta kala sonuç çıkar mı ? Dahna doğrusu çıkan sonuç doğru olur mu ?= diyelim ki negatif yani yok çıktı ya da var çıktı bu ne kadar doğru olur net olarak sonuç için ne zaman testi yapmamı tavsiye ediyorsunuz.

Allah isteyen herkese bebek nasip etsin inşallah. Tşk.

Net olması adına üç gün kala yapmanız daha mantıklı olacaktır.

Adete 1 hafta kala gebelik sonucunu öğrenmek zor. Şayet geç döllenme olursa testte çıkmayabilir.Doktorlar genelde edetin üzerinden 3 gün gecikme olursa test yapılmasını uygun buluyor. Sonucunuz negatifte pozitifte çıkarsa bu kesin hamile olduğunuz anlamına gelmez. Kan testi ve ultrasonla teyit edilmesi gerekir.

Adete 1 hafta kala gebelik sonucunu öğrenmek zor. Şayet geç döllenme olursa testte çıkmayabilir.Doktorlar genelde edetin üzerinden 3 gün gecikme olursa test yapılmasını uygun buluyor. Sonucunuz negatifte pozitifte çıkarsa bu kesin hamile olduğunuz anlamına gelmez. Kan testi ve ultrasonla teyit edilmesi gerekir.
Negatif çıkarsa evet gebe olmadigi anlamina gelmez kan testi gerekir ancak eger idrar testi pozitif ise yanılma payı çok çok düşük bir olasılıktır. Dolayısıyla idrarda pozitif çıkmışsa gebelik var demektir, negatif ise kesin yargı için kan testi yapılmalıdır .

Geri