Gebelikte Burun Kanaması Nedenleri

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Gebelikte Burun Kanaması Nedenleri
Gebelikte Burun Kanaması Nedenleri nelerdir benim gebeliğim şuan 6 ayında ve burnum kanıyor bunun sebebi ne olabilir riskli bir durum mu yoksa gebelikte olası bir durum mu? Lütfen cevap verin melekler

canım merhaba
burnunun kanamasının nedenı gebelıgınden dolayı vucudundakı damarlada daha fazla kan gezınmesı.ve zaman zaman bu damarlar basınca dayanamıyor ve kanamalar gerceklesıyor ama herhangı bır zararı yok dıye bılıyorum
kanamaların mıktarı nedır?genelde cok az olması gerekıyor senınde oylemı
senın ıcın burun kanamasını nasıl daha aza ındırecegıne daır bılgıler buldum faydalanman dılegıyle canım

Burun kanaması önlenebilir mi?
Alınacak bazı basit önlemler ile burun kanamalarının önüne geçilebilir. Bunlar
• Çok şiddetli şekilde sümkürmemek.
• Hapşırırken ağız ve burnu kapatmayarak basıncın burun delikleri yolu ile atılmasına olanak sağlamak.
• Özellikle gece yatarken havanın kurumasını engellemek. Bunun için özellikle kış aylarında ısıtıcıların üzerine geniş bir kapta su koymak ya da soğuk buhar makinesi yardımı ile odanın nemini arttırmak yeterli olacaktır.
• Burun mukozasının kurumasını önlemek için burna tuzlu su ya da deniz suyu sıkmak.
• Yeteri kadar sıvı almak ve bol su içmek.
• Fazladan C vitamini almak damarların yapısını güçlendirerek kanamaların azalmasına yardımcı olabilir. Bunun için günde fazladan alacağınız 250 mg C vitamini yeterlidir. Doktorunuzla bu konuyu görüşebilirsiniz

Geri