Gebelikte burun tıkanıklığı

S

Selvinaz zxzx

Forum Okuru
Gebelikte burun tıkanıklığı
Gebelikte burun tıkanıklığı nedenleri ve doğal çözüm yolları

Selam

3 aylık hamileyim ve 3 aydır hamileliğim çok iyi gidiyor çok şükür ama ben de bir burun tıkanıklığı nezle gibi bir hal var burnumun tıkanıklığını ne kadar uğraşsam da geçiremiyorum . ve ilaç kullanmak da istemiyorum , burnumu temizliyorum ama yarım saat bile sürmüyor yine tıkanık bunun nedeni nedir neler yapabilirim , hamile olduğum için ilaç da kullanamıyorum bunun için doğal bitkisel bir çözümünüz var mı tavsiye edeceğiniz ne yapabilirim lütfen yardımcı olun burun açıcı sprey filan hamilelikte kullanmayın sakın diyorlar bunun için önereceğiniz dol bitkisel çözüm önemli benim için.. teşekkürler.

Merhaba Selvinaz

Burun tıkanıklığının bir çok sebebi olabilir bunlardan başlıcaları şunlar ,allerjik nezle grip , saman nezlesi , burun içerisin de konkaların şişmesi yani burnun da et olması ve bunun şişmesi nezle grip soğuk algınlığına bağlı olarak . büyük ihtimalle de burun tıkanıklığının sebebi burun içindeki konkaların şişmesi bunu nasıl tedavi ederiz , aslında çok basit yöntemler var , bir yemek kaşığı karbonatı bir bardak suda iyice eritin ve burnunuza çekin sümkürün burnunuzu temizleyin ama derin genize kadar çekin genizin yandığını hissedin , bir bardak karbonatlı su tükeninceye kadar bunu yapın boğaz için de aynı karbonatlı suyla gargara yapın bir şeyciğin kalmaz burnun açılır burun ve boğazdaki mikropları öldürür. Biraz da ıhlamur içersen limonlu kendine gelirsin tatlım.

Geri