Gebelikte hurma yemek kansızlığa ve beyin gelişimine iyi geliyor

ESİNKADİR

Aktif Üye
Üye
Gebelikte hurma yemek kansızlığa ve beyin gelişimine iyi geliyor
Sevgili melekler bi araştırma sonucu edindiğim bilgileri sizinle paylaşmak istedim. hamilelik döneminde bütün anne adayları yediklerine dikkat etmek zorunda. Öylesine ki bazı yenen gıdalar zararlı, bazıları ise yararlı. Ben sizinle hamilelikte hurmanın doğuma faydasını anlatmak istedim.

Gebelikte hurma yemenin faydaları şunlarmış : Hurma; rahim kaslarını etkileyip canlandırırmış ve hareketini düzenlermiş. Aynı zamanda bağırsak ve doğum kanallarını temizlemesi sebebiyle de doğum yapacak kadınlar için çok faydalı bir yiyecekmiş. Bu rahime olan etkisinden dolayı da hamileleiğin son haftalarında, doğumun kolay geçmesine yardımcı olması için kadınlar bol bol hurma yermiş.
Elimden geldiğince bulduğum bütün faydalı şeyleri sizinle paylaşmaya devam edeceğim melekler...

Selamlar hayatım yararlı paylaşımın için teşekkür ediyorum. Özellikle hamilelikte hamile iken hurma yemenin yazdıklarınızdan farklı olarak bazı yararları daha var bir kere içinde bol biktarda demir olduğundan dolayı kansızlığı önleyelcektir. Bebeğin gelişimini sağlayan alyuvar dengesini de üst seviyeye çıkartıyor onun için bol bol yemek gerekiyor. Ayrıca içinde folat var bu da beyni geliştiren ender maddelerden birisidir. Bebeğinizin beyin gelişimi için hurma yeyin.

Aşırıya kaçmadan günde üç beş yemek yeterli gelecektir diye düşünüyorum.

Geri