Gebelikte karnın aşağıya inmesi doğumun başlangıcı mı?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Gebelikte karnın aşağıya inmesi doğumun başlangıcı mı?
gebelikte karnın aşağı inmesi gebelikte bebek ne zaman aşağı iner karnın aşağıda olması hamilelikte aşağıda olması karın düşmesi
Halk arasında eğer hamile bir kişinin karnı aşağı inmişse doğumun yaklaşıldığı söylenir .Bakalım bu ne kadar doğru bir düşünme.Bebeğin başı ne zaman aşağıya iner merak ediyorsanız sizler için uzman görüşlerini aktarıyorum.
hamilelikde-vucut-bakimi3-3024.jpg

Bebeğin Doğru Pozisyonda Olup Olmadığının Kontrolü Bebeğin başının aşağıda yani doğum için normal pozisyonda olup olmadığını anlamak için gösterildiği gibi başı böyle hissedin.
1. Anne nefes verip ciğerlerindeki bütün havayı boşaltmalıdır.
Leğen kemiğinin hemen yukarısına başparmak ve iki parmakla bastırın.
Diğer elle rahmin üst kısmına bastırın .
Poposu daha yukarıdaysa üst kısım daha büyük Başı sert ve yuvarlak Bebeğin poposu daha büyük ve geniş.
Popo aşağıdaysa alt kısım daha büyük olur.
2. Dikkatlice bir yandan öbür yana önce bir elle sonra diğer elle itin.
Eğer bebeğin poposu yavaşça bir yana itilirse bütün vücudu hareket eder.
Fakat başı yavaşça yana doğru itilirse sadece boynu hareket eder sırt yerinde kalır.
Bebek hala rahiminyukarısındaysa başını biraz hareket ettirebilirsiniz. Ama doğum olmak üzere aşağıya inmişse hareket ettiremezsin!
Kadının ilk bebeği bazen doğum başlamadan iki hafta önce aşağı iner. Daha sonraki doğumlarda doğum başlamadan önce inmeyebilir.
Bebeğin başı aşağıdaysa büyük ihtimalle doğum kolay olacaktır. Bebeğin başı yukarıdaysa doğum daha zor olabilir ve annenin sağlığı için bir hastanede veya yakınlarında doğum yapması daha emniyetlidir. Bebek yan yatıyorsa annenin hastanede doğum yapması zorunludur. Hem kendisi hem de bebeği tehlikededir

Bebeğin aşağı inmesi

Yararlı konu için teşekkür ediyorum. Benimde bebeğim biraz aşağıda. Rahatladım sayenizde. Allah razı olsun sağolun.

Ben de şuan bebeğimi aşağıda taşıyorum.Sonuçta sanırım biraz da vücut yapısıyla alakası birşey.Yani başından beri karnım aşağıda yukarıya pek çıkmadı o yüzden kim görse doğumun yakın mı karnın aşağıya inmiş diye soruyorlar:DBebişler sağlıklı sıhhatli olsun da varsın aşağıda taşıyalım dimi:)

Benimde karnimin herkes A ssagi düştüğünü hatta yakında dogum yapabileceğimi söylüyorlar kafaya çok taktım gobegim A ssagi kaldı 28 haftdayim ikinci çocuğum ama çok tedirginim bu haftalarda dusmesi sizce normalmi

Merhaba 28 haftalık gebelikte erken doğum riski , düşükler olabilir.Karnınızın aşağıda olması doğum belirtisi olarak tek başına değerlendirilmez.Bunu takip için 2 probla rahim kasılmalarını ve bebeğin kalp atışlarını bir grafikte yazdırılarak görülebilir .Hekim kontrolün de olmanızı tavsiye ediyoruz.

Karnım bugün aşağıya indi 28 haftalıgim kalça üstünden ağrı giriyo sağ tarafıma hiç yatamıyorum karnımın aşağısı da arada ağrı giriyo vajinam da ağrı var ve bugün çok hareketli bebegim erken doğum olabilir mi ?

Karnım bugün aşağıya indi 28 haftalıgim kalça üstünden ağrı giriyo sağ tarafıma hiç yatamıyorum karnımın aşağısı da arada ağrı giriyo vajinam da ağrı var ve bugün çok hareketli bebegim erken doğum olabilir mi ?

Merhaba , daha önce verdiğimiz yanıtın aynısı sizin içinde geçerli. Güçlü kasılmalar karnınızın aşağı inmesi düşük yada erken doğumla sonuçlanabilir. Bir kadın doğum uzmanına görünmenizde fayda var.

Merhaba 30 haftalık hamileyim karnım aşağıya indi ağrım yok sadece ayağa kalkınca baskı hissediorum yatarken bişe yok sizce doğumum mu yaklaştı

Gebeliğin 30 haftasında ve ilerleyen haftalarda karın büyür ve biraz daha aşağı iner. Karnınız çok fazla aşağıdaysa ağrı lekelenme kanama gibi septomlar eşlik ederse erken doğum olabilir. Size tavsiyem durumunuz hakkın da en sağlıklı bilgiyi edinmek için hekiminize görünün.

Geri