Gebelikte Mide Bulantıları Ne Zaman Son Bulur ?

T

TİTAN

Forum Okuru
Gebelikte Mide Bulantıları Ne Zaman Son Bulur ?

Hamilelik Mide Bulantısı Ne Zaman Biter

Gebelikte Bulantı Ne Zaman Biter

Sevgili melekler, gebelik bulantısı ve diğer belirtilerin hep bünyede farklı etki göstereceğini belirtmiş, pek çok kadının hiçbir belirti göstermeden hamileliğini devam ettirdiğinden bahsetmiştik. Bu sayfamızda genelde görülen belirtilerin başında gelen hamilelik mide bulantısı ne zaman biter merak eden meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için gebelik bulantısı hakkında bilgiler veriyoruz....

gebelik_bulantisi-1a3.jpg

Gebelikte mide bulantısı en sık görülen şikayetlerden birisidir. Hamileliğin ilk aylarında %70-80 oranında görülen bir şikayettir.

Gebelikte mide bulantısı genellikle beşinci altıncı haftalarında başlar. Bazı gebelerde daha geç başlayabilir. Gebeliğin üçüncü ayı bittikten sonra (12 - 14 haftalardn sonra) mide bulantısı hafifler ve biter. Nadiren daha uzun sürdüğü hatta doğuma kadar sürdüğü görülebilir. Gebelerin %10'unda bulantı-kusma şikayetleri hamileliğin sonuna kadar sürebilir.

eywah eywah gebelik sonuna kadar sürerse hiç hoş olmaz.bulantılarım 7. haftada basladı ve yaklasık 1 haftadır sürekli gece gündüz bulantı sorunu yasıyorum.evimi temizleyemez yemek yapamaz hale geldim :( sadece yogun bulantı kusmuyorum allahım bana ve herkese yardım etsin..

bende 7. haftama giriyorum akşamları çok fena bulantı var fakat kusamıyorum. ve inanılmaz bel ağrılarım oluyo allah yardım etsin bütün anneciklere

benımde bır oncekı hamılelıgımde bulantı cok oluyodu bunda cok fazla yok ılk baslarda bulantı var kusma yoktu sımdı ara ara kusma oluyo

benımde bır oncekı hamılelıgımde bulantı cok oluyodu bunda cok fazla yok ılk baslarda bulantı var kusma yoktu sımdı ara ara kusma oluyo

Geri