Gebelikte Olan Kahverengi Akıntı Ne Demektir ?

C

CALLE

Forum Okuru
Selamlar kızlar ben hamileyim yaklaşık bir aydır şu sıralar kahverengi akıntım var korkuyorum üç gün oldu başlayalı daha doktora gitmedim malum bugünde pazar günü yarın doktora gidip göstereyim mi kendimi bu düşük tehlikesi anlamına geliyor diye okumuştum bir kaç yerde beni aydınlatır mısınız ne yapayım ? Gideyim mi doktora ? Yoksa dinlenince geçer mi bu arada bu benim ilk gebeliğim kızlar.

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Merhabalar CAlle,

Bu tür bir durum için hamilelik başlamış diyebiliriz. Tabiki dış gebelik ve diğer faktörlerin de lütfen bu test sonucunda hormonal değerlerini yükselteleceğini unutma, Şimdi şunu yapabilirsiniz. Öncelikle iki gün daha bekleyin tabiki bekleyebilirseniz. Bu beklemeniz sonucunda ikinci günün sabahında tekrar hastaneye giderek BETA HCG testini lütfen yenileyin ve değerlerinizi bize bildirin. Ben, muhtemelen hamilelik başladığını düşünüyorum. Eğer yaptıracağınız testin sonucunda, önceki değerin iki katı ve daha fazlası olmuş ise hamileliğinizden emin olabilirsiniz. Hayırlı olsun :)

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
CALLE' Alıntı:
Selamlar kızlar ben hamileyim yaklaşık bir aydır şu sıralar kahverengi akıntım var korkuyorum üç gün oldu başlayalı daha doktora gitmedim malum bugünde pazar günü yarın doktora gidip göstereyim mi kendimi bu düşük tehlikesi anlamına geliyor diye okumuştum bir kaç yerde beni aydınlatır mısınız ne yapayım ? Gideyim mi doktora ? Yoksa dinlenince geçer mi bu arada bu benim ilk gebeliğim kızlar.
Merhaba,

Gebelikte görülen lekelenme ve kanamalar dikkate alınmalı. Haftasonu araya girse bile mutlaka böyle durumlar da acilden giriş yapın. Bu lekelenmeler, yerleşme kanaması olabileceği gibi, düşüğe yönelikte olabiliyor. Lekelenmelerin çoğu tehlike arz etmese de , tedbirli olmakta fayda vardır..

O

omur selamet

Forum Okuru
Iyi aksamlar. Bugun dr kontrolumuz vardi bebisimle.35+1 haftaligiz. Onceden iki duaugum var bu yuzden clexane 0.4 kullaniyordum. Dr bugun igneyi birakabilirsin dedi ama icimde suphe kaldi. Biraksammi birakmasammi diye daha once dgm sonrasina kadar kullanicaktim hatta dgm snr bile.doguma 1 ay var. Dr sknt yaratmaz diyor ama ne yapmaliyim.

Baska hastane almiyor gebelik buyuk diye ozele gitme sansimda yok bana bunu bir aciklarmisiniz rics etsem biraksammi yoksa devam etsemmi kafam cok karisik yardiminiza ihtiyacaim var homozigot du genetik testinde ciman teksey

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba,

Size tavsiyem sadece hekiminizin önerisi doğrultusun da hareket etmeniz.İlacı bırakın demiş sizde bırakın + Neyi aldırıyorsunuz bebeğimi 35 haftalık olmuş ? Sorunuzu size daha iyi bilgi verebilmek için lütfen anlaşılır yazın.

O

omur selamet

Forum Okuru
Hayir kontrol icin baska hastane gebelik yasi buyuk oldugu icin bakmiyorlar muaneye almiyorlar onu demek istedim. Her gittigimde farkli bir dr oluyor devlet hastanesine gidiyorum. Bir dr dgm sonrasina kadar igne kullanilacak derken bugunde hayir birakmalisin dedi. Bana bu igneyi alirken kesinlikle dogumdan 15 gun sonrasina kadar kullanmam gerektigini yoksa ufacik bir pihti bile kotu sonuc dogurur dedi. Sorum sa ignemi biraksam sknt olurmu cunku daha 1 ay 4 gun var doguma

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Ne demek almıyorlar ? Siz kritik bir süreçtesiniz.Mutlaka özel bir kiliniğe gidiyorsunuz , benim gebelik yaşım büyük diye muayeneye almıyorlar ,tedirginim diye belirtiyorsunuz .Bizim burdan olasılıklı yorum yapmamız sizin probleminizi çözmez. İnternette bilgi kirliliği çok ayşenin, fatmanın yorumunu bu kritik süreçte kendi üzeriniz de uyarlamayın.Herkese uygulanan tedavi aynı olsada ,dozaj farklıdır.Yukarı da belirttiğim gibi mutlaka özel bir kliniğe gidin.Ve durumunuzla ilgili gelişmeleri bizlerle paylaşın.Sağlıklı gebelik geçirmeniz dileği ile.

D

dilekduranyücel

Forum Okuru
Iyi calismalar ben 7+1 günlük hamleyi 3 gün önce biraz kanamam oldu doktora gittim coraspirin içiyorum o yapabilir demişti şimdi coraspirin kesti ve progest an başladım vajinanın dan daha hızlı olur emilmesi dedi doktorum onun için o şekilde kullanıyorum günde 3 kere şimdi sorum şu kanamam kahverengi akıntıya dönüştü zaman zaman baya çoğalıyor hatta pıhtılaşma gibi oluyo doktor 10 gün sonra kontrole çağırdı söylemem gerekir mi bu durumu ne yapmaliyim 7 ay once dusuk oldu 9 haftalik ken cok korkuyorum şimdiden teşekür ederim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba,

Gebelikte görülen kanama ve lekelnmeler dikkate alınıp izlenmeli.Tabiki bu durumu hekiminize belirtmeniz lazım. Kanamalar ve lekelenmeler gebeliğin risk taşıdığını gösterir.Hekiminizle olan randevunuzu öne çekin . 10 gün beklemeyin gebeliğiniz risk altın da.Sağlıklı gebelik geçirmeniz dileği ile.

C

cancan123

Yeni Üye
Üye
İYİ GÜNLER BEN 13 HAFTALIK HAMİLEYIM.7 HAFTALIKKEN BIR KAC DAMLA KANAMAM OLDU.DOKTO
R ARTARSA GEL DEDİ İSTİRAHAT ET DEDİ.İSTIRAHAT ETTIM.11 HAFTALIKKEN DOKTOR KONROLUNDE 2 CM PIHTI GÖZÜKTÜ.PROGESTON VERDI BIR HAFTA ICTIM KONTROLE GITTIM PIHTI GECMEMIS AYNI KALMIS.DOKTOR KAN GELİRSE KAHVERENGI AKINTI GELIRSE YADA ADET SANCISI GIBI AGRIN OLURSA GEL DEDI AGIR KALDIRMA YORMA KENDINI 1 AY İLİŞKİ YASAK DEDI.KORKTUM GERILDIM ACIKCASI.O PIHTININ BIR ZARARI VARMI YADA NE YAPMAM GEREKIYOR?NASIL BIR YOL IZLEMELIYIM?

Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Merhaba .Doktora görünmüşsünüz doktorunuz yapmanız gerekenleri size söylemiş. Pıhtı , kanama lekelenme olursa hamileliğiniz açısından düşük riski oluşturabilir. Bu yüzden doktorunuzunda dediği gibi lekelenme ve kanama olursa hemen hastaneye gidin. Bol bol dinlenin stres yapmayın.Stres durumunzu tetikleyebilir. Çok geçmiş olsun inşallah bebeğinizi sağlıkı sıhateli kucağınıza alırsınız.

E

Esra11111

Forum Okuru
Merhabalar bende 11 haftalik hamleyi dünden beri kahverengi akıntı geliyor acaba korkmalimiyim

LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Esra11111' Alıntı:
Merhabalar bende 11 haftalik hamleyi dünden beri kahverengi akıntı geliyor acaba korkmalimiyim
hamilelikte her türlü kanama önemli bir durumun işareti olabilir doktora görünmekte gecikmeyin.

F

Fnurr

Forum Okuru
Merhaba 14 aralık 2016 son adet tarihim 13 ocak 2017 kan testim beta hcg 31.7 çıktı aradan 10 gün geçti kahverengi açık kırmızı leke gelmeye başladı sürekli değil hemen acil gittim baktı ultrasonda gebelik göremedi tekrar tahlil istedi beta hcg 963 çıktı yarın kontrolüm var ama ara ara kahverengi leke gelmeye devam ediyor çok korkuyorum bu konuyla ilgisi olan var mı acaba ?

LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Fnur merhabalar gebeliğiniz var evet ama düşük riski yaşıyor olabilirsiniz. Doktorunuz bir şey söylemedi mi dinlenmen gerekiyor düşük riskin var gibi . Yerleşme kanaması yani implantasyon şimdiye kadar çoktan tamamlanmış olması lazım hani yerleşme kanaması olabilir desem ama değil. Düşük ihtimalini göz önünde bulunduruyorum. Dinlen ve doktora bunu bildir mutlaka.

F

Fnurr

Forum Okuru
Doktorum bişey söylemedi ultrasonda göremediği için gebeligin olmadığını düşündü sanırım.bilemiyorum çok yoruldum iki gündür şükür akşamdan beri bişey yok yatiyorum surekli ama yinede kontrole gidicem bugün

Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Fnurr' Alıntı:
Merhaba 14 aralık 2016 son adet tarihim 13 ocak 2017 kan testim beta hcg 31.7 çıktı aradan 10 gün geçti kahverengi açık kırmızı leke gelmeye başladı sürekli değil hemen acil gittim baktı ultrasonda gebelik göremedi tekrar tahlil istedi beta hcg 963 çıktı yarın kontrolüm var ama ara ara kahverengi leke gelmeye devam ediyor çok korkuyorum bu konuyla ilgisi olan var mı acaba ?
selam canım kahverengi leke ya bebeğin yerleşme kanaması yada düşük riskinin belirtisi .Bu gün doktora gidince lekelenmenin nedenini öğrenirsin. bizimlede mutlaka paylaş sonucu. İnşallah bir problem yoktur .

F

Fnurr

Forum Okuru
İnşallah ya çok saolun.Rabbim evlatlarımızı bize bağışlasın

Sevimli cadı

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Sende sağol canım amin. Allah sanada sağlıklı hamilelik nasip etsin inşallah

F

Fnurr

Yeni Üye
Üye
Doktora gittim hiçte ilgilenmedi ağrım sancim yok ama eve geldim tuvalete girdim sildim baktım ki kırmızı ya dönmüş akıntı ya düşük mü ağrısiz mi olur böyle anlamadim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba ,

Şu anki durumunuz belirsiz ve bu belirsizlik için lütfen başka hekime görünün. Düşük ağrılı olduğu gibi ağrısız da gerçekleşebilir. Gebelikte görülen kanama ve lekelenmeler dikkate alınmalı. Sağlıklı gebelik geçirmeniz dileği ile..