Gebelikte vajinal akıntı ve mantarı olanlar

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Gebelikte vajinal akıntı ve mantarı olanlar
Gebelikte vajinal akıntı ne kadar zor bir durum ya. Şakır şakır akıntım geliyor. Gebelik tecrübem olmasa hemen doktora koşardım. İlk gebeliğimde de böyledi. Doktora gitmiştim. Doktor korkma gebeliğe bağlı bir durum demişti.

gebelikte vajinal akıntı.jpg

Ayrıca aşırı şekerli gıdalar tükketiğim için vajinal akıntımın çoğaldığını doktorum söyledi. Ben sürekli aşerip tatlı yiyince vajinal akıntım arttı. Gebeliğin sonuna kadar aşırı şekerli yiyeceklerden uzak kalmalıymışım. Bende aşerdiğim tatlıların sadece ucundan azcık alarak nefsimi öldürüyordum. Bu hamileliğimde daha bilinçliyim .

Ama arkadaşlar her akıntı normal olmayabilir. Mesela yeşil sarı kıvamlı ve kokulu akıntınız varsa hemen doktora gidin. Bu akıntıların nedeni enfeksiyonmuş Beğimize zarar verebilir. Aynı zamanda enfeksiyon ilerleyerek mantarada yol açabilir. Mantar yüzünden kimse kaşınmak istemez değilmi ? Hamilelikte mantar olanlar ilişki sırasında mutlaka prezervatif kullanmalı yoksa eşler arasında tek taraflı tedavi işe yaramaz .

Hamilelikte mantara yakalanmamak için bol su içiyorum,iç çamaşırımı sık değiştiriyorum, çamaşırlarımı da kaynatıyorum. Ayrıca toz deretjan değil sabun tozu kullanıyorum.Çamaşırlarımı pamuklu tercih ediyorum. Genital bölgemde ki tüyleri temizliyorum. Mantarın oluşmasına neden olucak her önlemi alıyorum. Peki kızlar siz nasıl önlemler aldınız ? Hamilelikte vajinal akıntınız çok oldumu ? Hamilelikte mantara karşı ne tür önlemler aldınız ?

Geri