Gebelikte yesilcay tuketimi zararli mi?

seerose

Daimi Üye
Üye
Gebelikte yesilcay tuketimi zararli mi?
gebelikte yeşil çay hamilelikte yeşil çay hamilelikte içmek yesil cay hamilelere zararlı mı
Türkiye'de 12 bin bebek doğuştan kalp hastalığı riski taşıyor. Doç. Dr. Arda Saygılı, bu hastalıkların tanısının anne karnından itibaren konulabildiğini belirterek uyardı: Anneler hamilelik döneminde yeşil çay içmemeli. Çünkü yeşil çay tüketimi bebeğin kalbinin açıklığını kapatıp, hayatını tehlikeye sokuyor..* Yeşil çay bebeğe ne şekilde zarar veriyor?
Kalpte doğal ilk açıklık, delik var. Bunlar bebek doğduktan sonra hemen kapanmaya başlıyor. Normalde bir ay içinde kapanıyor ama bazen bu süreç bir yıla kadar uzuyor. Duktus denilen açıklık çok önemli. Bu, anne karnında kapanırsa bebeğin hayatını tehdit ediyor. Hamilelik sırasında kadınlardan, 'non steroid antienflamatuar' denilen ağrı kesici ilaçları almamalarını istiyoruz. Çünkü bunlar doğrudan bebeğin kalbini etkiliyor, bebeğin duktus açıklığını kapatabiliyor. Aynı şekilde yeşil çay içmek, anne karnında duktusu kapatıp bebeğin hayatını tehlikeye sokuyor. Çünkü yeşil çayda, antienflamatuar maddeler var. Aşırı üzüm suyu içmenin de benzer etkisi var.
Alintidir.

cayin her turlusu zararlidir ve icilmemelidir. buna ek olarak kahve,cikolata,hazir meyve sulari,toz meyve sulari ve gazli iceceklerde buna dahildir. Kore'de kadin hastaliklari ve dogum prof.doktorum bana kesinlikle yasakladi ve ben sevdigim halde hatta canim cok cekmesine ragmen kesinlikle agzima surmuyorum. bebegimi kendi ellerimle hastalanmasini saglayamam. bunun yani sira hergun en az bir ogun yosun corbasi tavsiye etmisti doktorum ve simdi uyguluyorum.

Geri