Gebelikte zona olan kadınlar burada mı ?

L

lina lina

Forum Okuru

merhaba arkadaslar 18 haftalik hamileyim.4 gundur sirtimda cikan zona agrilariyla cebellesiyorum vr ilacta kullanamiyrm:( aranizda ya da cevrenizde boyle bir rahatsizlik geciren varsa tavsiyeleriniz neler olur?tesekkurler... Gebelikte zona neden oluyor nasıl geçiyor kadınlar yardım lütfen yardııııım

Selam, bende hamileyken zonaya yakalandım maalesef, çok şükür atlattım, üzerinden bir sene geçti şimdi emzirme dönemindeyim, iki gündür tekrar başladı kaşıntı ve acı, bende nette biraz araştırdım almanca forumlara baktım. Bir sitede yakalanan birisi kendi idrarinizi sürün, idrarın içindeki üre ağrılara iyi geliyor yazmış. İlk inanmadım, idrar ile ilgili ciddi paylaşımlar makaleler, hatta yazılmış kitaplar olduğunu görünce acabami dedim, ve denedim, sonucta kendi idrarım, ve gerçekten çok iyi geldi. Bence sizde deneyin, sonucta ureli kremlerde başka bişey değil başkasının üresi olacağına kendi üreniz olsun ;)

Gebelikte zona olan kadınların bilmesi gerekenler suçiçeği hastalığı

Selamlar hayatım öncelikle geçmişler olsun. Malesef daha önceden bu hastalığı yani su çiçeğini geçirmemişsiniz hamilelikle birlikte bu enfeksiyon malesef temasla yani bulaş yolu ile size geçmiş. Vücudunuzda da çoğalmaya başlamış ortalama on iki on sekiz gün bir kuluçka süresi bulunuyor bunun bu durumda ağrı ile birlikte ki bu ağrı genelde kas ağrısı olarak ortaya çıkar.

Cildiniz de mukoza yani baloncuk oluşmaya başladı mı başlama dı bilemiyorum yazmamışsınız ama bunun için tedavi yöntemleri var buradan sizlere şunu buun kullanın diyemiyoruz. Özellikle gözde ya da kulağınızda çıkmadı ise ki çıkmasını asla istemem baya ağrı çekersiniz. Üstünde duracaksınız ve yakın teması bırakacaksınız. Bu durumu doktorunuza ileteceksiniz gerekiyor ise sizi cildiyeye gönderecektir.

Gebelikte zona suçiçeği nasıl geçer ?

Hayatım bebeğin doğumundan itibaren virüs tamamen geçecektir. Bebeğe anne karnında pek bulaşmaz. Ama ciddiye alın lütfen bu rahatsızlığı.

Geri