SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Geç döllenme belirtileri

Geç döllenme belirtileri geç döllenme yaşayan kadınlar bunu nasıl anladınız ?

Gec döllenme olanlar, kimlerde olur, doğum yapanlar var mı nasıl hesaplanır bebeğin cinsiyeti ne olur sorularınıza cevaplar burada.

Gec dollenme belirtileri nelerdir Geç döllenme olanlar bunu nasıl anlayabilirler. Adet görenler geç döllenme yaşamış olurlar mı geç döllenme ile hamile kalanlar bunu nasıl anlayabilir ? Geç Döllenme Nedir ?
Normal olarak regl olmaya başlamış olan bir kadının eğer adetleri tam anlamı ile günü gününe oluyor ise ki bu da 28- ila 35 gün arasında bir adet olma demektir. Bu kadınların regl tarihlerinin hemen bitinden sonraki 14. gün ve ilerleyen üç gün içinde yumurtlama yaptıkları düşünülür. Genel kanı bu yöndedir. Tabiki bunda araştırmaların da payı var. Geç döllenme de örneğin 14. günden sonra değilde 18. 20. günden sonra yapılan ilişkilerden dolayı gebelik başlayarak normalde adet olunacak tarihte ortaya çıkmaması durumudur. Kısaca böyle diyebiliriz. Geç döllenme belirtileri

geç döllenme olanlar kimlerde olur doğum.jpg

Geç Döllenme olanlar bunu anlayabilir mi ? :

Cevap tabiki de hayır bunu anlayamazsınız. Gününüz geciktikten sonra gebelik şüpheniz var ise sizler gebelik testi yaparsınız ve sonucunda negatif görürsünüz. Aslında geç döllenme olmuş, olabilir. Yani karnınızdaki bebek o kadar küçüktür ki sizin yaptığınız anam babam gebelik testleri bunu görmeyebilir e ama adet te olmadım diyebilirsiniz ama aslında gebesinizdir. Bunu nasıl anlayacaksınız beta hcg kan testi yapacak ve hamile olduğunuzu anlayacaksınız.Geç döllenme belirtileri

Geç Döllenme kimlerde olur ?

Yumurtlaması geç olanlarda geç döllenme meydana gelir özellikle adet döngüsü düzgün olan yani standart bir zaman aralığında regl olanlar için konuşuyoruz bu durumu. Yoksa adet döngüsü belli olmayan için de geç gebelik olur diyemeyiz takip edemezsiniz saten bunu. Burada yazdıklarımızın tamamı adeti düzenli olanlar içindir. Bilginiz olsun.

geç döllenme ile hamile kalanlar.jpg

Geç döllenme nasıl hesaplanır cinsiyet ne olur bir ilgisi var mıdır ?

Geç döllenme ile bebeğin cinsiyetinin uzaktan yakından alakası bulunmamaktadır. Yani Geç olur sa döllenmem bebeğim erkek olur ya da kız olur durumu kesinlikle doğru değildir. Rabbim neyi nasip etti ise o olur. Cinsiyete hiç bir etkisi yoktur. Hesaplama durumunu yukarıdan anlattık sizlere. Sizlerin hesap ile işi yok tek çözüm adet olmadı iseniz ve gebelik testi negatif diyor ise örneğin 5 6 gün adetiniz geçti ise hemen bhcg testi yaptıracaksınız. Hamile iseniz geç döllenme olmuştur. Zira geç olmasaydı zaten gebelik testi size hamile olduğunuzu söyleyecekti :)

Geç döllenme kimlerde olur ?

Yukarıda anlattığımız sebepten ötürü geç döllenme olabilirsiniz yani beyazlarda sarışınlarda ya da tıknazlarda olacak diye bir kaide yok. Yumurtlaması geç olan her kadında geç döllenme olabilir.
Geç döllenme konusu ile alakalı kafanızda deli sorular olabilir. Cevaplanmasını istediğiniz sorunuzu, bizlere kayıt olmadan ve gerçek isminizi vs belirtmeden yazabilirsiniz. Bu konunun en altında sağda bulunan cevap ver butonu yardımı ile sorularınızı anlaşılır şekilde lütfen bizlere gönderin ve sadece bekleyin. Sizin için burada olup sorunuzu cevaplandıracağımızdan emin olabilirsiniz.
Geç olsuuuun Güç olmasın :D:D

Son düzenleme:
Gec dollenme olanlar, kimlerde olur, doğum yapanlar varmı nasıl hesaplanır bebeğin cinsiyeti ne olur sorularınıza cevaplar burada.

Gec dollenme belirtileri nelerdir Geç döllenme olanlar bunu nasıl anlayabilirler. Adet görenler geç döllenme yaşamış olurlar mı geç döllenme ile hamile kalanlar bunu nasıl anlayabilir ? Geç Döllenme Nedir ?
Normal olarak regl olmaya başlamış olan bir kadının eğer adetleri tam anlamı ile günü gününe oluyor ise ki bu da 28- ila 35 gün arasında bir adet olma demektir. Bu kadınların regl tarihlerinin hemen bitinden sonraki 14. gün ve ilerleyen üç gün içinde yumurtlama yaptıkları düşünülür. Genel kanı bu yöndedir. Tabiki bunda araştırmaların da payı var. Geç döllenme de örneğin 14. günden sonra değilde 18. 20. günden sonra yapılan ilişkilerden dolayı gebelik başlayarak normalde adet olunacak tarihte ortaya çıkmaması durumudur. Kısaca böyle diyebiliriz.

Ekli dosyayı görüntüle 84803

Geç Döllenme olanlar bunu anlayabilir mi ? :
Cevap tabiki de hayır bunu anlayamazsınız. Gününüz geciktikten sonra gebelik şüpheniz var ise sizler gebelik testi yaparsınız ve sonucunda negatif görürsünüz. Aslında geç döllenme olmuş, olabilir. Yani karnınızdaki bebek o kadar küçüktür ki sizin yaptığınız anam babam gebelik testleri bunu görmeyebilir e ama adet te olmadım diyebilirsiniz ama aslında gebesinizdir. Bunu nasıl anlayacaksınız beta hcg kan testi yapacak ve hamile olduğunuzu anlayacaksınız.

Geç Döllenme kimlerde olur ?
Yumurtlaması geç olanlarda geç döllenme meydana gelir özellikle adet döngüsü düzgün olan yani standart bir zaman aralığında regl olanlar için konuşuyoruz bu durumu. Yoksa adet döngüsü belli olmayan için de geç gebelik olur diyemeyiz takip edemezsiniz saten bunu. Burada yazdıklarımızın tamamı adeti düzenli olanlar içindir. Bilginiz olsun.

Ekli dosyayı görüntüle 84804

Geç döllenme nasıl hesaplanır cinsiyet ne olur bir ilgisi var mıdır ?
Geç döllenme ile bebeğin cinsiyetinin uzaktan yakından alakası bulunmamaktadır. Yani Geç olur sa döllenmem bebeğim erkek olur ya da kız olur durumu kesinlikle doğru değildir. Rabbim neyi nasip etti ise o olur. Cinsiyete hiç bir etkisi yoktur. Hesaplama durumunu yukarıdan anlattık sizlere. Sizlerin hesap ile işi yok tek çözüm adet olmadı iseniz ve gebelik testi negatif diyor ise örneğin 5 6 gün adetiniz geçti ise hemen bhcg testi yaptıracaksınız. Hamile iseniz geç döllenme olmuştur. Zira geç olmasaydı zaten gebelik testi size hamile olduğunuzu söyleyecekti :)
Geç döllenme kimlerde olur ?
Yukarıda anlattığımız sebepten ötürü geç döllenme olabilirsiniz yani beyazlarda sarışınlarda ya da tıknazlarda olacak diye bir kaide yok. Yumurtlaması geç olan her kadında geç döllenme olabilir.
Geç döllenme konusu ile alakalı kafanızda deli sorular olabilir. Cevaplanmasını istediğiniz sorunuzu, bizlere kayıt olmadan ve gerçek isminizi vs belirtmeden yazabilirsiniz. Bu konunun en altında sağda bulunan cevap ver butonu yardımı ile sorularınızı anlaşılır şekilde lütfen bizlere gönderin ve sadece bekleyin. Sizin için burada olup sorunuzu cevaplandıracağımızdan emin olabilirsiniz.
Geç olsuuuun Güç olmasın :D:D
Pazartesi adet olmam lazımdı olmadım salı gecesi kan testi yapıldı negatif o gece ağrım çok olduğu için serum ilaç filan verildi bi hafta oldu ben hala olmadım ilaç bu kadar geciktirirmi yada geç döllenme olabilirmi???

Ya şimdi ben daha tahlil yapmış değilim adette olmadım da geç döllenme var mı yok mu yazmışsınız ama yarın test yapacam böyle adet olmadım ama bir iki defa damla şeklinde çok olmayan lekelenmeler geldi acaba bende de geç döllenme mi oldu yerleşme kanaması mı bilemiyorum yarını bekliyorum sabırsızlıkla inşallah hamileyimdir daha 9 aylık evliyiz istiyoz ya bebek istiyoz ne var şu yeni yılda RABBİM bize bi bebek nasip etse kızlar olmaz mı ?

Hay maşallah umarım hamilesinizdir ve Allah sizin de kucağınızı boş bırakmaz. Şimdi merak ediyorum adetiniz ne kadar süre geçti acaba ?

Cevabınız için çok çok çok teşekkür ediyorum hemen yazdınız adetim 3 gün kadar geçti gebelik belirtilerine sitelerden bakıyorum da ümitlenmekte istemiyorum eşim bana göğüslerin baya büyümüş diyor ama normal reglde de oluyorum ne yapsam bilemedim vallahi kızlar

Şansınıza buralardayım ondan gördüm erkenden cevap yazayım dedim yani üzerinden tam geçmiş ve test yapsanız hamile iseniz yüzde yüz gebe iseniz ya da değilseniz zaten ortaya çıkacak hiç test te yapmamışsınız. yani şimdi daha saat erken iken bi beta hcg testi yaptırsanız da olmaz mı acaba :)

BETAHCGTESTİ mi o nedir kandan bakılan değil mi hastaneden şimdi bakarlar mı özel mi olması lazım hastanenin

Tabiki canım geç döllenmeye cuk oturuyor da acaba hiç devam ettimi bu lekelenmeleriniz biraz kendinizi korumaya alın ve en azından yarın sonucu alana kadar ( ki bana kalır ise akşamdan hemen şimdi gidip baktırın hamilelik görüyorum ) kendinizi yormayın olur mu evet özel hastaneden bir saatte maksimum sonuç alırsınız

Tamam çok teşekkür ediyorum eşime bi söyleyim ama hadi yoksa boşu boşuna mırıldanmasın ya bana ne yapsam bilemedim bi gideyim yanına çiğdem yiyor tv izlemiyor ise kandırırsam baktırayım bi saate yazarım :)

E hadi bakalım ben acayip umutluyum güzel haberlerinizi bekliyoruz bugün olmaz ise yarında olsa yazabilirsiniz. Bhcg deki sonucu ayrıca sizin için yorumlayabiliriz. Eğer yazdığınızda geç dönmüş olur isek aşağdaki konudan da bhcg değerlerine göre hamile iseniz sonucu görebilirsiniz. Aşağıda çıkan bhcg değerine göre hamilelik haftaları yazıyor incelersiniz.

BETA HCG DEĞERLERİNE GÖRE KAÇ HAFTALIK HAMİLEYİM ?

Geri