Gelin kaynana ilişkisi nasıl olmalı ?

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Gelin kaynana ilişkisi nasıl olmalı ?
Gelin kaynana çekişmeleri her Ailede olan bir durum. Ben daha kaynanasını seven tek gelin görmedim :D Hep sorarım acaba bu çekişmenin nedeni nedir ?

Bence karşılıklı saygı ve sevgidir. Her iki tarafın da birbirine karşı saygılı olması lazım. Özellikle de gelin adaylarının. Kendi annenize yapılmasını istemediğiniz şeyleri kaynananıza da yapmayın.

gelin kaynana.jpg

Sonuçta o da bir anne ve siz de bir gün anne , kayınvalide olucaksınız. Burda her iki tarfa görev düşse de , gelin sınırı aşıp kaynanasına saygısızlık etmiycek . Sonuçta sizden yaşça büyük bir kadın var karşınız da.

Geçenlerde arkadaşımla sohbet ederken kaynanası ile ilgili bayağı söylenip durdu. Kaynanasının sürekli yaptığı işlere müdahale etmesin den rahatsızlık duyuyormuş. Bende ne var arkadaşım bunda sonuçta yaşça senden büyük ve yaşanmışlıklardan doğan tecrübelere sahip biri var. Tavsiyelerde bulunması seni rahatsız etmesin , bilakis keyif almalısın ,desem de arkadaşım söylediklerimden pek mutlu olmadı.

Sanırım arkadaşımda dahil çoğunluk kaynanaya önyargıyla bakıyor. Ben kayınvalidemle çok mutluyum. Aramızda şimdiye kadar hiç bir sorun olmadı. Ben onu ,o beni anlamaya çalıştı. İnsanlar , konuşa konuşa anlaşılır sözüne örnek bir gelin kaynanayız biz.

Geri