Gögüs arasında , gögüs altında pişik neden olur nasıl geçer ?

Gögüs arasında , gögüs altında pişik neden olur nasıl geçer ?
Meme döküntüsü, genellikle göğüs altındaki ciltte oluşan tahriş ve kızarıklıktır. Bu döküntüler kadınlarda oldukça yaygındır. Aşırı kilolu olanlar, büyük gögüslere sahip olanlar en çok etkilenenler arasındadır. Enfeksiyonlardan aşırı sıcaklığa bağlı olarak, bir kadının göğüsleri arasında döküntü yaşayabilmesinin birçok nedeni vardır. Gögüs bölgesinde oluşan kaşıntı ve döküntüler kişinin günlük yaşamını olumsuz etkileyebilir. Neyse ki, kaşıntıyı hafifletmek ve kızarıklıktan kurtulmak için yapabileceğiniz birçok şey var. Makalemizin devamında gögüs altı pişik neden olur , En sık karşılaşılan nedenler, tedavileri ve önlenmesi için ipuçları hakkında detaylı bilgiler verilecektir. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.gögüs altı pişik neden olur.png

Pişik oluşumunun bir çok nedeni vardır , özellikle sıcak yaz aylarında bir çok insan pişiğe maruz kalır. Pişik genelde , apış arası, uyluk ve gögüs bölgesinde gelişebilir. Kadınlar sıklıkla gögüs bölgesinde oluşan pişiklere maruz kalır. Kilolu olmak , büyük gögüslere sahip olmak riski artırır. Sebeplerden, sıcak, nemli iklimin ve şişmanlığın memenin altındaki döküntüleri şiddetlendirdiğini söyleyebilirsiniz. Bununla birlikte, gıdalara veya ilaçlara alerjik reaksiyonlar meme altı döküntülerine neden olabilir. Ciddi durumlarda, meme altı döküntüsü o bölgede kabarcıklara neden olabilir. Peki gögüs arası pişik nasıl geçer şimdi bu soru hakkında bilgiler vermeye çalışalım..
gögüs arası pişik nasıl geçer.jpg


Gögüs altı pişik tedavisi ; Daha önce belirttiğimiz gibi bir çok neden gögüs bölgesinde döküntülere ve pişiğe neden olabilir. Ayrıca uygun bir sütyanin takılmaması , veya göğüslerin altında aşırı terleme sonucu oluşabilir. Gögüs altı pişiklerini önlemek için pamuklu ve gögüslerinize uygun sütyen kullanın. Gögüs altı pişik kremi var mı ? Evet var. Mantarlardan kaynaklı göğüs altı yarası probleminde krem ve merhemler hekim tarafından reçete edilebilir. Gögüs altında kızarıklık nasıl geçer ? Öncelikle etkilenen bölgeyi rahatlatmak için ılık suyla duş alın. Nazikçe etkilenen bölgeyi kurulayın. Soğuk kopmres uygulamak, etkilenen bölgeye aloe vera jeli uygulamak sizi rahatlatıcak ayrıca tahriş ve kızarıklığı giderecektir.
gögüs altı kızarıklık nasıl geçer.jpg

Göğüslerinizin altındaki tahriş veya kızarıklığı fark ederseniz, büyük olasılıkla meme döküntüsü geliştirmiş olursunuz. Çeşitli faktörler göğüslerinizin altında döküntülere neden olabilir. En yaygın nedenlerden biri ısı döküntüsü olsa da başka tetikleyicilerde vardır. Gögüs bölgemde kaşıntı ynma var me yapmalıyım ? Buzu temiz bir beze sarın ve tahriş olmuş bölgenin etrafına 10 dakika yerleştirin. Bu soğuk kompres tedavisi, yanma hissi ve kaşıntı gibi bir dizi göğüs altı döküntü semptomlarından kurtulma sağlamaya yardımcı olabilir. Etkilenen bölgeyi temizleyin ve kurulayın. Daha sonra etkilenen bölgeye mısır nişastası tozu uygulayın. Mısır nişastası, kaşıntı ve yanma hissinin giderilmesinde çok etkilidir. Mısır nişastası cildi kuru tutar.Sarımsak, meme altı döküntüleri için güçlü bir çare yapan antifungal, antibakteriyel ve antiseptik özelliklere sahiptir. İyileşme sürecini hızlandırmak için sarımsak tüketimini de artırabilirsiniz.

Limon suyunu suyla seyreltin ve bu seyreltilmiş limon suyunu etkilenen bölgeye uygulayın. C vitamini, limon suyunda, mikrop oluşumunu önleyen ve ayrıca iyileşme sürecini hızlandıran güçlü antioksidan özelliklere sahiptir. Kabartma tozu alkali özelliği , cildinizin pH'ını arttırır ve göğüs altındaki döküntülerle ilişkili kaşıntıyı hafifletmeye yardımcı olur. Bir çay kaşığı kabartma kabına birkaç damla su ekleyin. İyice karıştırın ve karışımı etkilenen bölgelere uygulayın.Hindistan cevizi yağının antienflamatuar ve analjezik aktiviteleri göğüs altındaki kızarıklıkların giderilmesinde yardımcı olabilir . Hindistan cevizi yağının Candida'ya karşı antimikrobiyal potansiyeli, döküntülere neden olabilecek maya enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılabilir.

Çay ağacı yağı nın antimikrobiyal ve antienflamatuar özellikler içerdiğini biliyorsunuz. Bu özellikler, enfeksiyona neden olan mikropları ortadan kaldırarak ve şişliği ve kaşıntıyı azaltarak memenin altındaki döküntülerden kurtulmanıza yardımcı olabilir. Aloe vera, kaşıntı ve yanma hissini gideren antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahiptir. Aloe vera ayrıca etkilenen bölgedeki iyileşme sürecini hızlandıran iyileştirici özelliklere sahiptir. Ilık bir banyo veya duş, göğüs altı de dahil olmak üzere herhangi bir cilt döküntüsü ile ilgili sorunları ortadan kaldırabilir. Elma sirkesi, Candida da dahil olmak üzere çoklu mikroplara karşı etkili bir şekilde çalışan antimikrobiyal özellikler gösterir. Bu nedenle, göğüslerinizin altındaki kızarıklıklar maya enfeksiyonunun sonucuysa faydalı olabilir ancak organik elma suyu kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
Vazelin bir çok bölgesel pişik problemine iyi gelmektedir. Gögüs çevrenizde oluşan pişiği gidermek için vazelin kullanabilirsiniz. Daha önce belirttiğimiz gibi pişiklere soğuk kompres uygulamak gerçekten çok faydalı. Soğuk bir kompres, etkilenen bölgeyi uyuşturur, böylece meme altındaki döküntülerde sık sık görülen kaşıntıyı azaltmaya yardımcı olur. Neem, iltihabı azaltma ve enfeksiyonlarla savaşma kabiliyeti dahil olmak üzere birçok terapötik fayda sergiler . Bu özellikler ayrıca meme döküntülerini azaltmaya ve tekrarlamalarını önlemeye yardımcı olabilir. Gögüs aranızda terleme ve kaşıntı oluşuyorsa kağıt havlu yada pamuklu bez kullanın. Gögüs arasına pamuklu bez koymak bölgedeki nem birikimini önler. Zerdeçalda kurkumin, iltihaplanma ve tahrişleri azaltan, bölge çevresinde bakteri üremesini önleyen antibakteriyel ve anti-enflamatuar özelliklere sahiptir. Zerdeçala az miktarda zeytin yağı ekleyin ve etkilenen bölgeye uygulayın.
Papatya çayının pişğe iyi geldiğini biliyormuydunuz. Etkilenen bölgeye papatya çayını pamuk yardımı ile uygulayın. Papatya çiçeği içerisindeki uçucu yağlar (bisabolol, bisabolol oksitler A ve B) ve flavonoidler (apigenin) onlara döküntülerin neden olduğu tahrişi yatıştırıcı ve iyileşme sürecini hızlandıran güçlü antienflamatuar ve antioksidan özellikler sağlar. Feleğen yaprağı ve zeytin yağı ikilisi gögüs altı ve arası oluşan pişiklere iyi gelmektedir. Fesleğen yapraklarını ezin bir miktar zeytin yağı ilave edin ve etkilenen bölgeye uygulayın. Hindistan cevizi yağı, enfeksiyonu önlemeye, enflamasyonu azaltmaya ve kaşıntı ve yanma hissini azaltmaya yardımcı olan anti-enflamatuar, antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahiptir. Gögüs arasına çevresine hindistan cevizi yağı uygulayarak pişiği tedavi edebilirsiniz.

. Memelerin altındaki nem cilt enfeksiyonlarına ve döküntülere neden olabilir. Kızarıklıkları önlemek için göğüslerin alt kısmını kuru tutmaya çalışın. Egzersiz yaptıktan sonra göğsünüzün altındaki cildi temizleyin ve kurulayın. Potansiyel tahriş edicilere dikkat edin. Size uygun bir sütyen giyin. Pamuklu kumaşlar, göğüs altındaki nemin azaltılmasına yardımcı olabilir. Diğer kumaş seçeneklerinden daha iyi nefes alır ve nemi daha kolay emer. % 100 pamuklu kumaşlardan yapılmış giysileri hedefleyin. Kızarıklık bir enfeksiyondan kaynaklanıyorsa veya kendiliğinden geçmiyorsa mutlaka bir hekime görünün. Doktorunuz antibiyotik veya antifungal kremler önerilebilir.
 
S

S.C. ebesi

Forum Okuru
Yüz maskeleri varya nemlendiricili onları gögüslerimin arasına yerleştiriyorum gögüs aramdaki pişiği önlüyor bunun dışında bebek pudrası kullanıyorum. Göğüs altı ve arası pişik için iyi . Yazın günde 2 defa duş almak gerekir pisigi önlemek icin
 

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Yüz maskeleri varya nemlendiricili onları gögüslerimin arasına yerleştiriyorum gögüs aramdaki pişiği önlüyor bunun dışında bebek pudrası kullanıyorum. Göğüs altı ve arası pişik için iyi . Yazın günde 2 defa duş almak gerekir pisigi önlemek icin
Kız ebem bunuda ilk defa duydum yüz maskesini gögüs arasına yerleştirmek hahahaha ama iyi fikirmiş bende deniycem valla
 
Üst