Göğüsler neden sarkar ?

THESECRET

"Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"
Göğüsler neden sarkar ?
göğüsleri sarkıtan alışkanlıklar,neden göğüsler sarkar,görğüs sarkması nasıl engellenir

Göğüslerinizin sarkmasından şikayet mi ediyorsunuz? Her gün farkında olmadan yaptığınız bazı alışkanlıklar göğüslerinizin sarkmasına neden oluyor. Nasıl mı? İşte göğüslerin sarkmasına neden olan alışkanlıklar..
Yanlış sütyen bedeninin göğüslerin sarkmasına neden olduğunu biliyor muydunuz? Yapılan pek çok araştırmada yanlış sütyen bedeni seçimi ya da göğüsleri tam toparlamayan sütyenlerin göğüslerin sarkmasına sebep olduğunu ortaya koyuyor.
2013 yılında yayınlanan 15 yıllık kapsamlı bir başka araştırmaya göre hayatı boyunca hiç sütyen kullanmayan kadınların kullananlara oranla göğüslerinin daha az sarktığı gözlemlenmiş.
Yazın güneşten korunmak için yüzünüze güneş koruyucu krem sürüyorsunuz değil mi? Güneş kreminizi yalnızca yüzünüze ya da kollarınıza değil, tüm cildinize uygulamalısınız. Güneşin zararlı ışınları yanızca yüzünüzde değil, göğüslerinizde de erken yaşlanma belirtilerine ve istenmeyen sarklamalara neden olabilir.
8 yıllık bir araştırma sonucuna göre sigara içmek göğüslerin sarkmasına neden olduğu ortaya çıkarıldı. Sigara, cilde doğal gerginliği ve canlılığı veren elastine zarar verir ve bunun sonucunda cildiniz erken yaşlanır.
"Yo-yo" gibi ani zayıflamayı sağlayan, sağlığa zararlı diyetler yapıyorsanız, göğüsleriniz bundan kötü etkilenir. görür. Cildiniz, ani kilo alıp vermeye bağlı olarak doğal gerginliğini kaybettiğinde elastik yapısı yok olur. Göğüsler genellikle yağdan oluştuğu için kilo verdiğinizde ilk olarak göğüsleriniz sarkar.
Yeterli miktarda su içmenin cilt için olan faydalarını defalarca duymuş olabilirsiniz. Ancak, su içmemenin göğüslerinizin sarkmasına neden olabileceğini biliyor muydunuz? Yetrsiz su tüketimi; cildinizin kurumasına, gerginliğini kaybetmesine ve çabuk yaşlanmasına neden olur

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yaşım küçük olmasına rağmen göğüslerimde sarkmalar meydana gelmeye başladı. Anneme sorduğumda, kendisinin de aynı sorunu yaşadığını ve ona benzediğimi söyledi. Bu cevap beni kesinlikle tatmin etmedi ve internette araştırma yapmaya başladım. Karşıma çok fazla sebep çıktı. Bunlardan bir tanesi, yanlış iç çamaşırı seçiminden dolayı da bu problem yaşanabiliyormuş. Diğeri ise iç çamaşırını sürekli olarak kullanmamak olduğunu söylüyordu. Sadece uyurken iç çamaşırını çıkartmak gerekiyormuş.

Toparlayıcı iç çamaşırları tavsiyeler arasında yer alıyordu. Çok sayıda çözüm önerileri vardı. Mesela göğüs bölgesine kullanılan kremler de çok etkili oluyormuş. Ben kullandım ve gerçekten işe yaradığını gördüm. Ayrıca evde de yapabileceğiniz egzersizler i bu soruna son verebilir.

Kadınların ortak sorunu gögüslerde sarkma genetik olduğu gibi yanlış iç çamaşırı seçimi sarkmaya neden olabilir. Kesinlikle hiç bir kozmetik gögüsleri dikleştirmez. Öyle bir şey olsa meme estetiği olmazdı. Ben meme dikleştirme adına bir çok krem kullandım hepsi para tuzağı vesselam.

Geri