Görme Engelliler Bilgisayar Başinda

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Görme Engelliler Bilgisayar Başinda
Bursa'da, Sosyal Yardımlaşma Vakfı, İş-Kur İl Müdürlüğü ve Altı Nokta Körler Derneği Bursa Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen 'görme engelliler için konuşan bilgisayar işletmenliği' kursu açılırken, 100 görme engelliye de konuşan saat ve beyaz baston hediye edildi.

Altı Nokta Körler Derneği Bursa Şubesi'nde yapılan törende çok sayıda dernek ve protokol üyesi bir araya geldi. AK Parti Bursa milletvekilleri Canan Candemir Çelik ve Ali Kul'un da katıldığı törende konuşan Çelik, hedeflerinin Türkiye'de her özürlüyü meslek sahibi edindirmek olduğunu belirtti. Çıkartılan özürlüler yasası ile hükümetin özürlü vatandaşlara verdiği değerin ortaya çıktığını kaydeden Çelik, çalışmaların titiz bir şekilde devam ettiğini belirtti.


Altı Nokta Körler Derneği Bursa Şubesi Başkanı Yakup Yılmaz da kendilerine verilen desteklerden dolayı teşekkür ederek, "Kurslarımızdan 30 üyemiz ilk etapta yararlanacak. Kurs sonunda üyelerimiz internetten faydalanabilecek ve yazı yazabilecek. Ayrıca kursiyerlerimiz il halk kütüphanesinden de yararlanabilecek" diye konuştu. Bursa Vali Yardımcısı Halis Arslan'da proje hakkında bilgi vererek, "Kursiyerlerimiz 3 ay boyunca burada alacaklarımız eğitimle kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Kursiyerlerimize vakfımız tarafından günlük 10 YTL de harçlık vereceğiz. Yaklaşık 34 bin YTL'ye mal olacak proje birçok engelli vatandaşımıza hizmet verecek" şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından ihtiyaç sahibi germe engelli vatandaşlara 100 adet beyaz baston ve konuşan saat hediye edildi. Daha sonra kurs salonuna giden kursiyerler ve davetliler, bilgisayar başına geçti. Kulaklık yardımıyla yazı yazmayı ve bulduğu bilgiyi dinleyerek bilgisayarı kullanan görme engelli kursiyerler büyük sevinç yaşadı. Programın çalışma sistemini merak eden AK Parti Bursa milletvekilleri Canan Candemir Çelik ve Ali Kul da bilgisayar başına geçerek, bilgisayarların nasıl çalıştığı hakkında bilgi aldı.​
 

Benzer Konular


Üst