Görücü usülüyle evlenip mutlu olanlar

E

ebruskhi

Forum Okuru
Görücü usülüyle evlenip mutlu olanlar
Görücü Usulü İle evlenmek - Evlenen kadınlar Görücü usulünde aşk yaşayanlarınız var mı ?

Selam arkadaşlarım herkese kolaylıklar diliyorum. Benim adım ebru ben 23 yaşındayım ve doğuluyuz. tabiki uzun yıllardır izmire yerleşmenin ve bu şehirde çoook uzun zamandır yaşamanın verdiği bimr hayatımız var ama malesef ailem öyle değil. bi iki küçük flörtüm oldu ve artık babam anneme evlilik zamanımın geldiğini söylemiş bir yerde okumuyorum ev kızıyım anlayacağınız. Bilmem hangi şehrin neresinde biri varmış eee beni görmüş görücüye geleceklermiş. Ataerkil bir ailemiz var ve babamızın sözünden dışarı çıkmak gibi bir şansa da sahip değiliz malesef.

Annemle olayı konuştum e kızım bende babanla görücü usulü evlendim diyor acaba aranızda bu şekilde evlenip aşık olan aşkı yaşayan ve mutlu olanlar var mı ? Haa anama sorsan bak mutluyuz işte babanı evlendiğimde tanıdım dedi bana akıl verin ne olur kızlar

Selamlar,

Yani aslında Türkiye'deki kanayan bir yara ya da mutlululğun formülü mü desem bilemedim durum için. Ben bu usül ile evlenmedim ama benim ağabeyim görücü usulü ile evlendi gördü evet bu tür evliliklerde karşı taraflar düğün masrafıdır adettir vs biraz yoruyorlar ama işin aşk boyutuna baktığımda severek evlenen mi görücü usulü mü derseniz her ikiside olabilir diyebilirim. Öncelikle sizin de onu beğenmesi gerekiyor bir görün her ne kadar söz hakkınız yok ise de hiç beğenmediğiniz adamla sizi evlendirecek halleri yok heralde ailenizin.

En azından annenize anne benimde beğenmem gerekiyor tamam deyin öyle yırtın bari beğenmediklerinizi elersiniz. Ama emin olun anneniz babanız benim annem benim babam dedelerimiz eskilerin tamamı görücü usulü ile evlenmişler ve yüzde olarak tahmin ediyorum ki % 50 seviyesinin üzerinde dir evliliklerin çoğu bu şekilde yapılıyor. Tabiki dediklerime katılmayanlar olacaktır ama bence böyle evlenebilirsiniz bu, tamamen size kalmış bir şey bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz.

Geri