Göz alıcı bahçe dekor fikirleri

Ayşegül AYRANCI

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Bahçe dekorasyonları illa da yaz dönemi ya da bahar yaklaşırken gerçekleştiriliyor diye bir gerçek yoktur. Yaz sezonu bazı il ve ilçelerde sıcak ile kendini gösterirken kimi yerlerde kış dönemi ve sonbahar kendini sadece hafif yağmurları ile gösterir. Dubleks bir eviniz varsa, müstakil evinizde geniş bir bahçe dekoruna yer açtıysanız ve sıradan görünümler artık canınızı sıkmaya başladıysa farklı bahçe dekorasyon önerileri için sizler için bir araya getirdiğim resim galerisinden faydalanmayı deneyebilirsiniz.

4466-1-asili-bitkiler-ve-rengarenk-cicekler-jpg.72638 Göz alıcı bahçe dekor fikirleri Melekler Mekanı Forum


Yukarıdaki gibi oldukça geniş bir bahçeniz varsa bence renk renk çiçekleriniz olmazsa olmazınız olmalıdır. Bazı ağaç türlerinden faydalanarak bahçenize ayrı özel bir konuma dönüştürme fikrine de hayır dememelisiniz. Bahçe mobilyaları tercihi de tamamen bahçe görünümünüz ile bütünleşecek tercihlere kalıyor. Üsteki ahşap masa ve sandalyelerin yer aldığı bahçe mobilyası yerinde bir tercih olmuş. Biraz daha lükse kaçan bir bahçe görünümünüz varsa daha lükse kaçan bahçe mobilya takımı ile gerçekleştireceğiniz seçimlerle tamamlayabilirsiniz.

4914-ahsap-cardak-jpg.72639 Göz alıcı bahçe dekor fikirleri Melekler Mekanı Forum


Kim demiş bahçede çerçeveye yer yok diye. Bence alasına yer var. Resimde de gördüğünüz üzere son derece şık duran bir bahçe dekorasyonu oluşturan çerçeve ve aynalara yer açan görünüm zenginlikleri beğeniyi elden bırakmamışa benziyor.

5673-2-duzenli-tasarim-jpg.72640 Göz alıcı bahçe dekor fikirleri Melekler Mekanı Forum


Bahçe dekorasyonunda aydınlatmaların yeri de bir başkaya benziyor. Üst resime dikkat ederseniz son derece şık alttan aydınlatmalı havuzlar ve yürüme alanları ile lüks bir ev dekorasyonunda görebileceğiniz bir bahçe dekoru yer alıyor. Özellikle akşam saatlerde tercihiniz olabilecek bu bahçe görünümünü hiçbir şeye değişmek istemeyeceksiniz.

7087-1-sanat-eser-gibi-bir-aydinlatma-calismasi-jpg.72641 Göz alıcı bahçe dekor fikirleri Melekler Mekanı Forum


Hamakların keyfi bir başkadır bahçelerde. Kimi zamanda üstteki gibi yuvarlak yatak formunu gösteren dinlenme bölümlerine yer açılır bahçelerde. Bu tarz cibinlikli bir dinlenme köşesinde keyifli kitap okuma saatlerine var mısınız? Yastıkların renk çeşitliliği ve cibinlikli görünüm karşısında kendinizi oldukça konforlu bir yerde vakit geçiriyormuş hissedebileceksiniz.

7581-bahce-yolu-jpg.72642 Göz alıcı bahçe dekor fikirleri Melekler Mekanı Forum


Taşlı bir yol ile devam eden eve gidiş yerine bahçenizde yer verecekseniz beyaz çakıl taşları tercihiniz olabilir. doğal bir görünüm olan taşlı yol alternatifinde etrafa taş saçılmasının bir nebze önüne geçmek adına tahta bölümleri aralıklı dizayn etmek üstteki dekorasyonda size yol gösterici dekor fikirleri olarak karşınızda yer alabilmektedir.
 

Üst